Chronická zácpa x průjem u dítěte

12.2.20 19:43

chronická zácpa x průjem

Ahoj všem :mavam:
chtěla bych touhle diskuzí poprosit kohokoliv s podobnými zkušenostmi o radu. Syn (nyní 2 roky) neměl od narození žádné zažívací potíže. Byl do 4.měsíce čistě kojený. Ještě než mu byl rok, chodil na nočník 5-6 x denně. Byl na to fakt šikovný. Po roce mu začaly růst stoličky, přišly první průjmy. Jenže pak už to trvalo tak dlouho (cca 2 měsíce), že mi bylo jasný, že už to nebude k zubům. Navíc se mu do toho začaly střídat zácpy. Např. dva dny tlačil a nic, pak špunt a zase průjem. Chození na nočník už začalo bejt úplně tabu, vůbec už na něj nechtěl. Šli jsme k dr a začala se dělat různá vyšetření. Všechny alergie vyvráceny. I tak jsme zkoušeli různé diety (bezlaktozu, bezlepek, úplně vynechat mléčné výrobky). Nakonec se synovi do toho přidala ještě infekce a skončil v nemocnici. Z nemocnice se vrátil se smectou a čekali jsme na speciální vyšetření další tři měsíce. Když jsme se ho konečně dočkali, tak doktroka syna ani neprohlídla a řekla, že to vypadá na chronickou zácpu (prostě špunt, který přetéká průjem). Dostali jsme lék na zácpu (forlax), který máme užívat několik měsíců. Zatím ho máme měsíc a žádné změny. K tomu mi dr řekla, že děti, které na tohle trpí právě nechtějí chodit na nočník a hodně to na ně působí negativně na psychiku. A proto se ptám, PROSÍM, méte s něčím takovým někdo zkušenosti? Já sama už jsem z toho psychicky na dně. Pořád vymýšlím, co by mu mohlo pomoc. Už to všechno trvá skoro rok :( a dokážete si asi představit ty každodenní nadílky od dvouleťáka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70618
12.2.20 19:52

@Lucie23L Nepotesim te, bojovali jsme do 6 let, pak to relativně preslo samo. Mel to rekla bych z kombinace malo piti a v hlave.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
12.2.20 20:22

@Lucie23L Také moc nepotěším. My s tím bojovali až do 7 let a občas se to ještě objeví. U nás to samé jako příspěvek výš. Málo pití a blok v hlavě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.20 20:36

@maky 1993 to je dlouho 8o u nás to nedostatkem pití být nemůže, pije hodně. A můžu se zeptat, přišli jste nakonec na to, co byl ten „blok v hlavě“? Mě už taky napadlo, jestli to nemá psychicky, ale nenapdá mě proč. Je to jinak veselej, šťastnej kluk :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70618
12.2.20 21:34

@Lucie23L No, jednak je to boli, ten spunt. Pak jako starsi blbe nesou, ze tece ten prujem kolem a nejde zastavit. A posledni je takove nespecificke, treba ja mam cestovni zacpu, jak jsem kazdy den jinde, tak mam problem si dojit, i když rozumove vim, ze je to pitomost. Chci tim rict, ze za tim zadny problem byt schovany nemusi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
12.2.20 22:22

@Lucie23L Náš navíc nechodí na velkou nikde jinde, než doma a u mojí mamky a že by jedl potraviny, co pomáhají, to také ne. Ale do něj nedostanu ani žádné prášky, sirupy… Nejhorší bylo, jet někde na výlet. Brala jsem náhradní slipy a když měl slipy špinavé, vyhodila jsem je tam a dala čisté :zed:. A to věcné naříkání, jak ho bolí bříško a podobně. Byla jsem z toho taky hodně psychicky mimo. Brečeli jsme spolu. :,(. Teď už je to o 100% lepší, i když někdy to ještě přijde. Ale tenkrát jsme zkoušeli všechno, několikrát i kineziologii. Jen teda my žádná vyšetření nepodstoupili, kromě utz břicha. Také bral Forlax a ještě nějaká dvě projímadla. A u nás je to asi tím, že špatně snáší změny. Nejdřív se mu narodila ségra, už nebyl jedináček a jelikož můj partner moc nefunguje, tak to prostě bylo poznat, že nemá můj čas jen pro sebe. Potom to byl nástup do školky, jiný režim a podobně. Teď to zas byl nástup do první třídy :nevim:. Do toho můj muž to moc nechápal a zlobil se na něho. Což taky moc nepřidá, takže se zasekl ještě víc. Jinak prý je to u kluků častější. Každopádně držím pěsti, ať se Vám vyhne několikaletý boj, jako u nás. :kytka: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.2.20 21:42

@maky 1993 děkuju, že ses o tom takhle rozepsala. Myslela jsem si taky, že to může být tou stravou. Jak malýmu padnul rok, tak odmítal všechno ovoce i zeleninu, nedostala jsem do něj nic. Ale teď poslední 2-3 měsíce už zase jí všechno a změna zatím tedy žádná. A psychicky, to je jediné, co mě také napadá, že se mu nedávno narodila sestřička. Ale je na ni hodný, má ji rád, nijak nestrádá. Možná taky jen hůř snaší změny. Každopádně ještě jednou děkuju a my budeme bojovat dál :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama