Chození venku batole

534
9.12.20 00:32

Chození venku batole

Ahoj. Syn zacal chodit nekdy kolem 10-11m… ted mu je rok a uz prevazne chodí a celkem zdatně. Je vhodne ho vyndat z kocaru a nechat ho chvili ťapat ať si zkusí i venku? pripadne jake boty na toto v tomhle pocasi?
Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
268
9.12.20 01:27

Ahoj. Jasny pokud už tapka dala bych ho z kočáru ven. Jen at prozkoumava a trenuje:)) prvni botky bych ja zvolila dětské ortopedicke zateplené zimní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48329
9.12.20 01:45

Kluka jsem z kočárku vydávala hned jak začal chodit. Na kdy chceš čekat? Bor jsem kupovala v dětské obuvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
9.12.20 02:00

;) ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
9.12.20 02:38

Doporučuji najít dobrou prodejnu obuvi, tam už poradí. A určitě nechat chodit, je to někdy o nervy :lol: Ale je to třeba. Ať hezky trénuje a zlepšuje si fyzičku. Ideálně někde, kde se nemusíš příliš bát provozu atd, ale to je asi jasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3343
9.12.20 05:27

Určitě ho nech chodit venku. První botky kup ve specializované prodejně a nech si poradit od prodavačky, která by tomu měla rozumět. S první dcerkou jsme začali vyrážet na krátké procházky kolem bloku bez kočárku hned, jak si byla při chůzi jistá. Teď už se těším, kdy začne chodit mladší dcera, abychom mohly začít prozkoumávat okoli :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11752
9.12.20 05:27

Tak ja ještě nevytahuji. V kočárku spí, vytuhne a jsem rada, ze se pořádně vyspi. Ještě pořád čekám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14062
9.12.20 06:12

@dog.s normalne ho vyndej a nech projit, akorat pocitej, ze v kombineze a vubec nabaleny to bude mit slozitejsi :D
Zkus se podivat na botky od DD step, Primigy..
Me zacaly holky chodit v lete, jsou letni.. A v zime uz behaly dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
9.12.20 07:34

Já jsem nikdy nepochopila tady to řešení, kdy dítě vyndat venku z kočárku. Já to dělám v podstatě od narození, úměrně počasí a dovednostem dítěte. Stačí vhodné oblečení a je to, v létě může klidně novorozence být na řece, teď samozřejmě ne, ale tvoje dítě už chodí, tak na co chceš čekat? Já když vidím ty děti, co se sapou ven z kočárku, ukazují na ostatní děti a hračky, brečí…A maminky místo toho, aby je prostě vyndaly, neustále opakují „počkej, počkej, on si pohraje a půjdeme domů, tam té vyndam, na, tady máš krupky, dudel…“… je mi jich líto. Mam v okolí dost takových. Je tu pár stejně starých děti, jako moje dcera, a od jara, kdy ty děti tak nějak lezly, seděly…ona byla jediná, která byla venku na zemi. A taky byla venku jediná spokojená. Od kámošky holka je permanentně v kocare i teď, v roce a čtvrt, zdatně chodící už pár měsíců…celé jaro, léto i podzim strávila na hřišti řevem v kocare… A její bratr zas nikdy nesměl být venku moc dlouho, protože ona řvala a muselo se domů… fakt nechápu, proc si některý lidí ten život zbytečně sami komplikují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4937
9.12.20 07:52

Určitě bych vytáhla at ťapká. Jen já bych nekupovala žádné ortopedické boty… je to začínající chodec, pevnou botu nezvládne, bude chodit jak robot. Spíše něco měkkého. Nějaké capačky zateplené. ´Po nějaké době už malinko pevnější botka třeba froddo, d. d.stepp. Ale osobně jedu v kompromis botech, nebo barefoot, ale vždy pevnější pata pro starší.

https://www.bosonozka.cz/…skin-purple/

https://www.bosonozka.cz/…eskimo-blue/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
9.12.20 08:05

Nechala bych, syn taky chodi venku, co se naucil kousek ujít. Co se tyce bot, no ted budou treba teple, ale zasla bych do specializovane detske obuvi, oni mu změří nohu (treba i na sirku), a ma botky spravne. Vzala bych nejake snerovaci, at dobre drzi na noze, hlavne ne nejake nazouvaci snehule apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15548
9.12.20 08:14

Určitě nechat chodit. co se týče bot tak se rozhodnout jestli budeš kupovat bf nebo klasiku a dle toho zvolit prodejnu, v případě bf si i dost nastudovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3077
9.12.20 09:10
@chaela píše:
Já jsem nikdy nepochopila tady to řešení, kdy dítě vyndat venku z kočárku. Já to dělám v podstatě od narození, úměrně počasí a dovednostem dítěte. Stačí vhodné oblečení a je to, v létě může klidně novorozence být na řece, teď samozřejmě ne, ale tvoje dítě už chodí, tak na co chceš čekat? Já když vidím ty děti, co se sapou ven z kočárku, ukazují na ostatní děti a hračky, brečí…A maminky místo toho, aby je prostě vyndaly, neustále opakují „počkej, počkej, on si pohraje a půjdeme domů, tam té vyndam, na, tady máš krupky, dudel…“… je mi jich líto. Mam v okolí dost takových. Je tu pár stejně starých děti, jako moje dcera, a od jara, kdy ty děti tak nějak lezly, seděly…ona byla jediná, která byla venku na zemi. A taky byla venku jediná spokojená. Od kámošky holka je permanentně v kocare i teď, v roce a čtvrt, zdatně chodící už pár měsíců…celé jaro, léto i podzim strávila na hřišti řevem v kocare… A její bratr zas nikdy nesměl být venku moc dlouho, protože ona řvala a muselo se domů… fakt nechápu, proc si některý lidí ten život zbytečně sami komplikují.

To je trefné, ale ony si to nekomplikují, naopak si to zjednodušují :lol:
Ono je pohodlnější nacpat dítěti křupky a nechat ho v kočáře, než ho vyndat a ťapat s ním, to obnáší ohýbání a především hlídání :lol:

Jinak @dog.s dej malému botky a vyražte. Vyber nějaké s měkčí podrážkou vhodné pro první krůčky, v obuvi ti určitě poradí (určitě ne ortopedické, pokud má nohy v pořádku). Z kočárku se nevyndavaji jen letní děti, zima bude ještě nejmíň pět měsíců, přece ho do té doby nebudeš věznit v kočárku :nevim:
Uvidíš, jak bude šťastný, až bude objevovat svět a jako bonus ti bude po procházce hezky spát :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4937
9.12.20 13:06

A nedávala bych mu kombinézu jak píšou výše… stačí punčochy, zimní softky, zimní bundu… budu určitě v zimní fusáku, takže v kočárku mu bude dobře. A jak půjde zahřeje se chuzi a stejně moc neujde. A bude se mu líp chodit než v kombinéze nebo oteplovakách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
9.12.20 13:37

@Berry77 jo tak to je asi pravda, ale zrovna ta kámoška teda moc spokojeně nevypadala. Děcka už vůbec ne, přitom stačí tak málo a bylo by vše v klidu. Když jsem rikala, ať ji dá ven, že se může klouzat, skákat, nosit klacky…tak prý ne, byla by špinavá a ona by za ní musela furt lítat. Takhle holka sice ječela, ale byla na místě… no nepochopím to nikdy. Jako taky malou nevytahnu na rušné ulici, i když v kocare ječí, ale na dětském hřišti? Navíc to bylo léto.. ale tak mne do toho nic neni, ze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat