Čím vyprat skvrny od mrkve?

40
8.2.06 14:42

Čím vyprat skvrny od mrkve?

Ahoj, asi nebudu první a možná ani poslední, kdo vznáší tento dotaz, ale poraďte!! Co na skvrny od mrkve? Ani běžný Vanish nestačí..;-((
Terka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

244
8.2.06 14:51

Ahoj Terko,
nedávno jsem četla podobnou diskusi. Holky si chválili Savo perex - prý pouští všechno na 90 st. A taky se mi líbil typ dávat mimču okolo krku starou plínu, u které nám nevádí, že skvrny nepustí. Mám jich několik, tak to budu asi taky tak praktikovat…
Začínáme za měsíc. Už se docela těším.
Pett

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.2.06 14:52

Vyprat nejdou nicim. Musi se mokre povesit na slunicko a pak staci 20 minut. Kde, ale vzit v posledni dobe slunicko, to fakt nevim:-(((( Chybi mi nejen kvuli mrkvi..

• Nahlásit
  • Citovat
2793
8.2.06 15:08

Já mám sprej CODY,je to italské a kupuju ho od dealerky,v obchodech se nedá sehnat.Stojí 200 Kč/1 litr,vydrží to hodně dlouho a hlavně na něj nedám dopustit!!!!
Malá má pořád fleky na bodýčkách,od jídla a od ublinknutí a s tímhle přípravkem jsou skvrny pryč.
Nějdřív postříkám,nechám asi půl hodiny působit,pak zaperu mýdlem,znovu postříkám a buď hodím do pračky nebo nechám zaschnout a vyperu později.Zatím jsem všchny fleky od polívek vyprala,banán a jabklo zatím nemám vyzkoušené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
8.2.06 18:16

Ahojky.

Já používám sprej od Amway a jde mi sním mrkev dolu. Jednou jsem dokonce zapoměla namočit a krásně to zaprala. Po dvouch použitích spreje jsem mrkev dostala dolů z bílého body.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
8.2.06 18:58

Ahojky,

tak mně zatím nezabralo nic, takže jedno tričko zůstává flekaté :(

Jinak jsem si osvědčila systém, po znehodnocení ihned namočit a pak - až je čas - stačí lehce přeprat žlučovým mýdlem z DM Drogerie.

Je to naprosto nenáročný a mně vyhovující systém ;)

Peťula + Pavlík 8měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
8.2.06 19:05

Ahojky, ja pouzivam „Dr.Beckmann - odstranovac skvrn“ a zatim mi s nim vsechny skvrny od kasicek a presnidavek nejpozdeji podruhe pustily.. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
8.2.06 19:26

Ahojky, ja som nedavno citala, ze skvrnu od mrkvy treba potriet olejom, aby sa v nom tie beta-karoteny rozpustili, no a potom mastnu skvrnu vyprat ako mastnu skvrnu :D Vraj to funguje, vyskusane zatial nemam, ale vypada to logicky. Ja som preprala mydlom na pranie Lanza a tiez to zislo, asi na 2. pranie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
611
8.2.06 20:41

Ahojky, tak já mám zas vyzkoušeno, že tak po třetím vyprání skvrny zmizí (neplatí pro banán, ten mi jde jen jen tím práškovým Vanishem). Myslím tím po vyprání v normálním prášku klidně na 40 stupňů a leckdy to předtím ani nestihnu nechat odmočit. Prostě ty zřízené hadříky dávám chvíli jen na doma, a pak až se „operou“, tak je zase nosíme i ven :P
Jo, ale nejlepší je samozřejmě prevence a na to se nám moc osvědčily bryndáky s rukávy, to už by muselo jooooo být, aby se mrkve a spol. dostaly kam nemají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
8.2.06 21:11

Kiwi,

tak já to na to znehodnocené tričko vyzkouším :) … kdyžtak bude ještě mastné :)

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
8.2.06 21:17

Petulka, vyskusaj, potom napis ako to dopadlo… a ja sa budem modlit aby to zislo :D ale upozornila som na to, ze vyskusane to nemam :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
8.2.06 21:51

Ahoj,
já už vyzkoušela kde co a jedině co pomohlo bylo sluníčko.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
8.2.06 22:31

Ahoj,

tak já na to používám Cronstar, kupuje se normálně v drogerii ve spreji. Vždycky jsem všechno vyprala, ale muselo to bejt hned napoprvé. Ale klidně mi to i leží pár dní v koši na prádlo, když jdu prát, tak tím postříkám veškeré skvrny, a hodím do pračky. Peru vše nejvýše na 50 a všechno bezva. Ale zjistila jsem, že jakmile to jednou vyperu a teprve potom postříkám, tak už to nefunguje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
12.2.06 00:39

Ahojky,

tak teď začínáme s příkrmy a s mrkvičkou, dneska jí měl Mišák odšťavněnou, měl červenou celou pusinu, asi 10 velkých fleků bylo na plíně a pak trochu na dupajdách :) , jak psala Kiwwi, nedávno se tenhle tip s olejem objevil na Rodině na látkových plenkách. A tak jsem dneska měla možnost to vyzkoušet :) :-) a výsledek:

VÝBORNÝ :) , fleky na plínce jsem vzala tím olejem (a z červené se stane oranžová :) ) no a pak jsem tu mastnou skvrnu polila Jarem a trochu přemáchla a plínka zářila bělobou :lol: :lol: :D , no a potom šla do pračky (zas zbavit se toho jaru - zrovna jsem tam měla na praní plínky :) )

Jó a pusinu jsem taky brala olejem, protože vodou se to umýt nedalo :) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
12.2.06 08:40

ahoj terus, ja pouzivam sprej pred pranim od kronstar

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...