Čím zahušťujete ovocné pyré?

6429
25.1.05 12:17

Čím zahušťujete ovocné pyré?

Ahoj,

za chvilku začneme i s ovocnými příkrmy, ale neumím si představit, že by ovocné pyré zasytilo malou na dlouho.. I mrkev a brambory jakoby „nevnímá“ :roll:, hlavní potravou jsou pro ni stále pořádné lahve mléka… Čím ovocné pyré zahušťujete, aby byl příkrm sytější?
Napadly mne rozdrcené corn-flakes.. piškoty nemůžeme kvůli obsahu vejce… něco jsem četla o amaranthových sušenkách.. Kdo s nimi máte zkušenosti + jde je dávat opravdu již 7.měsíčnímu mimískovi?

Díky za vaše tipy,

Eva a Eliška 6.měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2237
25.1.05 14:17

Ahoj,my dáváme od mala do všeho čisté burizonky ,pěkně se rozmočí a zároveň zasytí-je to vlastně rýže.Corn flakes se nám zdály tvrdší .
Krásný den přeje Anna+Eli :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
25.1.05 16:58

Ahoj Efi
je to sice už dva roky co jsem vařila ovocné pyré, ale pamatuju si že jsme ho zahušťovali piškoty (ty píšeš že nemůžete), nebo jsem občas na prostřídání zahušťovala pudinkovým práškem. Není to špatný ale jestli je to nejzdravější nevím-nám to nevadilo a střídali jsme to s těmi piškoty-ty burizony jsou taky super nápad, ale to mě tehdy nenapadlo tak snad u druhého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
25.1.05 17:22

Ahoj Efi,
já tedy ovocné pyré nezahušťuju.Při mixování přidávám k ovoci minimum vody,takže je samo o sobě dost husté. Zatím mi nepřišlo,že by děti nezasytilo.Nejraději mají banán, ve dvou zvládnou klidně 3 celé banány na posezení. Ale ty burizonky jsou dobrý nápad, asi to někdy zkusím.

Zdraví
Petronella+2

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
25.1.05 19:52

Zdravim,
ja jsem ovocne pyre zezacatku (asi prvni 2 mesice) vubec nezahustovala. Neboj se ze ho to nezasyti - to je jenom tvuj pocit. Prece jenom uz je to pevna strava. Potom jsem zacala do nej po trochach davat ryzovou detskou kasi (mam na mysli tu ktera se dava k veceri a mixuje se s mlikem - ale do pyre jsem dala jen tu suchou ryzi jestli mi rozumis) Perfektne to zahusti (podle toho jak hustou ji chces) a chutove je to vyborne. Rekla bych ze lepsi nez s piskotama. Tak at vam chutna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
25.1.05 20:20

Taky jsem nezahušťovala ničím, při pokusech zahustit rýžovou kaší to odmítala jíst.

Corn-flakes mám psaný až kolem 9 měsíce, musí být předem namočený, jinak je moc tuhý. Co si vzpomínám, tak mi ho Verunka ještě kolem roku blinkala, takže jsem ho nedávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
25.1.05 20:57

Ahojky,
V piškotech HERO vejce nejsou.Nám moc chutnají :) .Katty+Dandy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
25.1.05 22:15

I piškoty Hero mají lepek. Na zahuštění je dobrá i instantní rýžová krupička od Nestlé. Taky je docela levná. Ale sama taky nezahušťuji a stačí to malému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
25.1.05 22:23

Ahoj!
Ja dávam k postrúhanému jablku na desiatu lyžicu Sinlac kaše, tiež som riešila tento problém, ale takto mi po dvoch jablkách s jednou lyžicou/kopcom/, vydrží aj dve hodinky.
Sinlac má síce cukor, ale ináč mi to nechcela ani s burizónmi.
Tiež je to riadny hladoš, ale toto veľmi lúbi :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
26.1.05 10:34

Ahoj, já jsem prvnímu synovi zahušťovala těmi amaranthovými sušenkami a dobrý. Teď začínám s příkrmy u druhého a amaran. sušenky už u nás k dostání nejsou.Dodavatel do obchodů neměl takový odbyt.Jinak jsem také používala pohankové vločky. Nedávala jsem lepek do 11. měsíců.Ahoj Ajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
26.1.05 15:20

Ahojky,

díky za tipy, nejdříve to zkusím nezahušťované, ale obávám se, že malá lahvička ovoce prostě 220 ml mlíčka nenahradí… ledaže najedem na větší dávky ovoce :-)

musíme taky trénovat pití vody či fenyklového čaje, aby při dvou příkrmech neměla Eliška málo tekutin.. zatím mi vše odmítá… :cry: do instatníéch přeslazených čajíků se mi vůůůbec nechce, tak uvidíme… :roll:
Jinak jsem dnes koukla na obal od cornflakes, tak je tam cukr, sůl a slad, :roll: tak se mi jí to už ani nechce dávat… Ta nemléčná rýžová kaše zní dobře, burizony a pohankové vločky taky - musím v krámě omrknout, co je v nich ještě + jestli seženu ty amarantové sušenky :-) Tak ještě jednou díky za tipy, za 14 dní uvidím, jak to dopadá :wink:

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12466
26.1.05 17:54

Ahoj,
ja kdyz mam neco moc ridke, tak protoze maly ridke nechce, tak zahustuju nemlecnou neslazenou ryzovou, kukuricnou nebo pohankovou kasi- se vsim mam dobre zkusenosti. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
26.1.05 18:52

Ahoj,
ruzne kase - nejlepe nemlecna ryzova jsou asi fakt nejlepsi, v kupovanych hotovych presnidavkach taky byva ryzova moucka na zahusteni. Prejeme dobrou chut :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
starabarunka
24.6.14 11:08

@Efina Já si dělávám sama pro sebe zeleninové a nebo ovocné smoothie (pyré) a ničím to zahušťovat nepotřebuji…ale na případné zahušťování jsou nějaké aromatizoavné prášky ne?

• Nahlásit
  • Citovat
4922
2.9.16 12:50

Obnovuji. Máme velkou úrodu hrušek, ale jsou hodně vodnate. Čím zahustit příkrm?? Šly by třeba vločky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama