Chybný výpočet mzdy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 06:55
Chybný výpočet mzdy

Ahoj, mam takovy problem, naše firma má od lonskeho roku jinou ucetni firmu. Prvedeni z te puvodni provazely dost dlouhe komplikace, výplata byla pozdě, navíc ne cela, stravenky také pozde. Ale to chapu. Nakonec se zjistilo, že vsem vypocitali spatne dovolenou. Počítali ji ze zakladu, ne z castky za posledni kvartal. Což je zarazejici, protoze takovou věc vim i já, ucetnictvim nepolibena. Přišlo se na to upozornenim zaměstnance, ne jejich kontrolou. Od té doby proste nemám duveru, ale vyplata je mesicne zhruba stejna, tak jsem to neresila. Teď bylo rocni zuctovani a mne se zda, že mi přišlo nějak málo. Vím, že se budu ptat jako uplny blbec, ale od čeho se odviji vyse ročního zuctovani? Dokladam jen úroky z hypo. Proč je letos nižší než loni? A jak postupovat, když si nejsem jista spravnosti vypoctu? Dekuji a omlouvam se.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 16.04.18 07:25

Jako zaměstnanec máš právo na to, aby ti udělala mzdovka přepočet mzdy. Zároveň
Výši možného přeplatku na dani ovlivňuje např. zda si loni uplatňovala v měs. mzdě slevu na popl. za všechny měsíce, zda si nebyla nemocná delší dobu a výše tvé mzdy byla tedy nízká a nevyužila jsi tak za daný měsíc plnou slevu na poplatníka

modrasek13
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 16.04.18 07:36

Kazdy rok za hypo bereme min a min :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 07:38

Dobre :palec: a je mozne, že by rozdil delal 2 tis.??

Hofida
Kecalka 258 příspěvků 1 inzerát 16.04.18 07:43

Pokud nemáš v daních nic dalšího a chodila jsi do práce celý rok (žádný up, žádná dlouhodobá nemoc), vezmi ze zaplacených úroků 15% přícti zhruba 50 Kč jako vyrovnání zaokrouhlovani a mělo by to odpovídat

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 07:52
@Hofida píše:
Pokud nemáš v daních nic dalšího a chodila jsi do práce celý rok (žádný up, žádná dlouhodobá nemoc), vezmi ze zaplacených úroků 15% přícti zhruba 50 Kč jako vyrovnání zaokrouhlovani a mělo by to odpovídat

Dobre, moc děkuji!!! :palec:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63277 příspěvků 3 inzeráty 16.04.18 08:14
@Anonymní píše:
Ahoj, mam takovy problem, naše firma má od lonskeho roku jinou ucetni firmu. Prvedeni z te puvodni provazely dost dlouhe komplikace, výplata byla pozdě, navíc ne cela, stravenky také pozde. Ale to chapu. Nakonec se zjistilo, že vsem vypocitali spatne dovolenou. Počítali ji ze zakladu, ne z castky za posledni kvartal. Což je zarazejici, protoze takovou věc vim i já, ucetnictvim nepolibena. Přišlo se na to upozornenim zaměstnance, ne jejich kontrolou. Od té doby proste nemám duveru, ale vyplata je mesicne zhruba stejna, tak jsem to neresila. Teď bylo rocni zuctovani a mne se zda, že mi přišlo nějak málo. Vím, že se budu ptat jako uplny blbec, ale od čeho se odviji vyse ročního zuctovani? Dokladam jen úroky z hypo. Proč je letos nižší než loni? A jak postupovat, když si nejsem jista spravnosti vypoctu? Dekuji a omlouvam se.

Tak to s tou dovolenou by se stát nemělo, to je jasný, na druhou stranu, až tak zarážející to není, to nebude o tom, že by to účetní nevěděla, ale že nejspíš došlo k nějaké chybě při přetahování dat z jednoho účetního programu do druhého a ten průměr za minulý kvartál tam nebyl.
A jinak úroky z hypo jsou každý rok menší a menší, jak tu hypotéku splácíš, takže i ta vratka je pokaždé menší.
A pokud si nejsi jistá, zda je to správně, tak máš nárok si nechat od účetní ukázat výpočet a ten si můžeš zkontrolovat.

cecetka
Kelišová 7348 příspěvků 16.04.18 08:31

Rocni zuctovani si muzes delat sama u FU, pokud neduverujes zamestnavateli. Na webu financni spravy je interaktivni formular, zkus si ho vyplnit a uvidis, jak ti to spocita. Kdyby jsi byla poskozena, da se udelat oprava.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 08:33
@cecetka píše:
Rocni zuctovani si muzes delat sama u FU, pokud neduverujes zamestnavateli. Na webu financni spravy je interaktivni formular, zkus si ho vyplnit a uvidis, jak ti to spocita. Kdyby jsi byla poskozena, da se udelat oprava.

Super, moc děkuji!!!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 12:49

A je skutecne mozne, že by mi ta castka klesla po roce o 2200 Kc, kdyz se nic nezmenilo?
 8o

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63277 příspěvků 3 inzeráty 16.04.18 13:53

No, 2200,– je dost, ale je otázkou, zda se opravdu nic jiného nezměnilo… není nic jednoduššího, než si to přepočítat, nebo sem dát čísla a někdo ti to zkontroluje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 14:01

Jojo, az se dostanu domu k cislum…Jediné, co jsem vymyslela, ze oproti roku 2016 jsem uplatnovala slevu na dite o 6 mesicu dele, tedy v roce 2016 od cervna, v roce 2017 cely rok :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63277 příspěvků 3 inzeráty 16.04.18 14:14

No, to teoreticky klidně může být ono, ne tedy, že by to ovlivňovala délka, ale jak si dítě hlásila v průběhu roku, tak si ho nemusela mít ten první měsíc uplatněné rovnou ve výplatě, ale až v tom ročním zúčtování a to by už s poklesem hypo ty 2000,– dávat mohlo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 14:22

No, ale to by ten pokles byl za rok 2016, ne?
Ten rozdil je 2377 Kc :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63277 příspěvků 3 inzeráty 16.04.18 15:04

Ne, to by nebyl, protože pokud ti v roce 2016 1 měsíc dítko neuplatnili měsíčně, ale pak až dodatečně za celý rok, tak si dostala zpět o tu jednu dodatečně uplatněnou měsíční slevu na dítě víc.
ALe tohle pátrání naslepo je stejně nejistý, doma s číslama to bude jednodušší a budem hlavně mít reálné podklady.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >