Elektrický ohradník pro pejsky

77
9.8.13 10:08

Elektrický ohradní pro pejsky

Zní to teda strašně…máte někdo zkušeno? Že něco takového existuje jsem se dozvěděla nedávno, takže protazím nemám info, jak funguje, neublíží případný výboj pejskovi, naučí se nechodit do „zakázané“ zóny? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7385
9.8.13 10:12

Nás pes je hloupý a radši by se usmazil, než aby přestal utíkat. Takže je u boudy a el. Jsme zrušili. Byly to malinké výbojky, zkoušela jsem na sobě, jen to stiplo nepříjemné, ale na tvrdohlaveho psa nezabírá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
9.8.13 10:16

Pejska ještě nemáme, zvykal by si od štěněte, problém je v tom, že nám nedhtějí povolit plot a pejska by jsme si moc přáli, ale opravdu nemám zkušenost, aby jsme ho tímto způsobem „netýrali“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14052
9.8.13 10:23

Stačí psa naučit, aby zůstal na pozemku. Co plánujete za plemeno? Máme loveckého psa s pověstí zdrhače a na chalupě mezi lesem a polem je taky bez plotu. Že jde občas k sousedům na piškot, to je druhá věc, kterou taky shazuji na typický rys plemene. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
9.8.13 10:26

Taky lovecké - border teriéra :-) (a hned za pozemkem jsou pole s divočáky, srnami :-)) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
9.8.13 10:27

@MarieOVMUC pes, kterej má dostatek fyzického a psychického vyžití nemá potřebu utíkat, to asi nebude problém v jeho „hlouposti“…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
9.8.13 10:29

@Innka12 já si myslím, že je to naprosto individuální, náš pes dostal jednou šlupku od podobného ohradníku (byli jsme na procházce, měli tam ovečky) a kňučel snad ještě hodinu potom a od té doby se tam vůbec nepřiblíží. Ale věřím tomu, že jsou psi, kterým to vadit nebude, takže těžko říct, jak to bude u vás. Spíš bych přemýšlela nad tím, postavit větší kotec a chodit se psem každý den na pořádné procházky a nebo si ho prostě vzít domů, než vám plot povolí…taky teď řešíme stavbu plotu, takže vím, jaké jsou to starosti :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23378
9.8.13 10:37

Elektrický ohradník neznám, ale máme na fenku výcvikový obojek a ze zdrhacího psa, který nesměl ven jinak než na vodítku je poslušný pejsek, co chodí na volno i po městě. Ránu dostala párkrát ze začátku a jen malou, kterou já na ruce skoro necítím. Pak párkrát větší, když hrozilo, že vběhne po auto, pod kolo. Nyní stačí v případě problému pípnout za krkem a jde hned zpátky. Letos s náma byla i na chatě, kde není plot a bez nejmenších problémů se držela u chaty. Sice měla obojek pro jistotu nasazený, kdyby se objevila srna nebo prase, ale nebyl potřeba.
Myslím, že ty el. ohradníky fungujou na podobném principu výbojů a rozumný pes brzo pobere, že sem může bez starostí sem už nesmím.
Mám na mysli toto. http://www.dogtrace.com/…itelne-ploty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
9.8.13 13:55

@Verca1989 pes je tady navíc, hodili nám ho přes plot. Ma pelech, dobre jídlo a občas i pohlazení. Nikdo ho nechce, takže bohužel ho máme my, řeknu natvrdo. Sbírá po zahradě blechy, ikdyz se utratily nemalé prachy za vseljake anti blesi přípravky. všude jsou hromady a obehane cesty kolem plotu. Chodíme do práce, když je doma, vše zničí, když je na zahradě, okamžitě zdrhne a kouše cizí, takže je u boudy. Psa a ještě takového jsem nikdy nechtela, ale nemuzu ho uvázat v lese, když ho nikde nikdo nechce. Navíc páchne z tlamy jak zdechla Skeble, ikdyz ma zuby zdravé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
9.8.13 14:26

@MarieOVMUC nevím, co ti na to mám říct ale pochopení nemám. Pokud máte takový přístup, tak předpokládám, že jste psa nijak nevycvičili, takže je logické, že když je doma sám, tak vše zničí - nikdo ho samotě nenaučil, pes je smečkové zvíře, samotu nemá rád a ničením věcí to ze sebe akorát vybíjí ale vše se dá naučit. A pokud s ním nechodíte ven, tak je jasné, že utíká a že máte vyšlapané cestičky…promiň ale zvedá se mi z toho pomyšlení žaludek, když s tím psem nijak nepracujete, tak je to vaše vina, že je takový, jaký je. A když není podle vašich představ a nechcete ho, tak nevím, proč ho máte doma. Podle mě by mu bylo líp i v útulku, kde by měl určitě větší šanci, že si ho vezme někdo, kdo s ním něco udělá a zajistí mu normální život…

Jak by ses chovala ty, kdyby tě někdo držel někde zavřenou, nepustil tě ven a očividně by tě jen trpěl? Asi bys byla vzorem slušnosti, co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
9.8.13 15:00

@Verca1989 v útulku ho nechtějí, objeli jsme tři, inzeráty taky byly. Cvičit ho nehodlam. Pokud ho chceš je tvůj. Pokaždé si říkám, že jak uteče už se snad nevrátí.. pochopení mít nemusíš. Nikdo tp po tobě nechce. Hlady ani zimou netrpí, na víc s ním čas nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
177
9.8.13 22:53

@Innka12 El. ohradník jsem cca před rokem objednávala pro rodiče, mají psa z útulku ( bígl křížený s vlčákem) a bohužel si z obou plemen vybral to nejhorší, utíká a je agresivní, do útulku už ho samo vrátit nechtěli. Ohradník slouží výborně, jen okolo plotu (který pravidelně podhrabával nebo jinak ničil) položili drát a psovi dali obojek a od té doby nikde bez dovolení nebyl. Je fajn, že jde nastavit i prostor od plotu, kdy dostane zvukový signál, že už se blíží k zakázanému území a pokud to nerespektuje, tak dostane ránu z obojku do krku (intenzita se dá nastavit)a rozhodně nijak netrpí, akorát už nevyhrabává záhony u plotu a hlavně neutíká!! Rozhodně to nejsou vyhozené peníze, naši mají klid, že někoho pokouše, když jsou v práci, protože když zdrhal, tak si samozřejmě košík na hubu nebral

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
10.8.13 22:25

Tak ta poslední věta mě fakt pobavila!! :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu