Chronicky nespokojený, kritický partner/ka

Anonymní
3.4.21 17:06

Chronicky nespokojený, kritický partner/ka

Jaké máte zkušenosti v soužití ve vztahu, kdy partner/ka má pořád ke všemu výhrady? Zůstali jste s ním, nebo odešli, trávili jste hodně času jinde?

Existuje způsob, jak si to nebrat osobně a dokázat se i přesto radovat, užívat si? Jak reagovat na kritiku, výčitky, kterými vás zasypává blízká osoba? Bere vám to sebevědomí, kazí vám to vztah k dané osobě?

Musím přiznat, že mě to značně vysává. Jsou dny, kdy si říkám jestli by mi nebylo líp, kdybych byla sama…

Partner není špatný člověk, má jen nešťastnou povahu, nebo alergii na mě po letech vztahu. Nejsem optimista, občas taky kritizují, ale ve srovnání s partnerem neřeším kdejakou nepodstatnou věc. I když mi něco vadí, dokážu to nějakou dobu přehlížet. Většina věcí, zlozvyků partnera mě nechává chladnou. Pokud se chová slušně a pěkně k našemu dítěti tak má ode mě pokoj.

Mám ráda jeho rodiče, ale když vím podrobnosti jeho dětství a jejich vztahu mám strach, že to bude takhle věčně.

Myslela jsem si, že jsem si v sobě vyřešila své špatné dětství. Nikdo už mě nemlátí, nevyhazuje z domu, nevyhrozuje, neprohledava moje věci, nezkouší pozdě do noci…jen ta obrovská nespokojenost se vším co ne/dělám zůstává.

Nevím jak se zastat sama sebe, jestli už jsem za ta desetiletí neuvěřila tomu, že stojím za houby a nikdy ze mě nic nebude.

A pak je tu očekávání, a když ho neplním tak je tu opět kritika, výčitky a pořád dokola.

Do mě. Pro ty co si myslí, že si nevěřím a neoceňuji se, je to tak. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20678
3.4.21 17:11

Nevidim jediný důvod, proč s někým takovým být, nejsem masochistka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20839
3.4.21 17:15

Tak jsou dvě možnosti - buď si v tomhle v rámci možností žít svůj život a moc se partnerem nezaobírat, nebo ho opustit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16007
3.4.21 17:29

Hele - jako jo, zní to jako pokrok od toho, v čem si vyrostla, ale furt to není úplně ke spokojenému žití.

Je tvůj partner schopný reflektovat že ti ubližuje? Nebo trvá na tom že má pravdu.

Tak jako tak ať už budeš chtít odcházet a nebo zůstávat a měnit to jak fungujete, nejrozumnější cestou je vzít to přes psychoterapii. Pro tebe - pro srovnání se sama se sebou a hledání síly popstavit se sama za sebe. Vol psychoterapeutku ženu - podobného věku jako jsi ty sama.

Držím palce.

A ne není to tvoje vina a ne není to to co si zasloužíš. Těžké je, že tomu potřebuješ opravdu uvěřit, pak změny půjdou snadněji.

Příspěvek upraven 03.04.21 v 17:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3385
3.4.21 17:30

Nebo se naučit ozvat, bránit se, předelegovat nedostatky na něj, aneb chceš mít uklizeno, tak ukliď, chceš mít teplou večeři, tak uvař nebo objednej jídlo :-)

@Ou by mohla poradit nějaké motivační knihy :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
3.4.21 17:40

Jako vždy, je to jen na vás, jaký hodláte mít život. Někdo se spokojí s tím co má a někdo chce od života trošku víc. Můj osobní názor je, že každý má právo na šťastný a spokojený život, ale musí také pro to něco udělat. Nic není zadarmo. A je jedno, jestli si pod tím představíte zbavení se nevhodného partnera, či pracování na sobě. Ani bez jednoho ten šťastný život nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10165
3.4.21 18:13
@stinga píše:
Tak jsou dvě možnosti - buď si v tomhle v rámci možností žít svůj život a moc se partnerem nezaobírat, nebo ho opustit

Napsala bych to stejne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17508
3.4.21 18:23

Nejdřív je potřeba zjistit, jestli je to fakt kritika z jeho strany nebo jen nějaká diskuze, kterou ty jako kritiku bereš.
Pokud je to nespokojenost a tebe, jak píšeš, to vysává, musí ten druhý zapracovat na svém vnitřním nastavení, jinak tě to postupně sejme.
No a pracovat na sobě může jen ten, kdo uzná problém.

A seš v kruhu, ze kterého se blbě vystupuje.

Když jsme mladí, spoustu věcí přehlížíme a nevěnujeme jim pozornost. Ale s postupem věku nám ta „kritika“ tak nějak leze krkem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10496
3.4.21 18:27

Precti si knihu Jedovata slova od Patricie Evans. Je to o verbalnich agresorech. Obrovsky ti pomuze, ver mi. Budes si rikat, ze ta pani to psala podle tveho partnera. Konecne zjistis, ze chyba neni na tve strane a ze se to vecnym ustupovanim a toleranci bude jen zhorsovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
7.4.21 21:45

No ono je důležité, proč tě kritizuje. Může to být tím, že on je puntickar a opravdu mu vadí, když jsou věci ledabyle. Může s tebou mít nějaký nevyreseny konflikt, ale neumí to říct naprimo, tak ti otravuje pořád život. Třeba jste oba takoví, že si nevěříte a řešíte nějaké konflikty a nesrovnalosti takto podivne obloukem. Může to být fakt jen tím, že ty mu dáváš prostor, aby on se rak bezdůvodně choval (protože může).
Ja bych ti doporucila taky terapii, ať si v tom uděláš jasno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.21 22:00

Pokud v Tobe partner opakovane vyvolava negativni pocity, tak je to znamka toho, ze to neni spokojeny vztah, ve kterem stoji za to setrvavat. Vim, o cem mluvim. Byla jsem nejakou dobu s psychicky narusenym a vztahovacnym manipulatorem. Neustale vycitky a obvinovani. Jedine rozumne reseni: rozchod. Ted mam partnera, ktery je naprosto uzasny, nikdy me neobvinuje, neutoci, je laskavy. Kdyz se mu neco nelibi, tak to rekne, ale konstruktivne, ne zranujicim obvinujicim zpusobem. Moje rada zni: kopnout do zadku a vymenit, jinak se budes jen trapit.

• Citovat
  • Nahlásit
8.4.21 15:01

Vyměnit partnera. Proč se trápit. Za chvíli te to přeboli a potkáš někoho, kdo bude fajn. A ze zkušeností: než být ve špatným vztahu a trápit se, raději single ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat