Chození

151
15.12.04 13:08

Chození

Ahojky všem,
vlastně ani moc nepotřebuju žádnou radu, zakládám tuhle diskuzi jen ze zvědavosti :wink:
Kdy se Vaše dětičky naučily stát s oporou, bez opory a chodit?
Mám devítiměsíční holčičku, která se snaží stoupat, kdykoliv se má o co opřít a má z toho strašnou bžundu :lol: . Včera jsem jí poprvé dala bačkůrky s pevnou podrážkou, aby se jí stálo lépe. Kdy jste s tím začaly vy?
Pozdravujte svoje broučky :)
Lucka a Niky (9m)
http://nikolasek.wz.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

123
15.12.04 13:34

Ahoj, můj první syn se poprvé sám postavil, když mu bylo 7,5 měsíce.Bez opory - to nevím a chodit začal 3 dny před 11. měsícem.(Myslím tím, že přeběhl z pokoje do pokoje.) U druhého drobka na to teprve čekám.Tomu je 5 měsíců, ale při přitahování z lehu do sedu si stoupá. Je sice narozený o měsíc dřív, ale opožděný rozhodně není. Tak uvidím.Hezký den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.12.04 13:55

Ahojda,
tak muj MAtej si stoupl sam az tak v 11 mesicich, chodi okolo nabytku od roku a tej je mu 15 mesicu a sam jeste nechodi. Je takovej linejsi. Jinak my pouzivame jen protiskluzovy ponozky, na neurologii nam rekli ze backurky az zacne sam chodit ale naboso ze je to nejlesi. No mame doma plovouci podlahy, tak je to i s tema ponozkama slozity.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
2619
15.12.04 19:37

Ahojky, nas prcek se poprve pustil v 10,5m. Lezl jen chvilku a hned se zacal stavet a chodit kolem nabytku. Od te doby neposedi :-)
Mata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.12.04 21:06

Ahoj,

tak naše Áňa bude mít za 2 týdny rok a o chůzi nemůže být vůbec řeč, v 7,5m se začala plazit a doteď je to její způsob, jak se přesunout kamkoli. Stavět se začala v necelých 11m, ale zatím to zvládá jen s oporou a ještě u toho baletí.

Lajka

• Nahlásit
  • Citovat
720
15.12.04 21:37

Naše malá se stavěla v 7 měsících okolo nábytku chodila asi od 9 měsíců, ale úplně sama začala chodit až ve 13 měsících. Pořád musela mít nějakou oporu při ruce, prostě se bála pustit se do volného prostoru jen tak. Potom se to ze dne na den nějak zlomilo a teď ji pořád někde honím. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
15.12.04 21:41

Naše malá se stavěla v 7 měsících okolo nábytku chodila asi od 9 měsíců, ale úplně sama začala chodit až ve 13 měsících. Pořád musela mít nějakou oporu při ruce, prostě se bála pustit se do volného prostoru jen tak. Potom se to ze dne na den nějak zlomilo a teď ji pořád někde honím. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
16.12.04 12:34

naše holčička si sedla na 15m, postavila na 16m, kolem nábytku začala až zhruba v 18m, teď je jí 20 měsíců a zatím si netroufne ani sama stoupnout, takže ani nechodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
16.12.04 20:05

Ahoj,
nas Janek se zacal stavet v 8 mesicich, v 9 priblizne zacal chodit kolem nabytku a v 11 mesicich uz chodil sam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
16.12.04 21:29

Ahoj, naše Peťulka se s oporou postavila v 8m, teď je jí 9 1/2m a lehce se přidržuje jednou ručičkou a začíná obcházet nábytek.
Lucka a Petra 9 1/2m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
382
16.12.04 21:56

Chození

Ahoj,

naše Klárka si sama stoupla asi v 8-mém měsíci, brzy začala chodit kolem nábytku. Sama začala chodit v 10-ti měsících. Poslední měsíc před chozením sama jsem s ní občas chodila za jednu ruku, až teď jsem se dočetla, že se to dělat nemá, zakládá se dítěti na slušnou skoliózu v pozdějším věku. S druhým miminkem to dělat určitě nebudu.
Co se týče bot, používáme asi od toho devátého měsíce, ale v létě jsem ji hodně nechávala bosou. Nevadil jí ani ostřejší trávník, a je to prý lepší na nohy. Klasické bačkůrky nepoužíváme ani teď, dávám jí pevné kožené sandálky.

Kačkač

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.12.04 22:21

Ahoj holky,
jsem ráda, že se zapojily i maminky dětí, které nejsou tak hyperaktivní. Skoro jsem z téhle diskuze dostala depku… :cry:
Náš chlapeček má 9,5m zatím sám nesedí, o lezení nemůže být řeč, o nožičkách zatím neví, takže se na ně vůbec nestaví. Věřím, že prostě jenom potřebuje víc času, ale v roce určitě chodit nebudeme.
Pavla + Adík

• Nahlásit
  • Citovat
23.12.04 09:40

Naše prdelka sama začala chodit v necelích 11 měsících.ale je to různé,kamarádky syn nechodil ještě ani v roce a půl,ale o to měla míň lítání :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
23.12.04 21:26

Ahojky, pro nas je toto tema prave aktualni, nebot nas Viky se poprve postavil minuly tyden, to mu bylo necelych 8. mesicu.
Rikam si, ze je to celkem brzo, ale to nadelam. Uvidime, kdy bude behat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
24.12.04 23:04

Ahojky,
náš první klučík se postavil zhruba v 7měs., přidržoval se o nábytek, po:,–(il se v 8měs. a začal chodit asi v 11,5měs. Druhý synek se postavil asi v 7,5měs., teď mu je 9m., nedávno se po:,–(il a pouze popochází kolem nábytku.
Ahoj Katka, Kuba a Tobík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama