Potvrzení těhotenství pro zaměstnavatele

Anonymní
14.11.19 06:04

Potvrzení těhotenství pro zaměstnavatele kdy?

Ahoj dle tt který je pozitivní jsem nejspíše těhotná. Už 2* jsem potratila a 1* měla GEU.. Za jakých podmínek je možné určit těhotenství? Dělám namahavou práci kterou těhotná vykonávat nesmí.. Dvanactihodinove směny, noční, prašné prostředí, chemikálie, horko a zvedám celou směnu těžká břemena nad hlavu cca 25kg…Po posledních zkušenostech se bojím potratu. Na následujících pár dní jsem si vzala dovolenou. Bohužel mi ji zaměstnavatel nechtěl dát, tak jsem šla s pravdou ven. Bohužel nemám tolik dovolené abych mohla být doma až do kontroly u mudr. Ta objednává na cca 7tt… Nechci jít hned na PN, ale zaměstnavatel po mě chce nějaké potvrzení těhu aby mě mohl preřadit na jinou práci.. Jsem úplně v začátku a na utz nepůjde nic vidět a k obvodní simulovat nechci. Já vím že těhu nemusí dobře dopadnout, ale po zkušenostech chci minimalizovat riziko..jak postupovat? Lze potvrdit těhu např opětovným náběrem krve a rostoucím hcg?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1206
14.11.19 06:13

Já měla potvrzené těhu v 5+2..byla tam bublinka.. srdíčko bylo potvrzeno v 8tt… taky minuly rok 2× neúspěch, takže doktor mě chtěl vidět hned týden po pozitivním testu…
V práci jsem chtěla zůstat, ale taky 12h.
V 8tt už mě sám dal na rizikové kvůli hematomu… teď jsem 20+5 a budu na nemocenské až do mateřské.. :) ale hematom zmizel během 12-15tt… a pak vše v pořádku, až v 19tt byli nějaké komplikace ale to už je taky dobrý… dali lepší léky :)
Zkus jít dřív a poradit se..Držím palce :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1364
14.11.19 06:32

Ahoj, byt tebou, tak bych ted sla marodit treba do 3mesice a pak bych se vratila do prace s potvrzenim od doktora. Zamestnavatel te musi preradit na pro tebe vhodnou pozici a pokud takovou nema, tak te musi nechat doma za 100% platu :) spousta zen to nevi a chodi na nemocenskou. Taky delam fyzicky narocnou praci a tehotne u nas sedi v jidelne na sedacce a obcas udelaj nejakou drobnost :D

Nez pujdes na gynekologii, tak ti neschopenku muze napsat prakticka lekarka :) mne ji teda napsala, kdyz jsem podstupovala ivf a nechtela jsem mit neschopenku s razitkem z kliniky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1362
14.11.19 06:48

@peta1003 tzn jít za obvodakem a simulovat? To se mi nechce…nevim když půjdu k obvodakovi a řeknu mám pozitivní TT a potrebuju neschopenku ale potvrzené těhu nemám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1362
14.11.19 06:49

No nic dala jsem to. Pod svou přezdívkou

:D
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5506
14.11.19 06:53

@peta1003 vždyť píše, že zaměstnavatel ji chce preradit na praci vhodnou pro těhotné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69691
14.11.19 06:59

@Ufinka87 Proste zavolej sve gynekolozce a domluv se s ni, stoupajici hcg pro potvrzení staci, ale stejně ti to potvrzeni musi napsat ona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.19 07:38

Jít na gyndu na krev a poradit se s dr..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21379
14.11.19 07:39
@Anonymní píše:
Ahoj dle tt který je pozitivní jsem nejspíše těhotná. Už 2* jsem potratila a 1* měla GEU.. Za jakých podmínek je možné určit těhotenství? Dělám namahavou práci kterou těhotná vykonávat nesmí.. Dvanactihodinove směny, noční, prašné prostředí, chemikálie, horko a zvedám celou směnu těžká břemena nad hlavu cca 25kg…Po posledních zkušenostech se bojím potratu. Na následujících pár dní jsem si vzala dovolenou. Bohužel mi ji zaměstnavatel nechtěl dát, tak jsem šla s pravdou ven. Bohužel nemám tolik dovolené abych mohla být doma až do kontroly u mudr. Ta objednává na cca 7tt… Nechci jít hned na PN, ale zaměstnavatel po mě chce nějaké potvrzení těhu aby mě mohl preřadit na jinou práci.. Jsem úplně v začátku a na utz nepůjde nic vidět a k obvodní simulovat nechci. Já vím že těhu nemusí dobře dopadnout, ale po zkušenostech chci minimalizovat riziko..jak postupovat? Lze potvrdit těhu např opětovným náběrem krve a rostoucím hcg?

Mně potvrdila těhotenství v 5+5. Krev mi vůbec nebrali. Já bych teda neřešila prašnost a noční, to není život ohrožující. Zamyslela bych se nad tím, jestli je nutné, abych o jako netěhotná pracovala v takové práci. Těhotné běžně zvedají své děti, ale te ty, co mají 25 kilo.

Takže co nejdřív bych se prostě k doktroce objednala a vysvětlila situaci. A kdyby to náhodou zase nedopadlo, čas bych využila na hledání nové práce. Opravdu není nutnénse takhle dřít. Závratný plat z toho asi nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11911
14.11.19 07:48

Neschopenku ti může gynekolog napsat i na základě těhotenského testu, já to tak měla a čekalo se, jak to dopadne. Nicméně nechápu, proč pracuješ v takovém prostředí, když se snažíte o dítě a ty máš za sebou tolik potratů. Chemické látky působí na embryo už od začátku, takže ve chvíli, kdy ti lékař potvrdí těhotenství a napíše neschopenku už může být stejně pozdě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32347
14.11.19 08:05

Zajdi si na krev, mužeš i jako samoplátce, stačí co dva dny, pokud bude stoupat, zajdi za gynekoložkou at ti dle toho napíše potvrzení. když dělá utz tak pozdě. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1364
14.11.19 10:06

@Ufinka87 proc bys simulovala? Nic takovyho jsem tam nepsala! Normalne vysvetlis situaci a normalni doktor s mozkem te necha na neschopence doma a ukonci ji az pujdes na gynekologii, kde ti vydaj potvrzeni o tehotenstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1364
14.11.19 10:08

@karkarka jo, ale az kdyz donese potvrzeni(to tam pise taky!)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69691
14.11.19 10:10

@peta1003 A proč by ji mel nejaky jiny dokrltor mel nechavat doma? Tak to snad rovnou bude resit na gynekologii, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1364
14.11.19 10:20

@Russet no to by ses divila s tim platem :D ja jsem se cely zivot ucila, chodila jsem na kurzy ruzny, abych mohla pracovat jako letuska a nebo v cestovce. Kdyz jsem tu praci dostala, tak mi hodne rychle spadly ruzovy bryle! Zachazeni hrozny, penize jeste horsi, dlouhy dojizdeni! Tak jsem si nasla praci ve skladu a najednou netravim cely den v praci a na ceste, mam cas se v klidu 5× denne najist a plat, tak ted mam o 12tisic vic nez predtim :lol:

Ale, ze bych tahala 25kg? :D To rozhodne ne…

Přípustný hygienický limit pro hmotnost ručně manipulovaného břemene přenášeného ženou při občasném zvedání a přenášení je 20 kg, při častém zvedání a přenášení 15 kg. Při práci vsedě je přípustný hygienický limit pro hmotnost ručně manipulovaného břemene ženou 3 kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama