Chronická bolest zad

13.4.21 21:49

Chronická bolest zad

Ahoj všem,
už od puberty mám bolesti zad. Od střední se to ještě zhoršilo, ale když jsem s tim šla k obvodnímu, tak se mi vysmál, že si mam vzít něco na bolest a neotravovat.
Od té doby se záda ozývala asi každý den až doteď (už je to 7 let). Také jsem měla 3× vyhřezlou plotýnku - nemohla jsem se chodit, sedět, ležet, bolestí jsem brečela a bolest vystřelovala do stehen. Hlavně jsem musela chodit skoro v hlubokém předklonu, narovnávání se ke spánku bylo peklo. Teda příznaky seděly, samozřejmě jsem to jen googlila, k doktoru jsem nešla, protože by to bylo určitě to samý. Už asi dva roky chodím shrbená. Nedokážu se pořádně narovnat. Když jsem po spánku narovnaná, nemůžu se sehnout. Před rokem v srpnu jsem porodila dceru a nikdy jsem ji neměla na ruce ve stoje déle než třeba tři minuty. Když se shýbám k postýlce, musím pomalu, překonat bolest a nést malou ke snídani shrbená.
Jenže já už nedokážu vézt ani kočár. Chodím s ním shrbená a hrozně mě začínají bolet i ruce.
Omlouvám se za vyčerpávající sloh, ale prosím, ke kterému odborníkovi se obrátit? Neznáte někoho konkrétního z Plzně nebo Plzeňského kraje? Kdo by byl tolerantní a nevysmál se mi hned mezi dveřma, že jdu k doktoru s bolestma zad?
Děkuji moc za každou odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5353
13.4.21 21:59
@NikyNikyNiky15 píše:
Ahoj všem,
už od puberty mám bolesti zad. Od střední se to ještě zhoršilo, ale když jsem s tim šla k obvodnímu, tak se mi vysmál, že si mam vzít něco na bolest a neotravovat.
Od té doby se záda ozývala asi každý den až doteď (už je to 7 let). Také jsem měla 3× vyhřezlou plotýnku - nemohla jsem se chodit, sedět, ležet, bolestí jsem brečela a bolest vystřelovala do stehen. Hlavně jsem musela chodit skoro v hlubokém předklonu, narovnávání se ke spánku bylo peklo. Teda příznaky seděly, samozřejmě jsem to jen googlila, k doktoru jsem nešla, protože by to bylo určitě to samý. Už asi dva roky chodím shrbená. Nedokážu se pořádně narovnat. Když jsem po spánku narovnaná, nemůžu se sehnout. Před rokem v srpnu jsem porodila dceru a nikdy jsem ji neměla na ruce ve stoje déle než třeba tři minuty. Když se shýbám k postýlce, musím pomalu, překonat bolest a nést malou ke snídani shrbená.
Jenže já už nedokážu vézt ani kočár. Chodím s ním shrbená a hrozně mě začínají bolet i ruce.
Omlouvám se za vyčerpávající sloh, ale prosím, ke kterému odborníkovi se obrátit? Neznáte někoho konkrétního z Plzně nebo Plzeňského kraje? Kdo by byl tolerantní a nevysmál se mi hned mezi dveřma, že jdu k doktoru s bolestma zad?
Děkuji moc za každou odpověď.

Jakýkoli fyzioterapeut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9124
13.4.21 22:04

@NikyNikyNiky15 Ortoped, rehabilitační lékař..Nechápu, že s tím tolik let nic neděláš kvůli trapnému názoru nějakého obvoďáka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408
13.4.21 22:06

Ježkovy voči, to je strašný, ale bohužel asi i dost zanedbaný… nechala jsi to dojít dost daleko… asi bych zamířila na neurologii, ale to si ani na gynekologii nebo v porodnici ničeho nevšimli a neptali se? To je mi dost divný. Bechtěreva v rodině nemáš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.4.21 22:12

@Paoloska Dal mi do hlavy, že je to úplně normální bolest. Třeba jako jít k lékaři s bolavýma nohama po 10 km běhu. Dřív jsem prostě měla k doktorům důvěru a věřila, že ví všechno :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.4.21 22:20

@Karamba2020 Bechtěreva, to ani neznám, takže nejspíš ne. Můj gynekolog je stejný jako byl obvoďák. Naštěstí mam teď praktickou, která není sice v místě bydliště, ale jedná se s ní mnohem lépe. Gynekologovi jsem říkala, že už nemůžu skoro chodit, v těhotenství jsem měla velký bolesti třísel. Nemohla jsem stát na jedné noze, do toho ty bolesti zad. Ale nejsem přeci nemocná, jen těhotná. Stejný přístup jako obvoďák. Znova jsem nabyla dojmu, že ty bolesti jsou vlastně v pořádku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408
13.4.21 22:25

No to nejsou, bolesti a potíže, co popisuješ, v pořádku nejsou, ale tak pokud máš teď rozumnou praktickou, tak to s ní řeš, asi tě pošle na nějakou neurologii, revmatologii, řeš to hned, čekací lhůty jsou dlouhé i za běžného provozu, natož teď v covid-časech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.4.21 23:55

Co myslíte, že mi řeknou? :/ Doporučí nějaký cviky, možná daj léky? Dělá se vůbec při takových bolestech třeba rentgen, sono či něco podobnýho? Nebo prostě kouknu a vidim? 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5353
14.4.21 02:36
@NikyNikyNiky15 píše:
Co myslíte, že mi řeknou? :/ Doporučí nějaký cviky, možná daj léky? Dělá se vůbec při takových bolestech třeba rentgen, sono či něco podobnýho? Nebo prostě kouknu a vidim? 🤔

Ano, primární bývá RTG, případně i CT. Po PL chtěj žádanku na ortopedii, případně k reh. lékaři, rovnou se objednej i na fyzio, to na pojišťovnu nejspíš rychle nenajdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5353
14.4.21 02:36

@NikyNikyNiky15 Možností je řada - od cvičení po operace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36705
14.4.21 06:09
@NikyNikyNiky15 píše:

jsi mladá, potíže máš dlouho, rakovinu nemáš…obrázky nejsou potřeba.

potřebuješ se narovnat, cvičit, změnit stereotypy
najdi si terapeuta McKenzie
vyber si sport, který budeš schopna dělat 2× týdně hodinu - sport, u kterého se zadýcháš a zčervenáš, nestačí protahování, joga ani vycházky nestačí
omez sezení
nauč se sedět vzpřímeně
když budeš čučet do mobilu, zvedni si ho k hlavě, neskláněj se k němu
nejezdi autem, jezdi MHD a vestoje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5353
14.4.21 21:07

@Pudloslava :roll: Tohle říkali doktoři jedné ženě z naší nosicí komunity - akorát že ona tu rakovinu měla, ač mladá (bohužel v době dg. už taky podruhé těhotná)… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.4.21 22:41

No probírala jsem to s tetou a ta mi doporučila jednoho ortopeda, tak se tam zkusím objednat. Nebo mě odkáže na někoho jinýho no. Prý ani žádanku nepotřebuju, že to se prý dělalo dřív, ale teď se u odborníků nevyžaduje.
Jsem zvědavá, co mi řekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36705
16.4.21 12:49
@rozand píše:
@Pudloslava :roll: Tohle říkali doktoři jedné ženě z naší nosicí komunity - akorát že ona tu rakovinu měla, ač mladá (bohužel v době dg. už taky podruhé těhotná)… :zed:

A měla potíže 7 let, jako zakladatelka?

Rentgeny běžně dělám a dělám je i rychle, když jsou nějaké varovné příznaky, ale určitě se nedá říci, že by se bez nich nedalo cvičit nebo se uzdravit. Znalost vlastního radiologického nálezu je často v léčbě pohybového aparátu kontraproduktivní - už najednou záda nebolí, protože blbě sedím a málo sportují, ale bolí, protože je vyhřezlá ploténka a za to já přeci nemohu a taky s tím nemohu nic udělat. Dá se říci, že přemíra vyšetření pacienta poškozuje. Samozřejmě je třeba najít určitou vyváženost vycházející ze statistik - v rámci které občas někdo proklouzne sítem. To se stává a stávat se to vždy bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5353
16.4.21 17:56

@Pudloslava Mela je minimalne 2 roky a dokonce ji kratkodobe ulevila fyzioterapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat