Čím krmit starého psa?

3542
9.8.13 14:01

Čím krmit starého psa?

Ahoj všem,
potřebovala bych poradit. Mám už 10 let starou fenku am. pitbullteriéra a už od 7 let musí brát kortikoidy. Je mi jasné že s tím příjdou obtíže s ledvninami nebo játry. Naposledy co jsme byli u veterináři, když dva dny zvracela a nežrala nám veterinář říkal ať jí upravíme stravu. Že pes v jejím věku už by měl najet na seniorskou stravu. Chci se tedy zeptat čím krmíte vy své staré pejsky? Na internetu jsem toho našla spíše málo, protože moje fenka nežere granule (které se dají sehnat právě pro seniory) ale celý život jí masové konzervy. Co třeba přidáváte do jídla nebo čím obohatíte stravu aby tam bylo dostatek vitamínů atd.?
Moc díky za postřehy a nápady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2429
9.8.13 14:12

@leene to by mě taky zajímalo, počkám si na rady, náš hafan už má 15 let a skoro žádné zuby tak už toho chudák moc nepojí :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
9.8.13 14:15

Granule pro seniory, nějakou dietu od Hills - podle toho, co je pes ochoten žrát a co doporučí veterinář podle jeho zdravotního stavu. Našemu velkému psovi jsme dávali i Alavis. Klidně můžeš i vařit - doporučuje se třeba krůtí maso s bramborem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.8.13 14:20

Tak my normálne dávame psovi konzervy- má 14 rokov- a tak cca 5× do mesiaca varíme maso, ryžu a mrkev atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
9.8.13 14:20

Ja nevim jak tenhle pes, ale tchyne mela pudlici s parodentozou.
Uvarila cele kure, mrkev, ryzi nebo testoviny- smichala. Rozdelila a dala zamrazit. Podle potreby pak ohrala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3542
9.8.13 14:21

@Tiger-lily
S bramborem? Já právě četla že brambor by se starému psovi dávat vůbec neměl, je těžko stravitelný :think: Granule nemůžu dávat vůbec protože můj pes je po nich zavodněný a špatně je snáší…proto dáváme maso z konzervy…ale spíše uvažuji co k tomu aby to pro toho seniora bylo co nejlepší a nejvyváženější :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3542
9.8.13 14:22

@janet9
dobrý nápad navařit si porce dopředu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
9.8.13 14:23

@Tiger-lily psi muzou zrat brambory? Ja myslela, ze brambory se nemaji davat( ale nevim tedy proc)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poustevnice
9.8.13 14:23

Máme 4 adoptované psy a v současnosti je jim: 16,5 - 14,5 - 12 - 11 let. Já psům vařím - teď jsem např. koupila 50 kilo krmné rýže (550,– pytel), je naprosto čistá, nepolámaná. K tomu kupuji od f. Maso pro psy mleté mražené maso - jednak jednodruhové, jednak i nějaké směsi, zeleninu, kterou jim strouhám, mám svoji. Dodávám kvalitní tuky - domácí škvařené sádlo, slunečnicový olej, tu zase lněný olej, co zrovna mám doma (užíváme to společně), domácí vajíčka od našich slepic, pak kupuji velký pytel sušených mořských řas, pivovarské kvasnice…různé sušené bylinky, co si dělám na zimu. Kdo nemá tu možnost, dají se koupit na netu už hotové čistě bylinné směsi pro psy. Většinou je to značeno jako doplňky k „BARF“ - to je systém, kdy se krmí syrovým masem a doplňky. Já tedy vařím, ale občas syrové mají taky, ale našim důchodcům dělá lépe vařené. To je třeba si vyzkoušet. Pak je dobrá vepřová želatina - vepřové nožičky stojí pár korun, to vařím ve velkém pomalém hrnci, až je z toho pak želatina. Nebo vepřové koleno, co máme rádi, k tomu dvě nožičky a dlouho vařit. To je dobré na klouby a nemusejí se kupovat drahé přípravky na klouby.
Jo, pro to maso si jezdím přímo do jejich výrobny, protože to mám kousek, ale jinak tato firma už rozváží a má i nějaké množstevní slevy. Občas u „lidského řezníka“ natrefím na čisté vepřové kůže - to se prodává na sulc, tak to je taky skvělé. Výborné je hovězí srdce - je to čistá svalovina, skoro bez tuku, ale to chce poptat se u konkrétního řezníka. Hodně se z toho navaří, jak pro lidi, tak pro pejsky:)

• Nahlásit
  • Citovat
Poustevnice
9.8.13 14:25

Jo, když náhodou nestíhám uvařit, nebo je před výplatou, mám domy pytel granulí zn. Magnusson Litgh - ty totiž když je namočíte, tak sice nsají vodu, ale nezvětší se, takže v žaludku psího staříka nebobtnají a je menší riziko, že by se nafoukl, nebo se snad přetočil žaludek. Tato značka garantuje, že všechny suroviny jsou od nich, tj. tuším Švédsko a já jim to věřím.

• Nahlásit
  • Citovat
9.8.13 14:26

http://www.dogsandcats.cz/…0-g/d-72960/

tak na tejto adrese nájdeš konzervy pre seniorov

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3542
9.8.13 14:29

@PinkGirl666 díky hned se na to mrknu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
9.8.13 14:29

Ta zelatina vypada dost dobre. To jim urcite smakuje :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
9.8.13 14:46

Náš pudl se dožil 16.let a 4.měs. a do konce života byl na granulích, zalévali jsme je horkou vodou a chvíli nechali odležet, aby změkly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2282
9.8.13 14:54

@leene zkus pohledat seniorske granule, je jich nekolik druhu. Hlavni je koukat na co nejcistsi slozeni, tj dobry podil masa a minimum zbytecnych pridavku. My davame nasemu 13 letemu K-9.
Nebo varit domaci, maso s testovinou nebo obilninou a zelenina. Ale zalezi jestli to stary pes stravi, nas ma po varenem strevni potize

@Tiger-lily
Brambory? To by zadny pes nemel jist, stary nebo mlady :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama