Reklama

Chřipka a její nakažlivost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucius08
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 11.02.18 13:06
Chřipka, nakažlivost? :(

Ahojte, jdu nasbírat info. Můj taťka byl včera i dneska dopoledne s mojim malým synem (dva roky). Teď mi mamka psala, že má horečku 38° jinak mu nic není, je mi jasné, že takhle začíná chřipka… :( Malý měl teď rýmu, takže má oslabenou imunitu, asi mám počítat s tím, že tu chřipku taky dostane, že? :( Dávám mu teď colostrum…

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33143 příspěvků 10 inzerátů 11.02.18 13:15

Chřipka je velmi nakažlivé virové onemocnění, takže pokud byli ve styku, je možné, že ji chytit mohl. Ale nemusel :nevim: uvidíš, držím palce, ať to prcek nechytí. :kytka:

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 11.02.18 13:16

@Lucius08 38° ještě není horečka :think: co je ti na tom jasné, že takto začíná chřipka?

Lucius08
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 11.02.18 13:19

@Anturie tak chřipka začíná za plného zdraví, horečkou, bez kašle, rýmy, bolesti v krku…

dickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 11.02.18 13:20

Chytit to může a nemusí, to je ti snad jasné, že ti tu najistotu neřekneme.

Caitlyn
Kelišová 5791 příspěvků 11.02.18 13:26
@Lucius08 píše:
Ahojte, jdu nasbírat info. Můj taťka byl včera i dneska dopoledne s mojim malým synem (dva roky). Teď mi mamka psala, že má horečku 38° jinak mu nic není, je mi jasné, že takhle začíná chřipka… :( Malý měl teď rýmu, takže má oslabenou imunitu, asi mám počítat s tím, že tu chřipku taky dostane, že? :( Dávám mu teď colostrum…

Já mám dojem, že chřipka je nakažlivá ve fázi, kdy jsou právě ty horečky…
Pokud taťka zrovna neměl horečky, když byl s malým v kontaktu, tak by ho ani neměl nakazit.
Ale jistá si tím nejsem.
No já i dcera i její tatínek už máme letošní chřipku za sebou, tak snad nás neskolí znova :roll:

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 11.02.18 13:37
@Lucius08 píše:
@Anturie tak chřipka začíná za plného zdraví, horečkou, bez kašle, rýmy, bolesti v krku…

To ano, ale bolí vše! Ne až po x hodinách…

Tardulka
Závislačka 3609 příspěvků 11.02.18 13:39

Roční syn tento týden prodělal chřipku. Horečky 40, které šly horko těžko srazit. Hrůza. Vůbec nevím, kde k tomu přišel. Asi na nákupu. Starší syn, 5 let, to od něj nechytl. A to s ním byl v kontaktu pořád. Imunita dvouletého je jinde než pětiletého, který už chodí do školky, vím. Ale snad to nechytil. Otázka je, jestli si dali pusu na přivítanou atak. Od syna jsme to nechytili nikdo. A to na mě prskal ve stadiu, kdy měl 40 horečky. Držím palce!

Tardulka
Závislačka 3609 příspěvků 11.02.18 13:42
@Anturie píše:
@Lucius08 38° ještě není horečka :think: co je ti na tom jasné, že takto začíná chřipka?
Syn měl taky nejdřív 38. Druhý den už 40.

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 11.02.18 13:45
@Tardulka píše:
Syn měl taky nejdřív 38. Druhý den už 40.

Chápu, ale tady se o tom nic nepíše :think:

Lucius08
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 11.02.18 13:46

@Tardulka právě že to máme taky tak, když už horečka tak nad 40°, malý měl už asi 3× šestou nemoc a střídali jsme nurofen, paralen, octové ponožky, zábaly… když měl 39 byli jsme opravdu šťastní. Takže se úplně děsím, přepadla mě úplná panika :,(. Panikařim a ještě ani nevím jestli to chytl.

Tardulka
Závislačka 3609 příspěvků 11.02.18 13:52
@Lucius08 píše:
@Tardulka právě že to máme taky tak, když už horečka tak nad 40°, malý měl už asi 3× šestou nemoc a střídali jsme nurofen, paralen, octové ponožky, zábaly… když měl 39 byli jsme opravdu šťastní. Takže se úplně děsím, přepadla mě úplná panika :,(. Panikařim a ještě ani nevím jestli to chytl.
Ta panika je právě proto, že už víte jaké to je. Naprosto Vás chápu. Za celou tu dobu, co mám děti jsem tohle zažila poprvé. Že horečka nechtěla klesat. Po několika zábalech a čípku alespoň na 39. Jako u vás. Hrozný! Jestli mś rád ovoce, zeleninu, ať si dá vitamíny. Držím palce ať je malý fit.

Tardulka
Závislačka 3609 příspěvků 11.02.18 13:56

@Lucius08 Malému rostou stoličky, tak byl asi více náchylný. Přinesl si to nejspíš z nákupu. Teď mu chřipka spadla na průdušky, tak má antibiotika. Zabraly skoro hned, už je to zase po týdnu veselé dítě.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 11.02.18 17:10

@Tardulka to je dobře :) dostali jste se z toho docela rychle :)

janablizkova
Kecalka 424 příspěvků 11.02.18 17:25

@Lucius08 Tak u takového malého dítěte teplota 38 ještě není horečka, ale samozdřejmě bacil chřipky mohl chytit.Chce to zábaly na nožičky a zápěstí hodně vitamíny a pít. Držím palce at je v pořádku.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >