Chronická rýma v těhotenství

117
15.11.19 10:50

Chronická rýma v těhotenství

Zdravím všechny, ráda bych poprosila o radu, jsem v 11 tt a již 4 týdny mě trápí rýma. Začala akutní fází, kdy mi opravdu neustále teklo z nosu, po týdnu to přešlo do fáze, která trvá do ted, v noci mě budí ucpaný nos, kdy se alespon bez dětských kapek neobejdu, a pak celé dopoledne smrkám a kýchám. Odpoledne se to celkem zklidní, ale v noci to začne znovu. Je to už opravdu vysilující. Doktorka mi poradila léky na alergii, sliznice nosu byla klidnější, ale ucpaný nos mě budí stále, takže to nevidím jako řešení.
Nemá někdo podobnou zkušenost? Asi mi již nepomůže nic, než navštívit ORL lékaře :zed: kapky typu mořská voda mi absolutně nepomáhají - štípou a ucpaný nos mam po nich snad ještě více.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
347
15.11.19 11:00

Joo taky jsem měla. Až po porodu mi to přestalo. Naštěstí mi to začalo trochu později, ale pár měsíců jsem rýmu měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
15.11.19 11:05

Mela jsem, byla jsem i na ORL (se zanetem zvukovodu), a ptala jsem se na tu rymu, ale jako jediny spolehlivy zpusob, jak se rymy zbavit mi doporucili porod :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2625
15.11.19 11:06

Měla jsem to taky a bylo to peklo, přešlo to po porodu. Krom klasických kapek nepomáhalo nic, takže jsem držela, držela a pak jednou za čas, abych se vyspala, jsem si na noc do každé dírky stříkla jednu dávku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
15.11.19 11:08

Tak to do porodu vážně nevydržím :nevim: bolí mě z toho i hlava je to fakt děs… navíc ty kapky bych v těhotenství neměla, jsou sice slabé ale stejně z toho mam špatné svědomí. Ale když se v noci probudím s tim zabetonovaným nosem tak prostě nemůžu jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3927
15.11.19 11:09

Taky se hlásím do klubu. Rýmu jsme zacla mít asi ve 3-4 měs a vyřešil to porod :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1015
15.11.19 11:09

Ahoj, naprosto vím o čem mluvíš. Začalo to když jsem otěhotněla poprvé, pořád ucpaný nos ale šíleně, přes den jsme se snažila to vydržet ale na noc jsme si vždy stříkla do nosu ať se můžu vyspat. Bohužel těhotenství nedopadlo, konec v 8tt. Rýma ale trvala dál, obvodní mi napsal léky na alergií Xados, léky mi hodně mohly a tak jsem je brala až do dalšího těhotenství, ale jakmile jsme otěhotněla léky už nepomáhaly, permanentně ucpaný nos, kýchání asi 10-15× za den, znovu jsem navštívila doktora, dal mi nějaké antibiotické klapky a homeopatika, nepomohlo to vůbec. Takže od začátku si stříkám 1-2× denně dětský Olinth, nic jiného mi prostě nepomáhá. Teď jsem 25tt, miminko je naprosto v pořádku, a nedovedu si představit že teď když se mi už začíná pěkně špatně dýchat bych měla mít ještě permanentně ucpaný nos, bych si to šla asi hodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
15.11.19 11:23

@Lucie1906 nejhorší je, že pracuji v ambulanci, a vypadá to, jak když jsem neustále nastydlá, jak pořád kýchám a posmrkávám :roll: nevím, jak s tím mam fungovat… uplně mi to kazí radost a bere sílu si to těhotenství užívat.. ted když už mi není špatně mě tohle pořád trápí… a jak to tak vypadá tak asi i trápit bude :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1015
15.11.19 11:30

@Betty29 je to peklo, doslova. Taky mám občas špatné svědomí že ten Olinth používám, ale bez něj to fakt nejde. Ale koupila jsem si ten dětský a stříknu 2× denně a to ještě takovým stylem že jak mám ten nos ucpaný tak polovina z toho co tam stříknu stejně vyteče ven a další čtvrtku hned na to vysmrkam. Ale bez něj bych se asi fakt zbláznila, kór teď v těhotenství mám celkem citlivé zuby, a jak dýchám pusou tak je to něco hrozného, nemluvě o tom suchu v puse, hlavně v noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
15.11.19 11:38

@Lucie1906 pusou dýchat se nedá, já to tedy nedávám, mam z toho až pocit paniky, že se dusím :cert:
objednala jsem si i nějaké kapky s panthenolem, co můžou těhotné, ale nepomáhají :zed: už jsem do toho vrazila peněz :think:
v pondělí asi zkusím zavolat na to ORL, at mám přece jen pocit, že jsem pro to udělala maximum :nevim: dám vědět, třeba budou mít nějaký zázrak :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1015
15.11.19 11:43

@Betty29 Určitě dej vědět, bylo by fajn kdyby existovalo něco vhodné pro těhotné a hlavně aby to zabralo ale mořské vody atp. ať si strčí někam 😀 Jo a zkoušela jsem i (teď si nevzpomenu jak se tomu říká ) takovou tu konvičku, kde se dá voda se solí a přidrží se k nosní dírce a t a voda vyteče tou druhou. Tak to taky nepomáhá :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
15.11.19 11:53

@Lucie1906 do toho bych se ani nepouštěla asi :lol: to jsi dobrá teda :lol: ale je to zoufalý no, člověk neví čím by si pomohl… :nevim:
Dám vědět, aspon jsem ráda, že v tom nejsem sama :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
20.11.19 23:50

@Betty29 já jsem si takhle uhnala zavislost na kapkach. Začala jsem nos řešit hned, co se začal ucpavat. Byla jsem asi na šesti orl, nikde mi nic nechtěli dát a zakázali kapat. No a na gynde zase říkali, že musim dychat a spat, takže kapat, že pripadna zavislost se vyresi potom.. Abych to shrnula, kdyz jsem nekapala, mela jsem nejdriv zanet ucha, potom dutin, atb na poslední chvili a na měsíc. Takže jsem začala používat pravidelne kapky. Kdyz jsem porodila, stav se zlepšil, ale uz to bylo na zakrok. Šla jsem na laserovou mukotomii. Vtip byl v tom, že mi doktor řekl, že to bylo zbytečné trapeni, ze mi mohli predepsat nějaký nenavykovy sprej nebo že lze ten laser i v těhotenství, že když me nechali s nelecenym zanetem, tak to byl docela risk.
Byt tebou tak zjistim, jestli je to ta tehotenska ryma anebo opravdu nějaký problém a nenechala bych se odbýt jen proti, ze jsi tehotna a většina doktoru vše bere jako tu tehotenskou rymu.
Držím palce ať je lip:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
21.11.19 18:18

@Nikita92 tak to je mazec teda, zatím mě opravdu jen každý odbyl… :zed:
Ale neumí si asi představit, jak je to nepříjemné.. :nevim:
A kdy ti to začalo? A kapala sis opravdu pak celé těhotenství? Hlavně, že je miminko v pořádku snad :srdce: jsou i horší věci ale toto člověku celé to těhotenství opravdu zneprijemnuje :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
21.11.19 19:16

@Betty29 mě to zacalo až na konci 2.trimestru, ale pak ke konci jsem si kapala fakt často a i po porodu jsem nepřestala.. Možná kdybych vydržela jen na noc, tak by to bylo jiný :) ublížit miminku by to nemělo:)
Tam bylo nejhorší, ze jsem pak kvuli tomu nemohla spát, kolabovala, byla jsem strašně vyčerpaná a pak rodila po dvou hodinách spánku, ale naštěstí je to za mnou:)
Zkus těch orl projit víc, me pomohl pan doktor Pavelec, jinak všichni pořád říkali, že to k těhotenství patří a at neotravuju, dokonce mě chtěli zavřít na psychiatrii:D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat