Chřipka v 9. týdnu těhotenství

26
27.2.15 13:44

Chřipka v 9.týdnu těhotenství

Ahoj maminky, jsem na začátku těhotenství dnes již 10.týden, ale už týden bojuji s chřipkou, která už teda ustupuje, ale stále se cítím strašně slabá, stále rýma, doznívající kašel a pobolívání v krku, a strašně se potím. Týden před chřipkou jsem ještě k tomu byla moc nachlazená, už z toho jsem byla unavená. Bojím se o miminko, už je to dlouho a stále mi není dobře, užívám paralen, abych vůbec mohla fungovat a starat se o 10měsíční dceru, která je taky nemocná, rýma kašel… Zažila jste některá taky nějakou takovou nemoc na začátku těhu? Díky… jsem už z toho zoufalá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1399
27.2.15 13:51

A proč nezajdeš k lékaři? V těhotenství bych se bála samoléčby u chřipky. Já byla na tom podobně teď v 18.tt a bylo to čím dál horší, tak jsem dostala nějaká lepší atb, co mohou i těhotné a cca za 3 dny už jsem se cítila zase dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
27.2.15 13:53

@petra015 já měla také virozu někdy na podzim, vždy 2 týdny nemocná (kašel, rýma), pak chvíli zdravá a pak zase 2 týdny nemocná. Předávaly jsem si to s malou. No a termín mám v červnu, takže miminku to neuškodilo. Škodlivé mohou být teploty nad 38, jinak to miminku neublíží. Na teploty můžeš v pohodě ten Paralen. Ale je zajímavé, že v prvním těhotenství jsem měla imunitu výbornou a v tom druhém chytnu každou rýmu, kterou potkám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20739
27.2.15 13:54

@Majkelka Tak ono jde dost o to, jestli má skutečně chřipku nebo jen virózu. Opravdovou chřipku v průběhu prvního trimestru bych pak hlásila u všech screeningů, aby mimčo důkladně proklepli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
27.2.15 13:54

U lékaře jsem byla, hned 2.den, poradil paralen, mezitím ibuprofen, no a samozřejmě ležet a že do týdne bude dobře, jenže není, nevím, jestli jít k němu znova, ted je všude tolik nemocných, a atb mám taky, zdálo se mu, že mám zánět v krku, takže mám penbene, což je penicilin, že to prý těhotné můžou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
27.2.15 13:55

@Majkelka no a jak jinak bys chtěla chřipku léčit než paralenem? Na chřipku se antibiotika stejně nedávají. No a virozy typu kašel a rýma mohou klidně trvat i 2 týdny. K doktorovi jen pokud by trvaly teploty dlouho, ale s kašlem a rýmou doktor stejně nic neudělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
27.2.15 13:57

No právě že je to klasická chřipka s bolestmi kloubů, svalů, chytla jsem to od manžela, ten se nakazil v práci… ach jo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1399
27.2.15 14:02

@Lucka1111 a ono je jistý, že je to chřipka? to snad pozná jen doktor a jestli je u toho i bolest krku, tak na to asi jen paralen nezabere, ne? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
27.2.15 14:30

@Majkelka tak rýma, kašel a bolesti v krku - to samozřejmě není klasická chřipka, ale pravděpodobně zánět nosohltanu, takže taky viroza. No a na to nezabere nic. Symptomaticky kapky do nosu, případně něco do krku a musí to přejít samo. Bohužel každý si myslí, že když má teplotu a kašel tak hned musí dostat antibiotika. I zánět průdušek je ve většině případů virový, ale skoro každý na něj vyžaduje antibiotika - naprosto zbytečně. A bohužel i dost lékařů, většinou obvoďáků ty antibiotika hned napíše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1399
27.2.15 14:35

@Lucka1111 tak mně nejdřív vzali krev kvůli hodnotě crp a na základě toho, že výsledky byly zvýšené, tak mi teprve atb předepsali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
359
27.2.15 14:52

Ja jsem pred padnutim ted. Tyden boleni v krku, bolest hlavy, zacpany nos, ucpane bolave dutiny, uplne zachvaty kasle, vykaskavam rymu-hlavne v noci -az se davim-NO BOMBA, bolest svalu i kloubu, mam bolavou i kuzi na celem tele a lita mi teplota.Dve noci a den jsem mela nad 39. Uz 6 noc nespim. Kasel se mi zacal zase horsit a bolest v krku taky.Az dnes jsem dostala atb.
Syn to same s horeckama 40,po atb uz druhy den obrovske zlepseni. Narozdil ode me.Uz nejsem schopna se o nej ani poradne starat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
27.2.15 15:16

Já jsem se taky už ani nemohla starat o malou, manžel musel zůstat doma. Nejlepší je, že jsem nikdy takovou chřipku pitomou neměla, a zrovna ted jak jsem v prvním trimestru.
Jsi taky těhotná Máťo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
27.2.15 15:19

@petra015 ta moje nemoc právě vřeští, bo jí rostou zuby.. neboj, jestli se má udržet, tak se udrží - chřipku jsem měla 2× cca 5 a 8 tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12501
27.2.15 17:59

Ahoj, já chytla chřipku kolem toho 6. nebo 7. týdne a hned na to ještě angínu, ani jsme ji neměli čím léčit, doktoři se bojí napsat mi atb, protože jsem silný alergik. Takže jsem se klepala, jestli to maličká zvládne a nakonec to zvládla, šikulka :srdce:, teď už jsme ve třetím trimestru. Hlavně hodně odpočívej a srážej teplotu nad 38 paralenem, do 38 nesrážet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12501
27.2.15 18:02
@Majkelka píše:
@Lucka1111 a ono je jistý, že je to chřipka? to snad pozná jen doktor a jestli je u toho i bolest krku, tak na to asi jen paralen nezabere, ne? :nevim:

paralen je jen od toho, aby pomohl srazit horečku, se samotnou chřipkou se tělo musí vyrovnat samo, léky spešl na chřipku se neberou, to by musela být nějaká antivirotika. Léky jako Coldrex atd jsou pro podporu imunity, aby se s tou chřipkou tělo dřív vyrovnalo, a na snížení horečky, ale je lepší dát si přírodně vitamín C a zázvor, med…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama