Chystáte se někdo dát holčičce jméno Eliška?

Anonymní
21.5.17 13:53

Chystáte se někdo dát holčičce jméno Eliška?

Máte někdo v plánu dát jméno Eliška? Já to jméno miluju, je takové moje vysněné už od mala, že ho jednou holčičce dám. Ale dost mi to okolí vymlouvá, že se teď dává příliš často. Já to vím, že je v top 10, ale právě mi přijde, že teď v okolí žádná malá Eliška není. Že se spíš dává Ella nebo Elen…tak by mě jenom zajímalo, jak to máte vy a vaše okolí. Je opravdu pře-Eliškováno? :mrgreen: Případně dali byste jméno i tak, když se vám líbí? On si ani manžel není tím jménem jistý :? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17139
21.5.17 13:58

Moc Elišek neznám. Dívám se i na nově narozená miminka u násna deníku a Eliška se tam vyskytuje výjimečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15602
21.5.17 13:59

Eliška je v posledních letech na 2.-4. místě dávaných jmen. :palec:
Mně se to jméno líbí, ale spíš než Elišku bych dala Elenu :*, pokud je to Tvoje vysněné jméno, jak píšeš, tak by byla škoda ho nedát a že je tak dávané, prostě se líbí… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
21.5.17 14:03

Eliška je pěkně jméno a pokud se líbí, tak nevidím důvod, proč ho nedát :-)

Mám taky vysněné jméno, na kluka, a popravdě je mi jedno, co na něho bude říkat okolí. Jestli se bude nebo nebude líbit. Přítel s tím jménem taky souhlasí a to jediné je pro mě důležité :)

Jinak, ve svém okolí znám pouze jednu Elišku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3596
21.5.17 14:05

Ja taky chtela dat, pak ji dala znama a zjistila jsem, ze je to jedno z nejdavanejsich jmen. Taky jsem videla film, kde se dospela predstavovala jako Eliska a zdalo se mne to takove divne. Ale pokud je to tve vysnene, tak proc ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.5.17 14:06

Mne se toto jmeno nelibi, coz je zcela fuk :jazyk: a v okoli zasne dite s timto jmenem neznam, ani z doslechu. Zalezi taky na tom, kde zijes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.5.17 14:07

Já mám dcerku Elišku. A nějak mi nepřijde, že jich je požehnaně. Do školky s ní chodí ještě jedna a konec. :) Takže Elišku dej a nehleď hlavně na ostatní. Vždyť záleží na tom, co se líbí tobě a toto jméno líbivé je. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
40641
21.5.17 14:07
@Anonymní píše:
Máte někdo v plánu dát jméno Eliška? Já to jméno miluju, je takové moje vysněné už od mala, že ho jednou holčičce dám. Ale dost mi to okolí vymlouvá, že se teď dává příliš často. Já to vím, že je v top 10, ale právě mi přijde, že teď v okolí žádná malá Eliška není. Že se spíš dává Ella nebo Elen…tak by mě jenom zajímalo, jak to máte vy a vaše okolí. Je opravdu pře-Eliškováno? :mrgreen: Případně dali byste jméno i tak, když se vám líbí? On si ani manžel není tím jménem jistý :? 8o

moje vysnene jmeno pro holku je ema, taky uz hooodne dlouho, v tu dobu jsem nezala zadnou.. a mit holcicku bez rozmysleni bych ji dala i kdybych jich bylo milion :lol: ale nemam tu holcicku no :mrgreen: takze za me elisku dej :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
40641
21.5.17 14:09
@Peťuláková píše:
Já mám dcerku Elišku. A nějak mi nepřijde, že jich je požehnaně. Do školky s ní chodí ještě jedna a konec. :) Takže Elišku dej a nehleď hlavně na ostatní. Vždyť záleží na tom, co se líbí toběa toto jméno líbivé je. 8)

no, kdyz bude elisek hodne tak je aspon videt, ze se jmeno lidem libi :pankac: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
21.5.17 14:09

Me se eliska taky moc libila, ale tim ze je to top 1. V cr a vsude kolem jich je plno, tak jsme dali Elen…tu jsem neznala ani jednu, na vitani obcanku nebyla ani jedna eliska, zato hned dalsi Elen:D tak babo rad, rekla bych ze Elen, Ela, Elena atd v ruznych podobach je ted vice modni a je to prave alternativa k tradicni elisce, kterych je fakt hodne, v mem okoli teda ano…ale je to tvoje dite, jestli sis vzdy prala mit elisku, dej elisku, co na tom ze budou tri ve tride, to tak u tradicnich jmen je vzdy, to uz si nevyberes ikdyby to byla katka, natalka, tereza atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
21.5.17 14:13

Myslím, že v tomhle jsme každá jiná. Já třeba nemám vysněná jména nějak od dětství, i když se mi třeba nějaké jméno líbilo, tak to potom přešlo a začalo se mi líbit jiné :lol:. Tedy pro mě by asi fakt, že je jméno v top 10, znamenal to, že se mi jméno přestane tak líbit :mrgreen:. Neznamená to, že musím být za každou cenu originální, ale ta nejběžnější jména nejsou pro mě. Tedy já bych ho kvuli tomu nedala. Ale to jsem já. A naprosto respektuji, že to má každý jinak. Takže si to musíš nějak sama přebrat, jestli je to pro Tebe překážka, nebo ne. A co vidím tedy ještě jako důležitější je to, aby se opravdu jméno líbilo oběma. Tedy jestli si tím manžel není jistý, asi bych zkusila hledat dál… Tak hodně štěstí, ať dobře vyberete a hlavně ať je holčička zdravá :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.5.17 14:15

@a12
Aaano. :mrgreen: Máš naprostou pravdu. :)
Třeba já jsem Petra a v době, kdy jsem chodila do ZŠ a střední, bylo Peter tolik, že z toho šla hlava kolem. :lol: V naší třídě jsme byly asi tři a v celé škole nespočet. :lol:
Mám ještě jednu holčičku, Karolínku ( 5 měsíců), a to je teprve něco. Kolem mně jich je tolik, dokonce stejně starých. :lol: Takže to budu hoooodně zvědavá, až bude chodit do školky, školy, kolik jich bude. :think: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
21.5.17 14:15

Pracuji ve školce a je tam jen jedna Eliška :mrgreen: mně osobně se tohle jméno líbí, ale jen na malou holčičku. :mrgreen:

Příspěvek upraven 21.05.17 v 14:17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12033
21.5.17 14:16

U nas ve skolce jsou 4. Ja to jmeno nemam rada. Prijde mi az slizky mekky a zdrobnele uz v zakladnim tvaru. Ale to je muj osobni problem. Jako ma asi kazdy problem s nejakym jmenem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
21.5.17 14:18

ANo, my se ji chystáme dát teď u jedenáctého dítka. Měli jsme Elišku a Terezu vybraná na dvojčata, ale jsou to kluci, tak ji použijeme teď ;)
Nikdy jsme nějak extra neřešili, zda je jméno dávané/málo dávané. Jako hlavní kritérium beru to, že se jméno líbí nám a hodí se k příjmení :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama