Čím doložit doktorát?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
libuskavic
Povídálka 39 příspěvků 24.01.18 11:06
Čím doložit doktorát?

Ahoj, personalistu u nás nemáme. Pomáhám řešit přijetí nových zaměstnanců šéfovi. Hlásí se pán s tutulem Ph. D. ze zahraničí. Diplom v tubusu doložil. Ještě se k doktorátu dává nějaký certifikát? Pán nabízí, že donese doložku, co to je? Je to dosaženo v Rusku. Že nemá nostrifiaci v ČR nám nevadí. Obor je na diplomu Psychology, to je v pořádku, nespecifikuje se to? Děkuji, nemám zkušenost :oops:,hlásí se jen lidé s nižším typem vzdělání.

Reakce:
Keyllah
Echt Kelišová 9719 příspěvků 24.01.18 11:12
@libuskavic píše:
Ahoj, personalistu u nás nemáme. Pomáhám řešit přijetí nových zaměstnanců šéfovi. Hlásí se pán s tutulem Ph. D. ze zahraničí. Diplom v tubusu doložil. Ještě se k doktorátu dává nějaký certifikát? Pán nabízí, že donese doložku, co to je? Je to dosaženo v Rusku. Že nemá nostrifiaci v ČR nám nevadí. Obor je na diplomu Psychology, to je v pořádku, nespecifikuje se to? Děkuji, nemám zkušenost :oops:,hlásí se jen lidé s nižším typem vzdělání.

U mě doložku chtěli, myslím, že pokud to pán nabízí, tak tím nic nezkazíte. Je to nějaký výpis k tomu studiu a diplomu, ale je to už pár let, už přesně nevím ;)

libuskavic
Povídálka 39 příspěvků 24.01.18 11:20
@Keyllah píše:
U mě doložku chtěli, myslím, že pokud to pán nabízí, tak tím nic nezkazíte. Je to nějaký výpis k tomu studiu a diplomu, ale je to už pár let, už přesně nevím ;)

Pán studoval psychologii, zaměřenou na masmedia.Je tedy normální, že se nespecifikuje obor, že tam má na diplomu jen Psychology? Děkuji. Mimochodem, má doktorát využití i mimo vědu? Pokud to není osobní otázka na tebe. Pán říkal, že jim všude připadá překvalifikovaný :nevim: Což je smutné, vždyť ho to stálo spoustu práce a času

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 24.01.18 11:33

@libuskavic Já mám doktorát z fyziky a využití mimo vědu to má. Otevírá to nové dveře.. Ale já jsem zarytým akademikem :pankac:

Jinak v čem je problém? Nevěříte pánovi, ze je jeho diplom pravý?

subsomi
Kelišová 6732 příspěvků 11 inzerátů 24.01.18 11:34

Nevím jak v Rusku, ale v ČR se ke každému vysokoškolskému diplomu dodává tzv. „dodatek k diplomu“ (diploma supplement).
Na diplomu je jen obor studia, na dodatku už jsou pak konkrétní zkoušky.
Takže obor může být psychologie a až v dodatku zjistíš, jaké absolvoval předměty. Jestli dělal psychologický rozbor lidí, situací, obrázků… (to si jen vymýšlím příklady)

Keyllah
Echt Kelišová 9719 příspěvků 24.01.18 11:35
@libuskavic píše:
Pán studoval psychologii, zaměřenou na masmedia.Je tedy normální, že se nespecifikuje obor, že tam má na diplomu jen Psychology? Děkuji. Mimochodem, má doktorát využití i mimo vědu? Pokud to není osobní otázka na tebe. Pán říkal, že jim všude připadá překvalifikovaný :nevim: Což je smutné, vždyť ho to stálo spoustu práce a času

s tím konkrétně bohužel neporadím, psychologii nemám. Já mám doktoráty dva a v praxi je to úplně jedno, plat mi to nezvedne, jen to vypadá líp u jména :-) ale můžu s tím jít učit na VŠ, kdyby náhodou a na různých konferencích a redakčních radách na to celkem hledí…Ale párkrát jsem jim taky připadala „překvalifikovaná“ :mrgreen:

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 24.01.18 11:37

@libuskavic A jinak normální to je. Já mám na diplomu Fyzikální inženýrství a nespecifikován obor. Ten je patrný z absolvovaných předmětů během studia a státní doktorské zkoušky. A pochopitelně hlavním výsledkem doktorátu je disertační práce (z tématu by mělo byt jasné, v jakém oboru je pán odborníkem) a napovědět mohou také publikace vydané během studia..

libuskavic
Povídálka 39 příspěvků 24.01.18 11:55

Děkuji všem :-)

Hoa Mai
Kelišová 5789 příspěvků 21 inzerátů 24.01.18 16:38

@libuskavic ohledně dodatku už holky psaly. Ohledně využití doktorátu mimo vědu - záleží na oboru. Vím třeba že firmy vyrábějící a distribuující přístroje pro chemickou analýzu přijímají i na pozice „dealerů“ jen lidi s doktorátem, protože přístroji musí rozumět, musí umět zaškolit, poradit atd. Jinde ale může být doktorát spíš na škodu nebo nehraje roli.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >