Horko a nechce pít

529
5.8.13 22:33

Horko a nechce pít

Ahoj, naše slečna 8m. přes ty tepla nechce pít. Cucne si jen čaje, ale to už musí mít opravdu sucho, ráno vypije tak 150ml UM a pak po svačině, ani po obědě pít nechce. A když už, tak jen 20ml a víc nic, pak třeba trošičku čaj, ale to taky tak těch 2Oml a víc nic. Navíc má vždy před spaním 210ml UM a vypije tak 100ml, ale jindy zvládne třeba i 240ml? Přes ty horka mi to dělá docela starosti. Ani olizovat meloun nechce..Jinak je v pohodě a celkem i dobře jí, sem tam nechce obědy, sem tam ovocnou svačinku, co navařím já, tak to tak pár lžiček výjma brokolice snad s čímkoliv. Ale skleničky jí jedou, ale jen ty od Hami a Hippu. Tak to střídáme s domácím vařením. Jinak ovoce domácí mix různých druhů sní když jí to udělám. Já jen moc neumím ty „hlavní jídla“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

25959
5.8.13 22:41

A co ovocný šťávy? Malá mi taky nechtěla moc pít, jediný co si aspoň trochu dala byla právě šťáva když jsem dělala domácí přesnídávku.
Jinak jsem to řešila tak, že jsem jí prostě naředila vodou oběd nebo přesnídávku. A ještě mi docela ochotně přijímala vodu ze lžičky, to jí bavilo :D A když bylo hoodně teplo, dala jsem jí na pití ochuzený UM, dala jsem třeba o 2 odměrky míň než by mělo být ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
5.8.13 22:41

Ani moje dcera nechtěla v tomhle věku pít a další léto to samé.
Do přesnídávky jsem jí michala vodu a UM do 210ml vody jen 2 - 3 odměrky. Dostávala hodně polévek. Přežila a nic jí není. Jen jsem hlídala, aby čůrala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
5.8.13 22:49

Ta voda ze lžičky by jí asi taky bavila. Jenže ona ráno vypije to svoje mlíko v pohodě a pak už ho nechce, takže dál není co ochuzovat o odměrky. Šťávy nepije ani ředěný, ani koncentrovaný, jedině čaje a to taky není zázrak jak jsem psala..Tak budu víc ředit, uvidíme jak se na to bude tvářit. První lžička ochutnávací a druhá buď mňam mámo dělej dávej sem nebo ble a řev.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
5.8.13 23:03

A samotná voda jí nejede? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442
5.8.13 23:32

Ahoj zakladatelko, malá má 9 měs. a s pitím taky zápasíme - dá max. 150 ml čaje za den, většinou ale míň. Sice ještě kojím, ale pije jen 1 v noci, pak ráno, málinko 1× přes den a pak večer. K obědu jí uvařím zeleninku a zamíchám tam k tomu skleničku - je toho víc, má to na 2 dny. Svačinka jogurt a přesnídávka, ale někdy taky nechce moc jíst… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5395
5.8.13 23:43

Doktorka říkala, že dítě jíst tolik nemusí, ale pít ano, ale ne čaj ten „vytahuje vodu“ :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
6.8.13 07:36

Moji male je 16 mesicu a nepije dodnes. Rano a vecer 150 - 200 UM a tot vse :cert: Uz jsem tu resila v několika diskuzích, s několika doktory a stejne nevyresila :,( Proste to do ni nedostanu. Zkousim tedy nahrazky v podobe ovoce a občas do neceho prileju par lzicek vody, davam hodne jogurtu,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
6.8.13 09:46

Ahoj, zrovna také zápasím s malou (osmiměsíční), co se týče tekutin. Změnila jsem i UM kvůli tomu, že z Nutrilonu 2 měla vodnatou a častou stolici, což v tom horku není moc dobré. Teď zkoušíme Bebu Comfort. Moc toho naráz ale nevypije. Večerní kaši v tomto horkém období nahrazuji mlékem, aby měla trochu víc tekutin. Jinak se jí snažím k svačině, obědu i odpolední svačině dát nejdřív UM. Nechám jí, ať vypije, kolik chce a pak jí teprve dávám příkrm. Tím do ní nějaké ty tekutiny dostanu. Čaj, voda ani šťávičky jí nejedou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama