Chronické selhávání ledvin

27.6.08 11:25

Chronické selhávání ledvin

Ahojky,
už nevím, kam se obrátit, tak to zkouším tady..... :roll: Manželovi (32let) před cca 14ti dny zjistili chronickou glomerulonefritiu (selhávání ledvin) s pokročilou retencí N látek :cry: (to ani nevím co znamená :cry: )
Dle slov nefrologa mu to prý život nezkátí, lež značně zkomloikuje… prý časem příjde dialíza, transplantace…
Dostal od nefrologa nařízenou nízkobílkovinovou dietu 70g/den, doporučil nám odbornou literaturu ( od Mudr Teplana a O.Megnerové), dostal fůru léku na snížení tlaku.....
Manžel je dost náruživý sportovec, nekouří, nepije, má rád dobré jídlo… :D
Sport má omezený - pouze rekreačně, a o jídle ani nemluvím…no pokud mu to má pomoci oddálit důsledky nemoci - proč ne? to je asi ta nejmenší oběť…
Hledám někoho, kdo má osobní zkušenosi s touto nemocí :idea: a kdo je ochotný mi odpovědět na mé prozatím velmi nezasvěcené dotazy, ohledně diety (v praxi), dalších pstupů při léčbě…atd.
Od nefrologa jsem se prozatím nic konkrétního nedověděli. Podle nasazené léčby (dieta, sportovní omezení) mi to jako laikovi přijde, že to tak vážné není, ale kdž pak řekne, že třeba biopise by vzhledem k pokročilému sonografickému nálezu již přínosem nebyla a až bude plánovat zařazení do transpl. programu - tak mi to přijde jako docela vážné…
Budu ráda, když mi písnete svoje zkušenosti.
Děkuji
Evelinecka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
22.10.08 13:19

Ahoj,
manžel to má taky. Kdyžtak mi písni na mail, moc se mi nechce to rozbírat veřejně. Radka. radnas@centrum.cz

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
22.10.08 13:19

Ahoj,
manžel to má taky. Kdyžtak mi písni na mail, moc se mi nechce to rozbírat veřejně. Radka. radnas@centrum.cz

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama