Čím krmíte v 15měsících?

7.8.13 19:04

Čím krmíte v 15. měsících???

Chtěla jsem se zeptat, čím pořád krmíte vaše dítka v 15 měsících…???
S jídlem bojujeme a tak chci nějakou radu co furt vařit :-(. Na oběd ji to musím pořád mixovat, protože s kouskama by se nenajedla… ty ji dám až ji nakrmím, tak pak se dokrmuje tím… Díky za rady :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7385
7.8.13 19:06

Ji vše, co my. Zkus nějaké nové chutě, i trochu koření nepaliveho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6754
7.8.13 19:13

To už by mělo jíst všechno. I můj 10 měsíční jí všechno, včetně trochy koření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
467
7.8.13 19:14

Taky dávám všechno to, co jíme my. Ale všechno mixuju. Kousky vytahuje z pusy. Jenom když máme luštěniny, tak mu uvařím něco extra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49841
7.8.13 19:30

Naše malá jí skoro vše, dneska jsem měla v plánu že dostane skleničku ale nakonec si vyřvala naše ovocné knedlíky :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3398
7.8.13 19:35

K snidani ovocný jogurt nebo chleba s lucinou, ke svace ovoce, k obědu většinou to, co my, jen mene kořeněné a nic smazenyho, polívky, brambor.kase, miluje ryzí se zeleninou, kure, mela už i rajskou, jen bez kečupu, rýžový nákyp.. Ale naše Dani byla žrout od začátku příkrmů, hodne záleží na dítěti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27303
7.8.13 19:37
@Kathy Lostris píše:
Chtěla jsem se zeptat, čím pořád krmíte vaše dítka v 15 měsících…???
S jídlem bojujeme a tak chci nějakou radu co furt vařit :-(. Na oběd ji to musím pořád mixovat, protože s kouskama by se nenajedla… ty ji dám až ji nakrmím, tak pak se dokrmuje tím… Díky za rady :-)

mixuješ jí to, tak nevymejšlej a dělej masozeleninu jak doted ;-) Vzhledem ke smixováni je to skoro fuk, proste uvar v pare nejakou zeleninu, brambory, nejake maso a sup. Vetsinou ti sem beztak kazda napise, ze ji to, co dospeli pouze s upravou soli a koreni.
Mne prcek taky blbe jedl (jí) a na kojeneckém mixu byl urcite min. do dvou let. I ted mu to obcas dam k veceri nebo rychlemu obedu, porad to jí skoro nejlip ze vsech jidel (pochopitelně ho krmím).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7904
7.8.13 19:48

Je nám 14 měs. Jí vše co my. Pokud zrovna to není vhodné udělám jen něco pro něj. Ale snažím se vařit tak aby jedl A nemixuji snad od 8 měs. Prostě to jíst musí. není žádný velký jedlík, ale myslím že je to normální. Hubený není. Miluje květák jako mozeček. Brambory všeobecně a maso. Pokud lze jí sám. Ovšem lžičku zahazuje. Zatím. Jo a miluje čočku

Příspěvek upraven 07.08.13 v 19:49

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12505
7.8.13 19:48

Zkus jí dělat omáčky pokud nejí kousky a dávat chleba s lučinou a šunkou, ovoce, zeleninu aby jsi si sama kousala..
Jinak malej jí to co my..Jediné co mu už hotové kupuju je nějaký ten jogurt..Ráno má mlíko k tomu chleba s lučinou a zeleninou, než je oběd baští ovoce, než je sváča má ovoce a točenou zmzlinu venku, pak sváča nějaký ten jogurt nebo obloženej chleba, ovoce..
Večeře většinou polévka..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
7.8.13 20:16

Jsem tak trošku cvok ze „zdravé“ výživy.
Kámoška mi půjčila knížku od RNDr. Fořta - Moderní výživa pro děti. Jsem z toho kapku hotová, protože podle něj, bychom měli děti kojit třeba do 3 let. :zed: Samozřejmě už nekojím od konce 5.měsíce, protože to malé nestačilo, ale ráda bych jí " zdravě " a vhodně stravovala. Jeho názor je, že to co jíme my, není pro děti cca do 5-6 let vhodné. Je tu někdo, kdo se snaží zdravou výživu dodržovat a poradí jaké zeleninové kombinace malé vařit?
Ev. jestli jste knížku četly, jaký máte na to názor. Mě chvílemi přijde že je cvok, ale na druhou stranu, něco na tom třeba je a nevím jakou střední cestu si z toho vybrat. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7904
7.8.13 20:18

@paeatara já si myslím, že pokud se tak nesravuje celá rodina, tak ti to za chvíli bude k prdu.Ale třeba ne.Jen je to muj názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.13 20:31

Jojo dávám ji už to co jíme my, ale je to boj s tím jídlem.. MUdr mi řekla, že by měla sníst min 150g, ale někdy to do ní dostat je boj :-(. Třeba čočku, atd, jsem ještě nezkoušela, mám strach, že ji bude bolet bříško…
Jen se snažím vyhýbat nějakým Ečkum… Třeba masox do jídla ji moc dávat nechci…
Těm éčkům s edneska člověk nevyhne :-(. Dávají to snad do všeho achjoo. Tak vymyslet něco pro malou je nadlidský výkon, aby to bylo „zdravé“.
My s manželem se zdravěji stravujeme, takže ve vaření není problém, ale ona je na jídlo hrozná. Třeba k večeři sní jen br. kaši. Nic jinýho do pusy nestrčí…zatím… Čím třeba krmíte večeři??? Dětský kašičky mi nejedla nikdy…
Stále kojím (teda už jen vn oci).
Sunar ani jiný UM nechce.
Jogurty moc nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12505
7.8.13 20:37

@Kathy Lostris Vařit zdravě se dá, takový vývar, omáčky, domácí pomázánky je toho spousty
Už je dost velká, po čočce jí asi už bříško bolet nebude
Malej mi kaše taky nejedl, tak má místo nich polívky, někdy jogurt, chleba s tvarohem…
A když jí dáš třeba jablko du ruky to sama nekouše?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
7.8.13 20:42

Zkus červenou čočku, ta by měla být pro děti vhodná.
Naše malá baští jinak skvěle, takže dostává různé zeleninové kombinace a občas i s kouskem králičího masa. Jen mi prostě dochází inspirace… :roll: a do prvních narozenin máme ještě daleko.
Jo a jak to máte s lepkem? Vyhýbáte se mu? Já tedy kvetu z nejrůznějších sušenek pro děti již od 6.měsíce… :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10075
7.8.13 20:47

Naše dcera bude mít tento tyden 17 měsíců a do minuleho tydne jsem ji mixovala masozeleninu :mrgreen: pak jsem měla navštěvu a ta mi trošku otevřela oči a davam stravu nemixovanou :mrgreen: u kluků jsem to neřešila byli dobři jedlíci a od roka jedli snad vše, ale vzhledem k tomu, že dcera je veliká a dost těžká, tak jsem stravu řešila a ted na to kašlu dam ji co ona chce sama skusit a hotovo :pankac: :pankac: samozřejmě všeho s mírou :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama