Opakovala se u vás preeklampsie?

Anonymní
14.11.19 16:46

Preeklamsie.Opakovala se?

Ahoj, diky bohu jsem pred mesicem porodila zdravou holcicku. Sice s mensi vahou, ale vse dohani:-).Bohuzel mi byla ve 38tt diagnostikovana preeklampsie. Lekari mi rekli, ze se spis projevi v prvnim tehotenstvi.Na internetu ctu, ze je to 50:50.Urcite chci dalsi miminko a zajimalo by me, jak to bylo s Vami, co jste meli v privnim tehotenstvi tuto hnusnou nemoc. Objevila se i v druhem tehotenstvi? dekuji za prispevky. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1220
14.11.19 16:53

Ve druhem tehotenstvi jsem zacala mit vyssi tlak v 38+0. Dr uvazoval, ze me uz necha v porodnici. Nakonec jsme se domluvili, ze pujdu domu. Porodnici mam kousek a byla jsem poucena. Dostala jsem Dopegyt. 3 dny na to jsem porodila - praskla mi voda. Ted cekam treti a jsem zvedava, jak to dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 18:12

V prvním těhotenství jsem byla od cca 30 týdne v nemocnici s preeklampsií. V 35+6 akutní císař pro hellp syndrom. V druhým těhotenství také vyšší tlak, ale už ne tolik, takže jsem pouze docházela do rizikové poradny. Nakonec plánovaný císař v 38+2(měl byt o týden později, ale zvedal se tlak, tak ho udělali radši dřív než byl naplanovaný), ale zvládla jsem to bez hospitalizace pouze s léky na tlak. Takže za mě určitě druhé těhotenství lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
993
15.11.19 07:44

První těhotenství vyvolávaný porod kvůli preeklamsii, druhé a třetí bez preeklamsie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
15.11.19 08:14

Prvni tehu tezka preeklampsie, porod v 30.tydnu-5 dni po hospitalizaci,2.tehotenstvi vysoky tlak od 31.tydne,3 tydny hospitalizace a opet sekce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama