Zkušenosti se sušičkou prádla

17026
31.1.06 23:03

sušička prádla

Ahoj holky,
mam dotaz ohledne susičky pradla.
Pradlo susim v loznici,jinde to nejde.Hodne vetram,mame spatne okna(tedy neustale ventilace :D ),presto jsem objevila plisen :evil: a uz toho mam akorat tak dost.Na jaro budem menit okna a to uz se fakt desim,vlhkosti bych uz se snad ani nezbavila.Jsem vice mene rozhodla,ze zrusim pojistku a poridim susicku.Vzpomnela jsem si na diskusi tady pred rokem,procetla,a chtela bych vedet,jake nove nazory,zkusenosti a pripominky mate k susicce pradla.Premyslim nad AEG…
diky za nazory
Any

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1436
1.2.06 01:19

Ahoj Any, my mame pracku so susickou Ardo a sme vcelku spokojni.
Avsak uz po roku :! pouzivania sme ju museli dat na servis, bola totalne zanesena.
My sme ju pouzivali dost casto a technik nam povedal, ze je to robene na pouzivanie tak raz tyzdenne a nie 3× denne :-)
To ma dost prekvapilo 8O .
Zanasali to hlavne bavlnene plienky z tych sa dost uvolnuju vlakna.
No je to super vec hlavne preto, ze nemusis mat tak vela kusov pradla. Vies, ze ked nemas povedzme body, tak do takych 2h to mas oprate aj suche.
Zeby sa ale pradlo nejak vyrazne nekrcilo, to neviem, ja sice nezehlim, ale pokrcene je to dost. Vraj to treba vzdy vybrat, narovnat a az potom dat susit a nasledne vybrat este vlhke a zlozit, alebo zavesit. Obcas sa mi to podari mat nepokrcene :-)
Jednoznacne mame makksie pradlo zo susicky, ako ked sa susi na susiaku, to ocenujem hlavne pri plienkach, su hebucke a to nepouzivam ziadnu avivaz.
Tak prajem stastny kup :-) AEG mame umyvacku a sme spokojni :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
1.2.06 08:40

Ahoj, no to mě taky zajímá jak dlouho se to suší.A vzniká tam vlhkost, nebo to ta sušička „zpracuje“?Taky o ní docela dost přemýšlím,ten každodenní boj s prádlem mě opravdu nebaví.
Já má pračku AEG 1/2 roku a vyčistila jsem 2× filtr a po třetí už nešel vytáhnout.Tak ho skoro vysekali a teď čekám na nový :evil: .Takže už týden neperu a šílím.Asi taky není stavěná na 3 pračky denně. :( Ale která je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
710
1.2.06 08:58

Ahoj holky,
taky pridam radu. Mam susicku Siemens a jsem s ni naprosto spokojena. Mam ji pripojenou primo do odpadu, takze vysrasena vlhkost jde hned pryc. Filtr cistim po kazdem suseni i kdyz bych nemusela, protoze na displeji by se mi automaticky ukazalo, ze mam vycistit filtr (filtr sbira vsechen prach, co je v pradle a je ho tam spousta) Akorat jsem zvedava na spotrebu energie, protoze susicka je zralok.
Jinak vsem vrele doporucuji, protoze ted v zime nevim co bych uz bez ni pocla. A ze siemens vyrobky mam ty nejlepsi zkusenosti, mam vsechny spotrebice v kuchyni a taky pracku. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1242
1.2.06 09:36

Ahoj holky,
V zá:,–(ě existují dva typy sušiček - kondenzační a odvětrávací.
Kondenzační uzamkne vlhkost, ta zkondenzuje a po vysušení se vylévá z nádoby.
Odvětrávací suší na principu odvětrání buď do místnosti nebo případně nějakým potrubím ven.
Mám za to, že odvětrávací sušička má větší účinnost, ale můžu se mýlit.

Osobně mám odvětrávací AEG. Odvětrává do místnosti, v koupelně mám při sušení otevřený dveře na chodbu a tam otevřené okno. Vlhkost ani plíseň doma nemáme.

Prádlo - po vysušení je krásně měkké, nepoužívám ani aviváž ani nic jiného. Nežehlím!!!! Teda kromě plín, ale jinak vůbec nic. Pokud vychytám čas ihned po usušení a podaří se mi to prádlo okamžitě složit, není vůbec poznat že není žehlené.

Čas sušení - záleží na vlhkosti prádla. Pokud dám prádlo do sušky ihned po vyždímání v pračce, tak se suší cca hodinu, až hodinu a půl, záleží na stavu vlhkosti. Suška má v sobě senzory na určení vlhkosti v prádle, tudíž se čas sušení variabilně mění.

Filtr - čistím po každém sušení, ale je to tak jednoduché, že to zvládne malé dítě. Někdy mě až překvapí, kolik bordelu je v tom prádle. Sušičku obzvláště ocení ti, kteří mají doma třeba psa, protože se z věcí krásně dostanou chlupy pryčJ))

Sušičku lze naprogramovat na určitou dobu sušení, to využije hlavně ten, kdo má třeba tarif nočního proudu. Já tuto funkci nevyužívám.

Každopádně si bez sušičky nedokážu představit život. Pokud peru, tak mám za den vyprano a usušeno a složeno třeba i pět praček, vážně pohoda. Nikde mi prádlo nevisí, není vlhko, nemusím žehlit, prostě super. Sušičku využívám i na to „odchlupení" věcí, eventuelně na „odsmrazení", když to proženu jen studeným vzduchem, tak je každý pach prač.

Se značkou AEG jsem také spokojena, ale věřím, že v kvalitních značkách už není takový rozdíl, ani v ceně, ani v kvalitě spotřebiče.

Nicol a Stella

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
1.2.06 09:47

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat, jak rozlišujete prádlo do sušičky od toho,které se nesmí sušit? A jak dlouho cca se má prádlo sušit?

Děkuji

Iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1242
1.2.06 09:51

Sebasty,
ja susim vsechno :D :D
Asi dvakrát se mi stalo, že se mi srazil svetr, ale jinak žádné škody:-))))
Asi by se neměly sušit dětské věci, které mají takové ty gumové obrázky, pak nesuším krajkové prádlo, ale to ani neperu v pračce.
Jinak suším vážně všechno.
Délka sušení - to si naprogramuje sušička sama, dle senzorů - viz výše.
Lze si i nastavit dobu, ale to moc nevyužívám.
Nicol a Stella

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
1.2.06 10:06

Taky přidám svou troškou do mlýna. My máme sušičku Candy a je fakt, že bych si to už bez ní nedovedla představit. Jak už tu bylo psáno existují dva typy sušiček: Kondenzační a ventilační. My máme kondenzační a ani si neumím přsdstavit, že bych měla ventilační, protože po každém sušení vylévám ccy 3-4 litry vody, takže ta vlhkost, by asi nechala na zdi pěknou neplechu. Navíc takto vzniklou vodu můžeš dále vzužít, protože máš vlastně destilku. :D Ještě je nutno po každém cyklu vyčistit filtr, ale to je raz dva. Je fakt, že těch chlupů se tam nazbírá dost. Mám sušku na šest kilo prádla a to jede někdy i dvakrát denně, takže radím koupit raději tu šestikilovou, jelikož má i funkci fuzzy logic. Snad jen dodám, že používáme látkové pleny popolini a ty by mi bez sušky neuschly ani za týden, natož teď v zimě. Sušení těchto plen trvá asi 4 hodiny. 6ehlit se to fakt vůbec nemusí, protože sušky mají program na sušení bez žehlení, což je úplně úžasný takže Adámek má prádlo vždy krásně suché a nepomačkané. Jediné co žehlím je ložní prádlo a ubrusy, ty ale většinou věším na balkon. Ale v sušičce ty větší kusy prádla nejdou tak krásně vysušit bez mačkání. Takže při výběru přeju šťastnou ruku a hlavně spokojenost. Kitten

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
1.2.06 10:07

Niky, já mám starší pračku se suš.Ardo kde je jen čas,tak proto se ptám. Právě mě mate,že na většině prádla které bych chtěla sušit je značka že se to nemá dávat do sušky… :roll: ta už to taky prdím a bavlněné budu sušit!
MMch Stella je nádherné jméno :wink:

Papa I.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
1.2.06 10:11

Sebasty rozhodne nesusit svetre!!! Nam sa uz par zbehlo tak, ze sme ich mohli vyhodit.
Nesusit nic s nazehlovackou, to sa mi zlepilo o seba a musela som to z toho pradla potom odrthavat.
V ziadnom priapade bryndaky z igelitom z druhej strany, cely igelit mi zliezol a spravila sa z neho hnusna guca :-(
dalej ma uz nic nenapada, ale na kazdom pradle je oznacenie, ci je vhodne do susicky.
Ta nasa pracka so susickou ma vyhodu v tom, ze mam len 1 kus spotrebica, ale zas sa tam neda cistit ten filter, musi to robit mechanik a pracku rozobrat. Voda sa myslim odvadza normalne potrubim do odpadu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
1.2.06 10:13

Ahoj!
Taky nevím, kde bych byla bez sušičky, a to mám zahradu a krásně nám tu fouká vítr, jenže kdo by se s tím tahal ven.
Suším všechno, kromě ručně pletených věcí. Dost mě vytáčí oblečení, na kterém je napsáno „100 % bavlna, nesušit v sušičce“, co by se mu tak asi mohlo stát.
Sušičku máme Zanussi, odvětrávací, a jsme naprosto spokojeni. Nežehlím nic, kromě manželových košil, nebo holt když tam zapomenu prádlo delší dobu. Nebo když vyndavá manžel a vyhrne mi do košíku zchuntanou kouli všeho, co tam bylo, a tu pak někde odloží :lol: . Já vyndavám po jednom kuse a rovnám si to, aby se to dobře skládalo.
Akorát pozor na pračku se sušičkou v jednom. Slyšela jsem, že musíš vždycky na sušení půlku prádla vyndat, aby se to dobře usušilo, ale nevím, nemám vyzkoušené. Hlavně já takhle vyndám z pračky, dám do sušičky a v pračce může jet další várka praní… a tak pořád dokola :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
1.2.06 10:16

Kitten, ventilační sušičku můžeš mít, když máš kam tu vlhkost odvádět. My máme vyvedenou hadici z okýnka u prádelny, ale chápu, že každý takovou možnost nemá. Problém s tím není, letos v těch velkých mrazech se nám poprvé na venkovní zdi udělala vrstvička ledu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
1.2.06 10:30

Dost mě vytáčí oblečení, na kterém je napsáno „100 % bavlna, nesušit v sušičce“, co by se mu tak asi mohlo stát.

No přesně,proto jsem se ptala. A třeba košile, které nejsou 100% bavlněné? Ty se taky můžou sušit?
Asi se ptám jak blb, ale raději se 2× zeptám než něco zvorám… :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
1.2.06 12:29

Petulka tak pokud máte takovou možnost, tak to je jasně lepší, ono ty ventilační sušičky jsou i levnější. My bohužel nemáme tu možnost, protože bydlíme v bytě a sušička nám stojí na chodbě kde jsme původně měli vestavnou skříň.
Pračku se šušičkou bych raději taky nekupovala, protože pokud chceš prát a hned sušit musíš dát poloviční náplň. Mám odzkoušeno z práce, takže to jen tak naokraj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.2.06 12:44

Já už bych si sušičku nekoupila, žere elektriku více než pračka a myčka dohromady a plíseň máme stejně. Přes celou koupelnu se vine do odvětrávací šachty tlustá hadice. Manžel musel pomocí lidové tvořivosti vyrobit takovéto provizorní řešení. Také jsme museli nechat posílit el. rozvody. (Do bytu by se ta vlhkost vůbec pouštět nedala. )Kondenzační sušičku jsme měli také, a sice zabudovanou v pračce, a ta brzo dosloužila, protože se postupně ucpaly všechny vnitřní hadičky chmýřím z prádla, že už ani opravář s tím nic nenadělal, a také horkem odešlo těsnění v pračce. Také odešlo prádlo, všechno se srazilo o dvě čísla. V odvětrávací sušičce nemusí být taková teplota, takže se prádlo sráží tak o jedno číslo. Petra

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama