Zmenil se vas partner po narozeni ditete?

Anonymní
3.4.21 10:50

Zmenil se vas partner po narozeni ditete?

Mam dceru z ukonceneho manzelstvi a mam partnera ktery nema dite. Je mu 40. V urcitych vecech co se tyka dcery si obcas nerozumime. Zatim co on resi pro me kraviny pro neho to nejsou. Ja to chapu, kdybych byla bezdetna tak bych asi reagovala stejne. Chtel by zalozit rodini, bavili jsme se o tom tak sem mu ale rekla co obnasi mit dite, ze to nebude klidek jako do ted, ze to nebude porqs dokonale uklizena domacnost atd. Rekl mi, ze ho to treba zmeni, ze prehodnoti svoje nazory. Jako urcite to kazdeho zmeni, spis se bojim aby ustal naruseni jeho dosavadniho zivota. Ted zil 3 roky sam.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
15996
3.4.21 10:57

Ne samo dítě změní jen to, že jso lidi první roky jen unavenější a podrážděnější. Takže pokud se chce měnit, tak se musí začít učit měnit se teď hned, dokud na to má klid. A teprve až bude viditelná snaha a změna zlozvyků, tak má smysl vysazovat antikoncepci.

Si to mistr lakuje na růžovo, zejména sám sebe.

A jinak pokud ho prudí že neuklízíš ty a nebo dcera podle jeho představ a chce mimino, tak ať se ujme úklidu on sám už teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9542
3.4.21 10:58

Nezměnil.
Co mu vlastně vadí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6159
3.4.21 11:00

Nezmenil, nebylo treba. Skvelej byl i pred ditetem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 11:13

No a kolik je dceři? Pokud žije v domácnosti s dítětem, tak v čem by se měl měnit? Jakože je rozdíl, když bordel bude dělat biologické dítě a ne to nevlastní? Moc bych v jeho změnu nedoufala a pokud ano, spíš bych to viděla, že bude dělat mezi dětmi rozdíly.
Já mám dvě děti z prvního manželství a manžel se chová skvěle, takže čekáme teď společné dítě. Měnit se manžel nemusí, funguje lépe než lecjaký biologický otec.

• Citovat
  • Nahlásit
1306
3.4.21 11:17

Nezměnil. To co mu vadilo už předtím, mu vadí i teď. A je to o to silnější čím je člověk unavenější a vystresovanější.
Osobně si myslím, že bezdětní chlapi po 40ce málo kdy zvládnou příchod mimina úplně v pohodě. Jsou hodně rozmazlení svým klidem, tím že se můžou věnovat sobě, svým zálibám a koníčkům a své partnerce. Doma mají uklizeno, navařeno, pohodu. Dělají si co chtějí, kdy chtějí. A pak najednou přijde mimino a jsou z toho v loji.
Vidím to jak u švagra, tak u svého chlapa. Oba dva hlavu v pejru z toho, že děcko křičí. Švagr doslova utíká z domu kdykoliv má příležitost - naprosto nadšeně jezdí venku s kočárem za každého počasí i dvě hodiny. Jako otec a partner funguje skvěle, ale neustále brečí jak už nic nemůže.
Můj chlap je často úplně na prášky z toho, že syn ječí, nebo se vzteká. Hrozně špatně to snáší, je zvyklý na svůj klid a uječené dítě ho prostě strašně vytáčí. A to se nám má narodit druhé a jsem upřímně zvědavá jak to bude psychicky zvládat, když druhé bude ječet většinu dne.
Taky jsem často poslouchala „proč tu nic není udělané, jsi celý den doma, proč nenavaříš, proč proč proč proč…“ No nechala jsem mu dítě ať se stará a šla i na půl dne pryč. A najednou zjistil proč to nejde. Našla jsem ho tu rozloženého na součástky a od té doby už blbě nekecá. Ale v okolí mám případ, kdy si chlap doslova vytrucoval dítě a pak se na ně vykašlal, protože zjistil, že musí fungovat. Že dítě zabírá spoustu času, energie a peněz a vůbec to není nic pro něj, protože místo toho aby mu partnerka uvařila 3× denně teplé jídlo, se věnovala miminu. Doma byl chaos (protože neměla čas uklízet každý den, jak byl zvyklý.) Najednou po něm chtěla, aby občas naházel prádlo do pračky, umyl nádobí a tak… No a to se přece nedělá žejo, on není ženská.
Takže pokud máte problémy už teď se starším dítětem, s kterým se dá vlastně docela dobře domluvit, do mimina bych se nepouštěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25183
3.4.21 11:19

Pokud nezvládá tvoje dítě ve společné domácnosti, tak existence vlastního nic nezmění k lepšímu. Naopak, bude to náročnější. Dítě bych si s ním nedělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5431
3.4.21 11:21

A jaké názory se chystá změnit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15996
3.4.21 11:26

@Uslava no nechystá - doufá že se zázračně samy změní narozením biologického potomka.

Kdyby se chystal uznat, že někter jeho názor jsou na pár facek, tak by to udělal i bez mimina, že. Sebereflexe funguje i na bezdětné, pokud mají koule na to ji používat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 11:32

Vetsinou jsou to blbosti.. ale pritel je trochu netrpelivy a zbytecne nekdy zvysuje hlas, nerikam ze by extra nadaval. Nevim, mozna to jen moc resim. Treba noseni backor, dcera porad lita bez nich, me to nejak netrapi, je vsude koberec ale pritel to samozrejme hned resi. Takovy ty kazdodenni veci. Ze co ja treba neresim protoze mi to prijde jako zbytecne tak jeho to rozciluje. Nechci chodit nekolikrat denne za dcerou a porad ji za neco peskovat.

• Citovat
  • Nahlásit
1064
3.4.21 11:36
@Anonymní píše:
Vetsinou jsou to blbosti.. ale pritel je trochu netrpelivy a zbytecne nekdy zvysuje hlas, nerikam ze by extra nadaval. Nevim, mozna to jen moc resim. Treba noseni backor, dcera porad lita bez nich, me to nejak netrapi, je vsude koberec ale pritel to samozrejme hned resi. Takovy ty kazdodenni veci. Ze co ja treba neresim protoze mi to prijde jako zbytecne tak jeho to rozciluje. Nechci chodit nekolikrat denne za dcerou a porad ji za neco peskovat.

A to mu vadi presne proc? 8o

Chudak holka. Nechat se peskovat cizim chlapem za takove chujoviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25928
3.4.21 11:38

Ty jsi s tou šestiletou, co? Ne s ním bych dítě neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 11:43

Nee, dceri je 9. Takze moje pocity jsou spravne.

• Citovat
  • Nahlásit
1842
3.4.21 11:52

Za nošení bačkor? 8o V devíti letech? 8o Moje děti v tomhle období nenosí ani ponožky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5942
3.4.21 12:00
@Anonymní píše:

Vysvětli příteli, že bačkory jdou opravdu přežitek, neznám dítě které by je doma nosilo.. Každopádně bych byla na pozoru a hodně si rozmyslela si s takovým clovekem pořídit dítě.. Dobrý tatove bývají chlapi co jsou trochu nad věcí a neřeší voloviny, myslím že můj manžel ani netuší jestli dcera nějaké bačkory má.. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat