Čím promazávat suchou pokožku malého dítěte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
HanullaH85
Povídálka 24 příspěvků 5 inzerátů 13.04.19 15:22
Čím promazávat?

Ahoj holky, prosím o radu. Dcerka (3roky) má hrozně suchou pokožku, nejvíc v oblasti tváří, loktů a na nohách. Na kožním jsme byly, prý to má z tvrdé vody. Ale nemá to pořád. Dostala kortikosteroidní mast, ta sice zabere hned, ale tím se mi jí to nechce mazat pořád. Měla i Linolu. Co používáte a je to super na promaštení. Děkuji za odpovědi. Hanka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 9511 příspěvků 13.04.19 15:27

Já dávám dětský olej rovnou do vaničky při koupání a pak mažu lipobasi, dala nám ji dr na předpis, abych platila pár korun. Linola je taky fajn, jinak bych mazala čímkoliv mastným.

kacakaca
Závislačka 2699 příspěvků 13.04.19 15:34

Dcery to maji ma rukou a nej je u nas vazelina z lekarny a klasicky bepanten.

MáškaMarie33
Kecalka 284 příspěvků 13.04.19 15:58

Dcerka to má taky, na obličej mažu bio arganový olej a na tělíčko Excipial u lipolotio. Tahle kombinace dceři pomáhá nejvíc.

Julinka 18
Kecalka 159 příspěvků 1 inzerát 13.04.19 16:03

Já na malou používám od La roche posay Lipikar, má atopicky ekzem a tohle krásně promaže

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1827 příspěvků 13.04.19 16:21

Linolu rovnou do vany olej. Kupuje se v lekarne, staci trochu, lahvicka vydrzi snad pul roku…

Káťa19
Extra třída :D 11143 příspěvků 18 inzerátů 13.04.19 16:23

Hlavne ne kortikoidy 8o
Tady jak se ma pecovat o pokozku s atop. ekzemem ale i se suchou…
 http://verazikova.cz/…atoppokozky/

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 13.04.19 16:40

Kalciovou mastičku.

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 13.04.19 16:40

Mě pro malého doporučili Lipobase repair na ta suchá místa a celkově tělové mléko od A-derma.

Minulý rok jsme se s ekzémem trápili několik měsíců, promazavani, koupele, vhodné oblečení, bábské rady a stejně nakonec zabraly kortikoidy. Jen na nezbytné krátkou dobu, ale zabralo to.

Teď už malej chodí, není takový bucla, tak doufám že to půjde i bez nich… Nejhorší byly ty záhyby a špičky, i přes veškerou péči to měl až do živého masa.

Lu1234
Kecalka 331 příspěvků 1 inzerát 13.04.19 17:13

Bambucke maslo 100% - v ploché krabicce od firmy saloos, mají to v DM i v Tetě. Je to bezva i jako balzám na rty, kolem nehtů apod. Používáme to už několik let, stojí za zkoušku. A je to přírodní, není tam nic z ropy a podobně, jako v lékárenských vazelinach.

Julinka 18
Kecalka 159 příspěvků 1 inzerát 13.04.19 17:14

Já na malou používám od La roche posay Lipikar, má atopicky ekzem a tohle krásně promaže

t-jani
Neúnavná pisatelka 15927 příspěvků 13.04.19 17:24

U nás hezky zabírá kokosový olej.

Jogo-Bela
Povídálka 49 příspěvků 13.04.19 17:40

Weleda Skin food, je to přírodní a zatím nej co jsem zkusila, jinak i ta Linola do koupele :palec:
Lipobase je JEN na předpis, pak je ještě Lipobase repair a i když mi vyhovovala, tak když jsem objevila tu Weledu… super, ohledně složení i účinku (Lipobase rep. plná parafinu atp.)
Jinak ta Weleda se dá koupit i 10 ml bal, na zkoušku… kortikoidy nedoporučuju, to je kràtkodobé řešení

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 13.04.19 17:43

@Jogo-Bela
Já bych je nezatracovala, když se užívají s rozumem. Malyho jsme pomocí nich dostali z té mokvajici a bolavé fáze. (Půl roku jsme se to snažili zvládnout jinak, fakt nezabíralo nic). Ale neužívá dlouho, nechat čas na regeneraci a používat pak přírodní produkty.

Jinak kokosový olej je výborný, obecně promazavat, méně koupat, lehké bavlněné oblečení spíše světlejších barev a nechat pokožku co nejvíce dýchat…

Jogo-Bela
Povídálka 49 příspěvků 13.04.19 17:46

@Lu1234 tak ona ta lékárenská vazelína není primárně určená k nějaké péči o pokožku, ale jako masťový základ pro léčivé masti (krátkodobé použití, třeba s kortikoidy)…a hlavně se nemá používat na velké plochy kůže, ta pak nedýchá.. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama