Bexsero a nimenrix

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Štěpánka18
Nováček 7 příspěvků 08.09.19 15:44
Bexsero a nimenrix

Dobrý den maminky,

Chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti s ockovanim Bexsero a Nimenrix. Pokud mate Vaše děti ockovane, měly nějaké reakce po ockovani (na jakou vakcínu). Ja jsem syna nechávala ockovat v březnu vakcinou Bexsero (doporucovali mi lékaři začít B), ale syn měl skaredou reakci, vysoké horečky, které vyústily v apnoicke pauzy… teď nevím, co dal. Určitě bych chtěla doockovat, ale nevím, jestli je ještě mozne nyní (když by byl mezi prvními dvěma dávkami časový odstup 6 mesicu a více - doporučení jsou 2 měsíce) nebo nyní naockovat aspoň Nimenrix (je pouze jedna a chrání proti 4 kmenům). Pokud mate zkušenosti, budu moc rada, když napíšete. Děkuji.

Reakce:
eileithia
Kecalka 322 příspěvků 08.09.19 15:49

To je mi líto a to měl po první dávce bexsero takovou reakci? Malej měl zatím první dávku a měl jen zvýšenou teplotu a trochu mrzutej..

Štěpánka18
Nováček 7 příspěvků 08.09.19 15:57

@eileithia ano, bohuzel… nenapsala jsem, ze v Te době měl 11 mesicu. Hned první večer vysoké horečky (40,5) a pak apnoicke pauzy v následující 3 týdnech. Má naockovanou hexu a Prevenar 13 (musí mít ve schématu 3+1, je narozený drive), a ty byly úplně bez reakce… z meningokoka mám obrovský strach, následky jsou šílené, proto teď váhám. Na jednu stranu se bojím nemoci, na druhou stranu se bojím, abych mu ještě více neublížila.

beruska9
Extra třída :D 11394 příspěvků 08.09.19 15:59

To by mozna bylo lepsi probrat s ockovacim centrem? Nas ceka Nimenrix, tak uvidime, kamaradka zrovna davala druhou davku Bexsera a bez extra reakce, jen mirna teplota a lokalni bolest…Ale jak tomu rozumim tak ty 2 spolu vlastne nesouvisi, kazda je na jine kmeny, takze se to stejne neda pocitat jako doockovani :think:

Štěpánka18
Nováček 7 příspěvků 08.09.19 16:02

@beruska9 ja to nemyslela tak, ze Nimenrixem doockuji první Bexsero, ale ze bych dala aspoň Nimenrix (je pouze jedna) a byl by chráněn aspoň proti A, C, W, Y (či které to jsou)…

Venceslavka
Kecalka 283 příspěvků 08.09.19 16:27

My jsme neměli na Bexsero žádnou reakci. Nimenrix budeme dávat az dyl, pred pubertou.

Haleyy
Kecalka 121 příspěvků 08.09.19 16:55

Dala bych nimenrix, co jsem tak četla, tak po nimenrixu jsou NÚ minimálně, po bexseru právě dost časté. Navíc co jsem se koukala na onemocnění meningokokem za poslední roky, tak B a C jsou skoro ve stejném poměru.
Náš malý bude mít 9 měsíců, v roce plánuji nimenrix a pak ve dvou letech, ještě před školkou bexsero

Uživatel je onlineChulimanga
Kecalka 242 příspěvků 08.09.19 17:17

Dcera má naočkované Bexsero i Nimenrix. Určitě je Bexsero náročnější, u něj pediatrička trvala na tom, že naočkuje jen když bude dcera minimálně 2 týdny před plně zdráva. Potom měla být dva dny v klidovém režimu doma. Po první dávce měla zvýšenou teplotu a hodně ji bolela ruka. Po druhé dávce vůbec nic. Po Nimenrixu šla normálně do školky (jen jsem řekla ať ji moc nehoní) a nevadila by ani třeba rýma (ale byla zdravá, asi bych nenechala očkovat byť jen s rýmou). Očkovaná byla v necelých čtyřech letech. Začínáme víc cestovat, tak i kvůli tomu. Z meningokoka mám ohromný strach a každou horečku jsem stresovala co když… 8)… ale obavám se, že půl roku už je dlouho a budete muset očkovat celé znovu :? Poradila bych se v očkovacím centru. Někdo doporučuje dát rovnou před očkováním paracetamol, předchází se tak prý reakci. (My jsme nevyužili, pediatrička doporučila dát lék až v případě komplikací, které naštěstí nenastaly, zvládli jsme bez léku)

Uživatel je onlineChulimanga
Kecalka 242 příspěvků 08.09.19 17:21

A asi bych dala ten Nimenrix, bývá prý bez reakcí a někde jsem četla, že potom i případná infekce kmenem B nemívá tak zničující průběh. Ale jestli je to pravda nevím, narazila jsem na tu informaci když jsem studovala co a jak kdy naočkovat ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 20:13

Nechávala jsem očkovat před dvěma měsíci Bexsero, zatím první dávku. Syn má 2,5 roku, preventivně jsem dávala antipyretika. Měl horečku ještě ten den přes 38 st., ale spíš si stěžoval na bolest ruky po vpichu, a to ještě před tím, než mu vylezla teplota. Chladili jsme, nakonec dostal nurofen a dobrý. Druhý den ještě bolela, třetí den už jen při námaze, bez teplot. Minulý týden dostal Nimenrix, ruka taky bolela, ale stačilo chvilku chladit a pak už dobrý. V noci opět teplota okolo 38 st. Druhý den už ok, jen únava. Bohužel má teplotu úplně po každém očkování, takže jsem ani nic jiného nečekala, i když doktorka říkala, že „reakce nebývají“ :roll:

Štěpánka18
Nováček 7 příspěvků 08.09.19 20:41

Děkuji Vám všem. Ja mam z meningokoka fakt nervy, jakmile má syn neco na tele, dělám sklenickovy test :flushed:. Ty následky mne opravdu děsí. Nechám napsat Nimenrix a pak se poradim, co to Bexsero. Ještě jednou děkuji a až jsou Vaše děti zdrave.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8381 příspěvků 08.09.19 21:23
@Štěpánka18 píše:
Děkuji Vám všem. Ja mam z meningokoka fakt nervy, jakmile má syn neco na tele, dělám sklenickovy test :flushed:. Ty následky mne opravdu děsí. Nechám napsat Nimenrix a pak se poradim, co to Bexsero. Ještě jednou děkuji a až jsou Vaše děti zdrave.

Jaký test? :mavam:

Haleyy
Kecalka 121 příspěvků 08.09.19 21:55
@Bubla Bůčková píše:
Jaký test? :mavam:

to bude asi to, jak se při meningokoku objeví červené flíčky na končetinách a nemizí ani po zatlačení na ně třeba skleničkou

Váš příspěvek
Reklama