První přisáté klíště

13.4.21 16:43

Klíšte po prvý

Ahoj, klíšte jseem mela po prvé. Jen tak sedím na gauči, a začne me svedit lýtko. Podívám se, a je tam nenacucaná malá muška, myslím že klíšte. Zmáčkla jsem to, vytáhla, vyhodila z okna. Umyla si ruce..o cca 5min potom se mi tam udelal pupínek jako od komára, svedivý jako od komára, okolo trochu načervenalý. Dala jsem tam mastičku po bodnutí. Ted jsem se dočetla, že jsem to celé udala špatne, a že mi hrozí nejaké infekce a borelioza. Co mám delat? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
985
13.4.21 16:47

No tak jestli si mu utrhla hlavičku, která ti tam zůstala, tak muže dojít k infekci, ale taky muže v klidu vyhnisat bez nasledků. Jinak svědivý pupínek se tam udělá vždy i když ho vytáhneš dobře.
Pro příště si ho nech vytáhnout někým, kdo má v tom už zkušenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2480
13.4.21 16:54
@Jana.anonym píše:
Ahoj, klíšte jseem mela po prvé. Jen tak sedím na gauči, a začne me svedit lýtko. Podívám se, a je tam nenacucaná malá muška, myslím že klíšte. Zmáčkla jsem to, vytáhla,vyhodila z okna. Umyla si ruce..o cca 5min potom se mi tam udelal pupínek jako od komára, svedivý jako od komára, okolo trochu načervenalý. Dala jsem tam mastičku po bodnutí. Ted jsem se dočetla, že jsem to celé udala špatne, a že mi hrozí nejaké infekce a borelioza. Co mám delat? 8o

To jako vážně? Vyhodit, cokoliv, natož klíště, z okna?
Jinak ano, mohla jsi chytit spoustu nemocí - boreliózu, klíšťovou encefalitidu, ehrlichiózu, babesiózu atd. Zapiš si do kalendáře kdy a kde jsi klíště měla a v případě příznaků (chřipúkové příznaky, bolest hlavy, svalů, flek v místě kláštěte…) zajdi k dr. a o klíštěti mu řekni. Nic víc teď udělat nemůžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
13.4.21 16:56

Tak jako to není úplně raketová věda. Borelióza a encefalitida (pokud nejsi očkovaná) to hrozí vždycky. To je dost fuk, jak to vytáhneš. Na druhou stranu je to dost nepravděpodobné.

J dtli to tam zůstala hlavička, může to zhnisat. Anebo taky ne.

Asi na tom úplně není moc co řešit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat