Čím čistíte u vás doma odpad?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
veveruskaa
Neúnavná pisatelka 17010 příspěvků 10.05.10 12:37
Čím čistíte u vás doma odpad?

Mám prosbu. Potřebovala bych poradit, čím vyčistit odpady, špatně nám už odtékají a netroufnu si je vyčistit krtkem. Máme je napojené na plastové trubky, jako asi všichni po rekonstrukci. Stejně tak v kuchyni, kde máme k odpadu v dřezu napojený odpad myčky.

Uvítám všechny vyzkoušené konstruktivní rady a zkušenosti. Nerada bych pak řešila nějakou katastrofu.
Předem moc děkuju V.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
ka-tka
Generální žvanilka 22314 příspěvků 10.05.10 12:40

Ahooj.

Normalne ydroxidem sodnym......kupuji v Teta drogeri, je to litrovka granulek.

Zalevam horkou vodou- bacha na oci- radeji odstup od umyvadla…

Mame taky plastove trubky uz 6 let a tohle jedine funguje spolehlive

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 10.05.10 12:42

My máme v plastu jen část, ale krtka bych se nebála - nebo se mám začít bát? No snad ne, doteď jsem materiál trubek neřešila, používám Fredy, to je podobné jako krtek, mají různé druhy, podle toho, jak daleko to člověk nechá zajít. :mrgreen:

Alice19761
Neúnavná pisatelka 17745 příspěvků 10.05.10 12:42

Veverusko,
ještě jsem to nezakoupila, ale kamarádka kupuje v drogerii nějaký přípravek, který by měl odpady pročistit.
Je to asi „dryják“, ale pomáhá.
Nevím do jaké míry máte s odpadem problém a na kolik je znečištěn, ale myslím si, že za zeptání v obchodě nic nedáš.
Ahoj a pěkný den.
 Alice

Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20738 příspěvků 10.05.10 12:43

Katka potesila si ma, ja som bola z domu zvyknuta na ten granulovany hydroxid sodny, ale na nom tusim pisu ze nie je na plastove trubky … tak som mala trochu obavy …

Inak, hydroxid sodny pouzivam tusim na vsetko, na ruru, gril, odpad :oops: S kyselinou fosforecnou nemam az tak dobre skusenosti.

ka-tka
Generální žvanilka 22314 příspěvků 10.05.10 12:45

No mne ani nenapadlo cist tu etiketu vzadu :-D

Jinak jsem minule koupila hydroxid v globusu- melo to jiny nazev a cena byla 140kc.

Jinak hydrxid je do cca 60kc? Uz jsem ho nekupovala pres rok.

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 10.05.10 12:48

Odpady čistím perkarbonátem sodným.
Nasypu tak 2 lžíce do odpadu, zaleju horkým octem - vřele doporučuji.
Krtka a podobné hrůzy (fakt z takových věcí mám hrůzu) nepoužívám

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 10.05.10 12:54

U nás buď Krtek nebo také ten hydroxid, ten je poslední záchrana.

veveruskaa
Neúnavná pisatelka 17010 příspěvků 10.05.10 12:57

NO na krtkovi vzadu píšou, že obsahuje Hydroxid sodný a není vhodné na hliníkové potrubí, o plastu se tam nic nepíše, tak já to asi prubnu a uvidíme :think:

Jinak děkuju všem za rady :palec: , dalším se nebráním :wink: :-)

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 10.05.10 13:03

Ja pouzivam prasek do peciva zalit octem a nechat pusobit a pak zalit horkou vodou.
Jinak jsme pouzivali tez hydroxid ale to kdyz uz to bylo fakt moc

pisarka
Zasloužilá kecalka 794 příspěvků 10.05.10 13:11

Nám funguje bez problémů krtek a taky máme platové trubky.

Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 10.05.10 13:11

taky krtek, ten je nejlepší

BlanulaK
Kecalka 341 příspěvků 10.05.10 13:44

SODA + OCET + SŮL - od každého asi kelímek od jogurtu a celé to zalít vřelou vodou

Krtek mi ve fungl nové koupelně vyprsknul a poleptal rám od úplně nového sprcháče, halt to co vypadá jako nerez je občas hliník :lol:

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 10.05.10 13:50

já používám Tiret a jsem maximálně spokojená. odpady udržuju průběžně, jinak do ucpaného se leje celá lahev…

AnastazieB
Echt Kelišová 8413 příspěvků 10.05.10 14:13

taky používám sodu+horký ocet, ve vaně to ostřikuju proudem horké vody (odšroubuju sprchu a přicpu prstem). Pak to teče krásně. Hydroxid bych teda do odpadu nenalila :-?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >