Chřipka a neuvěřitelná únava

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivusska777
Stálice 62 příspěvků 30.01.17 18:43
chřipka neuvěřitelná únava

Ahoj, chtěla bych se zeptat na zkušenosti. V pátek jsem dostala horečku (39,3), bolest svalů, zimnice a postupně se přidala kašel rýma. Včera už byla teplota nižší okolo 37,9 a dnes už horečku vůbec nemám (36,5). Přetrvává rýma a kašel (ten se možná oproti včerejšku mírně zhoršil, ale oproti začátku je určitě lepší) a přidala se neuvěřitelná únava. Mám pocit, že mám nohy jak z rosolu a po vyjití do patra se cítím, jak kdybych zdolala Mount Everest. Navíc se při výstupu do schodu strašně zadýchám a kašlu (a to lezu jako želva). Je to normální průběh chřipky nebo už by to chtělo lékaře? Nemám praktika v místě, kde se nacházím a říkám si, že cesta k němu by mě možná akorát přihoršila a že ten čas je lepší využít k ležení, tak to zatím plácám náhradním volnem a sick days (navíc bych ideálně potřebovala jít ve středu do práce, ale jak to vidím, tak to asi spíš neklapne). Tak se ptám, šli byste už k doktorovi?

Reakce:

Eemii
Neúnavná pisatelka 16999 příspěvků 30.01.17 18:46

Sla bych pouze v pripade, ze bych potrebovala neschopenku.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28991 příspěvků 30.01.17 18:50

Neschopenku Ti může lékař vydat i 3 dny zpět.

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 30.01.17 18:54

Zakladatelko, u chřipky je to normální. Právě prožívám něco podobného. Čekala jsem odpoledne doma na přítele, aby mě odvezl s neschopenkou a během půl hodiny jsem 8× stačila usnout na pár minut. Tak šup do postele, čaj, sirup a vyležet :hug:

Ivusska777
Stálice 62 příspěvků 30.01.17 18:58

@Iustitia omnibus Já mám právě chřipku poprvé v životě, tak vůbec nevím a ty potíže s dechem a to jak se cítím po vyjití patra mě už docela vyděsilo. Tak budu doufat, že se to brzo zlepší. Věř že v podstatě jen ležím (teda koukám na telku, do noťasu, čtu), ale vylízám jen v nutných případech.

ivašot.
Kelišová 6584 příspěvků 30.01.17 19:16
@Ivusska777 píše:
@Iustitia omnibus Já mám právě chřipku poprvé v životě, tak vůbec nevím a ty potíže s dechem a to jak se cítím po vyjití patra mě už docela vyděsilo. Tak budu doufat, že se to brzo zlepší. Věř že v podstatě jen ležím (teda koukám na telku, do noťasu, čtu), ale vylízám jen v nutných případech.

Tak bych řekla, že jsi na tom ještě celkem dobře. Já při chřipce nemohla ani číst ani koukat na TV, jak mě bolela hlava a snad i oči.
Hodně odpočívej a brzy bude líp :palec:

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 30.01.17 19:20

Já bych šla jen v případě kdy bych potřebovala neschopenku :)

Ivusska777
Stálice 62 příspěvků 30.01.17 19:42

Ale nelámat to přes koleno a ve středu do práce asi nechodit, že? Docela nutně bych tam potřebovala, ale říkám si, že zdraví mám jen jedno. Tak asi vyrazím pro tu neschopenku a ono se to nějak vyřeší, ach jo..

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 30.01.17 19:44
@Ivusska777 píše:

Odpočívej, já tu ležím s termoskou čaje v binci mezi kapesníčky, pytlíky od čaje, lžičkama od medu a obaly od sušenek, ale léčba je důležitější než pořádek :mrgreen:

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 30.01.17 19:48

Je to normální, lehčí průběh chřipky a rozhodně potřebujete ještě ležet - přechozená chřipka je hodně nebezpečná věc.

Středa je na návrat do práce velmi pravděpodobně příliš brzo. Jinak doktor vám může vypsat nemocenskou až tři dny zpětně.

LadySi
Echt Kelišová 7878 příspěvků 30.01.17 20:08

Tak ja v patek ulehla uplne mimo, horecka skoro 40, pak dva dny ještě teplota, ryma a kašel a 5 dní jsem nevstala z postele, totalni únava, nejedla jsem, jen spala. Pote to po týdnu přešlo na zánět průdušek a uz jsem třetí tyden doma. Uz chápu, že se da na chřipku umřít. I doktor se divil, že me to tak prepadlo. O práci a nejake činnosti nemohla byt reč. Tentokrát to chytil i manžel a „umiral“ taky. Souběžně i dve deto ze tři. Opravdu náročné dva tydny… 8o

dalmati
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 30.01.17 21:17

Vylež se, je to normální, pij, spi, odpočívej. Středu nevidím jako nemožný cíl, ale musíš se léčit intenzivně.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >