Čím nahradit kávu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MartinaCV
Echt Kelišová 8149 příspěvků 21.07.19 11:50
Čím nahradit kávu

Ahoj, dáte mi tip, co pijete, když se z nějakého důvodu vyhýbáte kávě? :) Nemůžu kávu s kofeinem, proto jsem dva roky pila bezkofeiovou, to je v pohodě, žádné obtíže, i chuťově jsem si dobře zvykla, ALE - pročetla jsem si problematiku odkofeinování a člověk si bohužel nemůže být jist, jaká kvalita se k němu dostala. Takže když bezkofeinovou, potřebovala bych vědět kterou. Na bezkofeinové Nescafé je uvedeno, že je kofein odstraněn pouze louhováním zrn v čisté horké vodě, ale může tomu člověk věřit? :think:
Jinak vím, že se k odkofeinování používá hodně chemie. :zed:

Když náhražku kávy, tak jakou? Caro piju, ale kávu mi nenahradí. Prosím, neřešte, že je už lepší klasika s kofeinem apod., mně pravděpodobně chybí gen CYP1A2, který v těle zpracuje kofein, protože moje tělo kofein nesnese ani v nejmenší míře. Díky za tipy :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Murka
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 21.07.19 12:02

Když už, tak bych nehledala náhradu. Kávu nic nenahradí úplně, ta chuť je jiná.. Manžel pil denně i šest kafí. Odnaučil se ji pít, nepije ji vůbec. Když si chce sednout k hrnku něčeho, vaří si čaj. Kupuje domů kvalitní, zelené, černé, ovocné. Možná by to šlo i u tebe.

Tableta
Kelišová 5435 příspěvků 21.07.19 12:02

Chuťově Melta. Je buď instantní, porcovaná, nebo klasická. Tisickrát lepší, než Caro :jazyk:

Na nabuzení je dobrá matcha. Mně ale z vody nechutná, tak jsem si ji dělala v shakeru s mlékem.

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 18974 příspěvků 21.07.19 12:02

Kokain. Nahradí klidně 10 kafí denně.
Proč nahrazovat kafe něčím, co se tváří jako kafe, ale není to kafe? Buď pij kafe normální, nebo, pokud ti to nesvědčí, tak cokoliv jiného, vodou počínaje, ne? :think: :think: :think:
Bezkofeinové kafe, caro a podobný jsou strašlivý svinstvo - ani ne chemicky, ale chuťově…

MartinaCV
Echt Kelišová 8149 příspěvků 21.07.19 12:04
@Tableta píše:
Chuťově Melta. Je buď instantní, porcovaná, nebo klasická. Tisickrát lepší, než Caro :jazyk:Na nabuzení je dobrá matcha. Mně ale z vody nechutná, tak jsem si ji dělala v shakeru s mlékem.

Meltu piju.. Nejvíc mi ale pořád chutná bezkofeinová káva, ale chtěla bych mít jistotu toho procesu odkofeinování, sleduji tím konkrétní důvod.

MartinaCV
Echt Kelišová 8149 příspěvků 21.07.19 12:05
@Chauvinist píše:
Kokain. Nahradí klidně 10 kafí denně.
Proč nahrazovat kafe něčím, co se tváří jako kafe, ale není to kafe? Buď pij kafe normální, nebo, pokud ti to nesvědčí, tak cokoliv jiného, vodou počínaje, ne? :think: :think: :think:
Bezkofeinové kafe, caro a podobný jsou strašlivý svinstvo - ani ne chemicky, ale chuťově…

Hele, tohle fakt neřeš a požádala jsem o to ve svém příspěvku.

MartinaCV
Echt Kelišová 8149 příspěvků 21.07.19 12:06

Doufám, že někdo bude reagovat na můj dotaz bez řešení toho, co to mám vůbec za nápad chtít pít něco jiného, než on :roll:

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 21.07.19 12:14

Nějak jsem nepochopil, co je přesně za problém. Chceš náhražku kofeinu, nebo chuti kávy, nebo jen změnit pitný režim?
Pokud a) tak stimulantů je nepřeberné množství.
Pokud b) smůla
Pokud c) pít se dá téměř cokoli

Elenloth
Závislačka 4406 příspěvků 21.07.19 12:17

@MartinaCV Já bych ti doporučila méně číst.
Píšeš, že dva roky piješ bezkofeinovou a žádný problém. Pak sis něco přečetla a najednou je z toho kauza.
Tak co vlastně chceš? Chceš pít bezkofeinovou, tak pij bezkofeinovou. Nevěříš tomu, co na ní píšou, tak nepij žádnou. Protože na každé něco píšou.
Nebo chceš aby ti tu někdo napsal, pij bezkofeinovou XY, protože je 100% bez kofeinu? Anonymnímu člověku budeš věřit?

MartinaCV
Echt Kelišová 8149 příspěvků 21.07.19 12:40
@Elenloth píše:
@MartinaCV Já bych ti doporučila méně číst.
Píšeš, že dva roky piješ bezkofeinovou a žádný problém. Pak sis něco přečetla a najednou je z toho kauza.
Tak co vlastně chceš? Chceš pít bezkofeinovou, tak pij bezkofeinovou. Nevěříš tomu, co na ní píšou, tak nepij žádnou. Protože na každé něco píšou.
Nebo chceš aby ti tu někdo napsal, pij bezkofeinovou XY, protože je 100% bez kofeinu? Anonymnímu člověku budeš věřit?

Co chci, mám za to, že jsem popsala ve svém příspěvku. Nedoporučuj nic, nemám o to zájem, díky za pochopení.

MartinaCV
Echt Kelišová 8149 příspěvků 21.07.19 12:43
@Zumpa píše:
Nějak jsem nepochopil, co je přesně za problém. Chceš náhražku kofeinu, nebo chuti kávy, nebo jen změnit pitný režim?
Pokud a) tak stimulantů je nepřeberné množství.
Pokud b) smůla
Pokud c) pít se dá téměř cokoli

No vidíš a já myslela, jak přesně jsem to popsala. Nejde mi o stimulant, když nepiju kávu vůbec, nic se neděje :) Už jsem neměla ani bezkofeinovou měsíc. Na tu smůlu nebudu reagovat a ano, vím, že pít se dá cokoliv. Díky za reakci, ale nic mi nepřinesla.

MartinaCV
Echt Kelišová 8149 příspěvků 21.07.19 12:44

Pokud si můj příspěvek přečte znalec kávy, třeba barista, napište mi SZ :kytka: Diskuzi tady jako takovou končím.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 21.07.19 12:51
@MartinaCV píše:
No vidíš a já myslela, jak přesně jsem to popsala. Nejde mi o stimulant, když nepiju kávu vůbec, nic se neděje :) Už jsem neměla ani bezkofeinovou měsíc. Na tu smůlu nebudu reagovat a ano, vím, že pít se dá cokoliv. Díky za reakci, ale nic mi nepřinesla.

Bohužel ani tvůj příspěvek nic nepřinesl na můj dotaz, co přesně chceš na kávě nahradit. To je pak těžká debata.

Malaga
Nadpozemská drbna 26112 příspěvků 21.07.19 12:53

@MartinaCV tebe něco žere? Anebo je to tou chybějící kávou? Proč jsi tak nedůtklivá? Díky

Tinuvien
Generální žvanilka 24949 příspěvků 21.07.19 13:03

Já osobně mám ráda Yogi čaj, pije s mlékem jako kafe a ta kořeněná chuť dovede uspokojit chuťové buňky.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama