Chůze po špičkách

4502
8.9.11 16:19

Chůze po špičkách

Ahoj maminky, naší holčině byl nedávno rok.Ještě sama nechodí.U gauče nebo kolem stolku jít umí.Za ruce taky moc chodit nechce,prý má ještě čas.Spíš mi jde o to že když si stoupne tak stojí na špičkách.Je třeba to nějak řešit nebo to mám nechat ještě být?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Hodaka
8.9.11 16:34

Mě to mrňoch dělá ještě teď, je mu rok a půl, prostě někdy se prochází po špičkách :nevim: až půjdem k mudře tak se poptám, ale spíš si myslím že ho to baví :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1032
8.9.11 16:35

Ahoj,naší malé bude za 3 týdny rok.Taky se staví jen na špičky a kolem nábytku udělá pár kroků taky jen na špičkách.Na celou nožičku se ještě nepostaví.Dnes jsem to říkala doktorce,tak prej je to normální,že to zatím jen zkouší a učí se to.Řešit by se to prý mělo až když by normálně chodila jen po špičkách.Boty prý jí nemám dávat,jen nějaké capáčky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4502
8.9.11 16:38
Cherilin píše:
Ahoj,naší malé bude za 3 týdny rok.Taky se staví jen na špičky a kolem nábytku udělá pár kroků taky jen na špičkách.Na celou nožičku se ještě nepostaví.Dnes jsem to říkala doktorce,tak prej je to normální,že to zatím jen zkouší a učí se to.Řešit by se to prý mělo až když by normálně chodila jen po špičkách.Boty prý jí nemám dávat,jen nějaké capáčky.

Aha, díky moc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5907
8.9.11 16:42

Taky jsem tenhle problém řešila,malá při obcházení nábytku chodila po špičkách,bohužel jí to nepustilo ani při chůzi.Když měla asi 14 měsíců,šla jsem k mudr. a ten mě poslal na neurologii.Nakonec jsem skoro do 18 měsíce cvičila vojtovku.Na chození na doma jsem jí pořídila dost pevné botky a ty jí nutily nechodit po špičkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9199
8.9.11 23:33

Nepouzivaly jste choditka????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1032
8.9.11 23:57
nosanek píše:
Nepouzivaly jste choditka????

Nepoužívala!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4502
9.9.11 06:46

Já taky ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5907
9.9.11 08:58

Chodítko jsem také nepoužívala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
veghovka
18.10.11 12:17

ahoj muj syn taky chodil po špičkách doktoři to neřešili ted má 4 roky je po rehabilitacich a hrozí mu lazně a operace

• Nahlásit
  • Citovat
1032
18.10.11 12:45
veghovka píše:
ahoj muj syn taky chodil po špičkách doktoři to neřešili ted má 4 roky je po rehabilitacich a hrozí mu lazně a operace

ježiš nestraš!Za 14dní jdem k doktorce na přeočkování,tak jí to řeknu.Už je jí rok a už i obchází nábytek po špičkách.Občas si n jednu nohu stoupne normálně,ale to je spíš náhoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4502
18.10.11 12:46

My jdem dneska na očkování,tak jí to taky řeknu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
18.10.11 12:49

Můj starší syn chodí po špičkách dodnes. Fyzioterapeutka mi vysvětlila, že je to z toho, když si děti moc brzy stoupají. Údajně si nejsou na nožičkách jistí a bojí se že spadnou a tak pro lepší rovnováhu balancují na špičkách. Řešením je nenechat stoupat děti, které ještě pořádně nelezou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4502
18.10.11 15:58

Tak už jsme zpátky od doktorky.Chtěla abych jí postavila aby viděla jak stojí a malá si zrovna stoupla na celou nohu tak říkala že je to dobrý.kdyby si vůbec na celou nohu nestoupla tak by to bylo zkrácenýma svalama a to by se muselo řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Klarka5
18.10.11 20:00

Náš syn chodí od 10 měsíců a začal po špičkách a netrvalo to dlouho a přišel nato a stoupl na celou nohu :-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama