Reklama

Chytne chřipku i mladší?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bobule151
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 30.01.17 08:05
Chytne chřipku i mladší?

AHoj maminky, starší dcera (7let) leží od včera s největší pravděpodobností s chřipkou - a to jsem si v pátek říkala, že to u nich ve škole neřádí a snad se tomu vyhneme :cert: Zatím je u našich, ale dnes nebo zítra ji dovezou. Doma máme ještě dvouletou. Vím, že je to asi hloupá otázka, ale máte nějaký typ, jak to přežít bez úhony? Četla jsem, že dítě s chřipkou je infekční snad až 14 dní :-( Ach jo. Hory na pololetní prázdniny jsou pasé a modlím se, abychom odjeli alespoň ta tři týdny na jarní prázdniny :think:

Reklama

Reakce:

21.6.2014
Extra třída :D 10057 příspěvků 30.01.17 08:15

@Bobule151 když jsem měla prasečí chřipku já(horečkovala jsem cca od soboty, v úterý jsem skončila na infekčním), nechytl to ani manžel ani dcera. Byli se mnou v přímém kontaktu cca 3dny. Takže vitamíny a modlit se? Držím palce, ať jste OK!

Halibar
Kelišová 6359 příspěvků 30.01.17 08:32

To je indivindy. Muj dvouletak byl nachlazeny jako sviň, zrovna jsme donesli brášku z porodnice a starší k němu chodil, pusinkoval a jednou mu kýchl i přímo do obličeje, říkala jsem si, že to mi tak scházelo mít doma nemocné i novorozeně - a nic, zdravý jako řípa.

Helileli
Závislačka 2761 příspěvků 30.01.17 08:38

Minulý rok jsme měli pravou chřipku a mladší tehdy tříletý nechytil. Nechápala jsem. Letos máme jakousi chripkovirozu, a chytil to, jako poslední z rodiny, už jsem myslela, že se tomu zas vyhne.
Můžeš zkusit bojovat, nejinfekcnejsi je člověk den předem a při horečkách, důsledně si mýt ruce, veškeré nádobí po dceři ihned omývat a přelít horkou vodou, kapesníčky do speciální tašky a několikrát denně do popelnice, veškeré prádlo ihned do pračky… Ale i tak to můžete chytit, kapenkove infekce jsou v tomhle fakt na prd. A ještě můžete zkusit alespoň pro sebe roušku.

jeřáb
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 30.01.17 08:41

Od včera řeším to samé. Pětiletý syn včera lehl s horečkou a bolesti hlavy. A
Teď jen čekám kdy to chytne dvouletý syn a modlim se ať to nechytnu já ani dvouměsíční dcera :? Snažím se je držet od sebe a dodržovat co nejvíc hygienu. Taky jíme pomeranče a mandarinky ať máme dost cecka.

kaminky
Kelišová 6965 příspěvků 30.01.17 09:19

@Bobule151 Jediný způsob, jak chránit ostatní, je oddělení toho nemocného dítěte. Přidá se pravděpodobně suchý kašel. Takže zavřít do pokojíku, na něčem pustit pohádky nebo nějaká videa (tv, počítač, mobil), hračky, knížky, skládačky, protože stačí že zakašle mladšímu do obličeje nebo si mladší dítě omatlá rukama obličej poté, co sáhne na něco, kde právě jsou viry a je to. I mluvením zblízka se to může šířit. Klidně si tím pak může jeden po druhém projít celá rodina, hlavně jakmile to chytí to batole, protože s tím musíte mít těsný kontakt v době nemoci. Spousta lidí říká „chřipka“ kdejaké viróze a pak to zlehčují. Pamatuju si, jak to vyřadilo z provozu celou rodinu, opravdu zážitek. Do 3 dnů budete vědět, jestli to někdo chytil. Děti prý mohou být infekční déle, ale nejhorší je určitě první týden - ta část s horečkami a následným kašlem.

Renishek
Povídálka 16 příspěvků 30.01.17 10:20

Já byla s mladším (8 měsíců) v nemocnici s bronchitidou, mezitím starší (4 roky) měl chřipku. Když jsme se po týdnu vrátili domů, chytil to ten mladší a pak i já… A to jsme staršího k mladšímu nepouštěli, každý byl v jiném pokoji, dbala jsem na hygienu rukou, dezinfekce, a přesto to přeskočilo…a bylo to strašné…:-(

Bobule151
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 30.01.17 16:23

:cert: Tak už odpadla i ta mladší. Prakticky z minuty na minutu. :zed:

kaminky
Kelišová 6965 příspěvků 30.01.17 17:00

@Bobule151 Ach jo. Tak už zbývají jen rodiče. To malé dítě si odstup držet nebude. Leda to zkusit nevdechovat nebo si dát aspoň něco přes pusu a nos. Taky pozor na oči, nematlat se rukama. Zní to jako blbost, ale při chřipce je člověk většinou mimo provoz, a tak i samotní dospělí potřebují, aby se o ně minimálně 3 dny někdo staral. Přitom se musí starat o děti. Záleží na průběhu, ale často je problém i jen ležet, doplazit se na záchod je hotový výkon. Po sražení horečky se uleví, ale nevydrží to moc dlouho, rychle letí zpátky nahoru.

Bobule151
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 30.01.17 17:06

@kaminky Na hygienu jsem pes. Uvidíme, kdo zvítězí. Manžel už taky pohekává. Jsemučitelka, tak uvidíme, jakzafunguje moje imunita. Letos jsem si od dětí, co učím ještě nic nedonesla. Dokonce jsme s kolegyněmi říkaly, jak se letos drží. No, a nakonec to přinese vlastní školou povinné dítko. Ještě nedorazila od babi, ale asi jak byla infekční už v sobotu, tak to předala dál. Užje prý lepší, jen se jí spustila děsná rýma. Já si vzala zatím v práci dovolenou, zatím se mi nechce proparagraf, abychom ještě nechytli něco víc. A uvidíme. Chůva si oddychla a pečuje o své vlastní odpadlíky.

Bobule151
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 04.02.17 22:10

Hygiena, nehygiena, obešlo nás to všechny. Já měla dva dny čtyřicítky. Starší to vylepšila, dneska jsme byli na pohotovosti a má zápal. Manžel je na hromadě a zítra odjíždí na týden do zahraničí na služebku, já jsem na hromadě a děsím se, zda to nemáme všichni. A říkám si, co to proboha je? :cert: :nevim:

kaminky
Kelišová 6965 příspěvků 05.02.17 11:54

@Bobule151 Chápu, je to opravdu zážitek co? Když to takhle chytí celá rodinka.. My měli předtím horečky asi 5 dní, ty nejvyšší první 3 dny. 6. den už jen zvýšenou a další týden zesláblé tělo. Hlavně ta starší ať to zvládne bez dalších komplikací. To je přesně ten rozdíl mezi pravou chřipkou a nějakou virózou s 38,4 na teploměru. Řádí od začátku ledna, už by opravdu mohla odtáhnout!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Reklama