Čína a očkování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alžběta 12345
Povídálka 45 příspěvků 10.09.19 20:44
Čína a očkování

Ahoj :mavam:
Za 6 týdnů se chystám s přítelem na 12 dní do Číny, konkrétně do Guanzhou (jižní oblast Číny).
Byla jste tam některá? Jaké jste si nechávaly dát očkování? Na internetu nacházím dost rozporuplné rady, od žádných vakcín až po koktejl s asi šesti nemocemi :D
A další věc, snižují očkování proti exotickým chorobám (žlutá zimnice atd) účinnost antikoncepce? Abych si nepřivezla neplánovanej suvenýr :oops:
Předesílám, že to pochopitelně všechno budu konzultovat s lékařem, ale zajímá mě vaše zkušenost :) a rovnou můžete přihodit i nějaký tipy na tu oblast :srdce:
Děkujuu

Reakce:
Malaika1234
Kecalka 102 příspěvků 10.09.19 20:56

Nedávno jsem tam měla sestřenici, ta si před odletem udělala jen úplně základní cestovatelské očkování, takže oba typy žloutenky, žlutou zimnici a břišní tyfus…já jsem sice v číně nikdy nebyla, ale cestuji taky všude možně po světě, afrika, latinská amerika, asie a mám žlutou zimnici, obě žloutenky, břišní tyfus a vzteklinu, ale asi záleží i kde se budeš pohybovat :think: jako ty oba typy žloutenky bych měla určitě, možná bych zvážila ten bříšní tyfus, žlutou zimnici a zbytek můžeš myslím vypustit…ale poraď se s doktorem ;) jinak já antikoncepci neberu, takže s tím dalším dotazem neporadím, ale můžeš se zeptat doktora…já si jen pamatuji, že mi řekli, že se mám na 3 dny vyhnout jakémukoliv přepínání organismu, sportům nebo tak nějak a hlavně odpočívat, je pravda, že to očkování může být docela pecka pro organismus, já sice moc problémy neměla, ale znám holky, co měly bolesti, teploty a bylo jim fakt blbě, mě jen trochu bolela hlava a měla jsem strašnou žízeň :lol:

lucenka
Hvězda diskuse 37645 příspěvků 10.09.19 22:18

@Alžběta 12345 proč by ses měla nechávat očkovat proti žluté zimnici, která se v Číně nevyskytuje? Tedy pokud neletis z Afriky nebo Jižní Ameriky.
Obecně se do Asie doporučuje žloutenka + břišní tyfus. Zatím jsem si v Asii s tomhle očkováním vystačila. Ještě chci nechat dát očkování proti japonské encefalitidě.

Josef44
Kecalka 296 příspěvků 10.09.19 23:49
@Alžběta 12345 píše:
Ahoj :mavam:
Za 6 týdnů se chystám s přítelem na 12 dní do Číny, konkrétně do Guanzhou (jižní oblast Číny).
Byla jste tam některá? Jaké jste si nechávaly dát očkování? Na internetu nacházím dost rozporuplné rady, od žádných vakcín až po koktejl s asi šesti nemocemi :D
A další věc, snižují očkování proti exotickým chorobám (žlutá zimnice atd) účinnost antikoncepce? Abych si nepřivezla neplánovanej suvenýr :oops:
Předesílám, že to pochopitelně všechno budu konzultovat s lékařem, ale zajímá mě vaše zkušenost :) a rovnou můžete přihodit i nějaký tipy na tu oblast :srdce:
Děkujuu

Do Číny se nechte očkovat proti žloutence typu A, Japonské encefalitidě - když jedete na jich… Jinak nic vice nepotřebujte.

Alžběta 12345
Povídálka 45 příspěvků 13.09.19 12:18

Díky všem :) :kytka:
Jinak jen pro info ta očkování prý HA neovlivňují, ptala jsem se gynekologa.

Váš příspěvek
Reklama