Spalová angína - ohlášení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.18 21:50
Spalová angína - ohlášení

Ahoj holky, dcera má spalovou angínu, byla ji dnes diagnostikována na pohotovosti. Na kontrolu máme jít až ten další týden v pondělí ( za cca 10 ). Musíme naší Dr v pondělí hlásit, že má dcera spalovou angínu? ( Myslím, že je na to nějaká ohlašovací povinnost a nebo to nahlásí z pohotovosti? ). A jak je to s námi dospělými? Jeden z nás bude s nimi doma a co ten druhý? Je na to nějaká karanténa, nebo může normálně druhý rodič chodit do práce? Na pohotovosti nám k tomu nic neřekli. Díky za info.

Reakce:
vokishka
Extra třída :D 12880 příspěvků 10.02.18 21:52

Pokud potřebuje někdo paragraf, tak musíte se zprávou z pohotovosti k lékaři. Jinak žádná ohlašovací povinnost není. Pokud ho nepotřebujete, tak stačí vzít papír k lékaři až při kontrole za 10 dní. Do práce normálně můžete.

Adebe
Kecalka 163 příspěvků 10.02.18 21:54
@Anonymní píše:
Ahoj holky, dcera má spalovou angínu, byla ji dnes diagnostikována na pohotovosti. Na kontrolu máme jít až ten další týden v pondělí ( za cca 10 ). Musíme naší Dr v pondělí hlásit, že má dcera spalovou angínu? ( Myslím, že je na to nějaká ohlašovací povinnost a nebo to nahlásí z pohotovosti? ). A jak je to s námi dospělými? Jeden z nás bude s nimi doma a co ten druhý? Je na to nějaká karanténa, nebo může normálně druhý rodič chodit do práce? Na pohotovosti nám k tomu nic neřekli. Díky za info.

Nahlasivaci povinnost je - ve skolce- (nebo škole) pokud chodi, tak je povinnost to nahlasit.

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 10.02.18 22:02

Ohlašovat se to musí tehdy když dítě chodí do školky a do školy jinak mám za to že ne :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.18 22:02
@Adebe píše:
Nahlasivaci povinnost je - ve skolce- (nebo škole) pokud chodi, tak je povinnost to nahlasit.

Jj, do školy to budeme psát třídní učitelce. A syn má normální angínu ( ten je ve školce ), ale teď byly jarní prázdniny, takže buď to dcera chytla ještě ve škole ( minulý týden ve čtvrtek ji odpadla s teplotou spolužačka, co s ní sedí a nebo to na ně někdo prsknul na horách ). Ale do školy dáme určitě vědět.

@vokishka píše:
Pokud potřebuje někdo paragraf, tak musíte se zprávou z pohotovosti k lékaři. Jinak žádná ohlašovací povinnost není. Pokud ho nepotřebujete, tak stačí vzít papír k lékaři až při kontrole za 10 dní. Do práce normálně můžete.

Osetrovacku zatím nepotřebujeme, tatínek deka na směny, takže ten jeden den v týdnu vykrejeme dovolenou.

Díky za info, holky.

Evullka
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 4 inzeráty 10.02.18 22:13

@Adebe A myslíte, že školka má povinnost oznámit rodičům?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.18 22:16
Zakladatelka
@Evullka píše:
@Adebe A myslíte, že školka má povinnost oznámit rodičům?

U nás vždy škola i školka oznamuje ( buď přímo stránky školy nebo na nástěnce ve školce ) když je tam nějaká infekční nemoc např. právě Spalová angína, spala, pláně neštovice a pod.

vokishka
Extra třída :D 12880 příspěvků 10.02.18 22:27

Vetsinou se to ve skolce oznamuje trea na nastence, samozrejme anonymbe, jako objevila se… Ale ve skole ne, alespon jsem to nikdy nezazila. Oznamuji se jen vešky :)

Martina211
Kecalka 485 příspěvků 10.02.18 22:33

Školka nemá povinnost to dát na vědomí rodičům. Pokud neurčí hygiena nějaká opatření k ochraně zdraví.

Halamka
Závislačka 3694 příspěvků 11.02.18 06:15

Ja jsem hlasila ve skolce takove moribundusy a vzdy vylepili v satne oznameni. Je to lepsi, kdyz se vi, co radi.
Ve skole nam tridni pise na netu, kdyz se objevi nejaka inf. nemoc.
Dr bych zavolala, do skoly bych napsala.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 11.02.18 10:28

Já si vůbec nejsem jistá, zda je povinnost to hlásit škole a školce… jako jo je to slušnost, ale s tou povinností nevím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 10:37
@j.a.n.i1 píše:
Já si vůbec nejsem jistá, zda je povinnost to hlásit škole a školce… jako jo je to slušnost, ale s tou povinností nevím.

Povinnost nevím, ale slušnost určitě a na třídních schůzkách nás prosili, že když budeme omlouvat děti, ať píšeme co jim je ( pokud to budeme vědět ), takže já vždy do školy i školky hlásím, s čím jsou doma.

Evullka
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 4 inzeráty 11.02.18 23:40

@Halamka @vokishka Děkuji za reakce, neboť jsem taky přinejmenším slusne vychovaná, oznamuji. Problém je ten, ze školka rodičům nikdy, coz by mohlo byt přinejmenším příjemné pro rodiče vědět a příp. se rozhodnout, zda dítě dat či nedat do školky ma tu dobu. Nedávno měli střevní chřipku, jasné, ze ji dostala decka, přijdu do školky, hlásím to pi.uc. a ona na mne, no jo, je to pravda, chybí už pres1/2deti ve třídách. Asi tam navrhnu změnu:) děkuji.

Evullka
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 4 inzeráty 11.02.18 23:43

Nejsem zakladatelka :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >