Vývojové vady a očkování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 01:54
Vývojové vady a ockovani

Koukám na moji holčičku a nemůžu usnout :( Pořád přemýšlím o tom že je to moje vina že má takové problémy které má. Čím dál víc děti má problémy s vývojem, různé vady typu Autistickeho spektra, vývojové dysfazie apod. Sofince budou v listopadu čtyři roky ale občas mi připadá že ji jsou dva. Jako miminko bylo hrozně šikovné tabulkové dítě. Brzy lezla a seděla a poprvé se postavila v postýlce v 7 měsících. Říkala máma a táta. Občas si pouštím videa kde blbne se starším bráchou v 10 měsících. Krásne jedla skoro vsechno co jsem ji dala. Po roce ale postupně jist prestavala spoustu jídel až nezbylo skoro nic. Přestala i zvatlat a říkat máma táta. Myslela jsem že se to spraví postupně samo ale ona nemluvila u ničeho dlouho nevydržela a prostě se mi to celkově nezdálo. Po dlouhým vydupavani od 2 téměř do 3 let mi dr dala zadanku na logopedii a psychologii. Po diagnostickém pobytu, diagnoza vývojová dysfazie expresivní s emoční poruchou na úrovni 2,5 leteho dítěte po třetím roce a to ještě jen v některých smerech. Špatně chápe, hodně se vzteka že si nerozumíme a pod. Venku na nás často lidi ziraji a já bych jim nejradši vyskrabala oči. Zrovna včera šla před námi holčička s maminkou za ruku po schodech holčička o hlavu menší než moje seskakavala po jednom schodu a Sofinka se jí snažila napodobit marne????taky z toho byla nešťastná proč ji to nejde. Motorika dost špatná. Není to moc dobrý celkové nám to neskutečně zkomplikovalo život na staršího syna je málo času, já nemohla začít pracovat jak jsem chtěla protože ve školce mohla být jen do oběda(celý den stejně nic nesnedla) jinak by snad umřela hlady. S manželem se míjíme ve dveřích aby jsme to zvládli. Ale já to přestávám dávat. Já stejně jako některé maminky s podobným problemem nevěřím že se Sofinka s tímhle už narodila nebo že se jí to stalo při porodu nebo dokonce po něm jak se často uvádí v článcích že není přímo jasne kdy, jak atd. Jsem přesvědčena že kdybych ji po prvních narozeninách nenechala píchnout poslední dávku hexa vakcíny byla by to dal veselá šikovná holčička jako do té doby. Nikdy jsem nechápala matky které odmítali očkování. Je to přece pro dobro deti, ale opravdu je? Vážně to za to stojí? Když jsem zjistila co všechno jsem nechala napichat do mých malých drobecku bylo mi zle. Vážně to nejde jinak? Copak zaručí že při epidemii to moje děti opravdu ochrání před nakažením? Já tomu nevěřím a nechápu že v dnešní době už není něco setrnejsiho co by se mohlo dětem podat aby je přijali do školky ale aby se do nich necpaly jedy. Jsem si jistá že byla zdravá a pak se něco stalo. Jenže kromě očkování se nestalo vůbec nic, naopak to přesně sedí, neni přece možné aby se zdravé prospívají dítě z ničeho nic přestalo normalne vyvyjet. A já citim hrozný vztek a bezmoc. Teď se jenom modlim abych svy holčičce timhle rozhodnutím nezkazila celý život. Celé rodině. Snažím se věřit že se z toho časem a vhodným přístupem učenim atd. jednoho dne dostane a bude jako ostatní děti. Nektery to dokážou jiný se z toho úplně nedostanou nikdy. A já mám hrozny strach. Co si o tom myslíte vy? Za chyby se omlouvam

Přečtěte si článek: Očkování dětí: Kalendář, popis a informace

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
vjerunqa
Závislačka 3543 příspěvků 07.09.19 02:08

Ahoj, je mi to moc líto :hug: Držím palce do budoucna.

Já neočkuji, no.

Kassor
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 07.09.19 05:28

Bohuzel jsem si prosla podobnym… Chapu Vas a je mi to tak lito :hug: podle mne je ockovani prospesne, ale neni pro kazdeho a u tak malych miminek to nikdo nezkouma, ani nezjisti. Takze bohuzel i my si vytahli toho Cerneho Petra a musime s tim zit. Ja taky vim ze se u nas veci zmenily ockovanim a muzu Vam rict, ze jsou doktori, kteri mi to vubec nevyvraceli ani nevyvraci, ale uz s tim nejde nic udelat, nejde vratit cas. Ja mam na celou politiku ockovani svuj postoj. Jak jsem psala, vim, ze ockovani je z globalniho pohledu prospesne, ale myslim, ze by se mela ockovat hlavne dospela populace (procentuelne mnohem vic lidi), kdy je lidske telo uz vyspele, neurologicky vyvoj ukoncen atd… Hlavne verim, ze za tech 50let, co se ockuje (mozna i dele) jsou vymysleny mnohem lepsi zpusoby, vakciny, jen se nedostanou ven, neni to pro nekoho vyhodne.. To uz je ale proste hnusna politika… Kazdopadne Vy se prestante trapit, co by s stalo, kdyby… Verte sve dcerusce, dejte ji svou lasku a ona to dokaze! Bude to lepsi a lepsi, uvidite! Mejte radost z malickosti, mejte trpelivost. Hlavne bhdte stastni, ona to vsechno citi a uvidite, bude se posouvat tim spravnym smerem :kytka: ja to vidim u nas doma.

Heivka
Závislačka 4374 příspěvků 07.09.19 08:36

Lituji co vás potkalo, ale bohužel to svádíte na nepravého viníka. Mojí dobré kamarádce takovýhle vývojový krok zpět udělal syn (autismus, vývojová disfáze, snížené IQ na hranici vzdělatelnosti a funkčnosti) a spouštěčem bylo obyčejné nachlazení kvůli kterému mu posouvali poslední dávku očkování. Do té doby byl taky velice šikovný a dokonce už začínal chodit. Bohužel zatím není známo proč se to stává, ale z pozorování je jasné že se to projevuje v určitém věku po nějaké zátěži (nemoc, očkování, psychický stres…). Kdyby za takové poruchy mohlo opravdu jenom očkování tak by byl celý moderní svět plný postižených dětí, ale není. Co má s největší pravděpodobností větší vliv je celkově znečištěné prostředí, nevhodná strava a především stále zvyšující se věk rodičů (je prokázáno že děti starých otců mají častěji psychické problémy a poruchy autistického spektra). Je pravda, že jsem se (naštěstí z doslechu, ale od ověřených zdrojů jako je například moje sestra) setkala s šíleným přístupem dětských lékařů k očkování - klidně chtějí naočkovat kojence s nízkou váhou nebo s teplotou. Naše dětská lékařka (shodou okolností babička chlapečka z úvodu) neočkuje děti pod hranici 5kg (což je u některých klidně až v 6 měsících), doporučuje maminkám 3 dny před očkováním dítěti měřit teplotu a když je zvýšená tak radši očkování posune a hlavně se ptá i na aktuální zdravotní stav rodiny se kterou je dítě v kontaktu (u dcerky jsme odložili druhou dávku hexy, protože byla s babičkou, která tři dny po setkání lehla s chřipkou). Je to o lidech ale i o štěstí. Zakladatelce přeji ať to s její holčičkou dopadne co nejlépe. :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.19 09:07

@Heivka naprosto souhlasím s tím, co jste napsala.
Přijde mi to jen jako hledání viníka toho, že dcerka není úplně standardní. A vlastně není to jedno? Prostě to tak je a je úplně jedno, kdo, jak a proč za to může. Myslím, že tohle je úplně zbytečné řešit. Nijak vám to nepomůže v ničem. Nejspíš by se její odlišnost stejně objevila. Hoďte to za hlavu a nemyslete na to. A i kdyby za to očkování mohlo, změnilo by to situaci nějak? :nevim: Myslím, že ne. Malou určitě máte ráda, tak řešte ve své hlavě věci, které jí pomohou a ne co by, kdyby. Řekněte si, že dnes je vlastně pro děti, které nejsou úplně v pásmu širší normy krásná doba. Je spousta možností, jak dcerce pomoci. Je spousta terapií, speciální systém vzdělávání. Dětem se prostě dá hodně pomoci. Pracujte spíš s věcmi, které jsou a budou pro vás důležité. Máte bohužel větší problém, než nějaké nesmyslné házení viny na očkování a to třeba, že píšete, že už to nedáváte. To řešte, to je problém ne to, že si s jinými maminkami budete říkat, že za to může očkování :nevim: Řešte sebe, když bude spokojená máma, bude spokojená i malá. Co s ní třeba zkoušíte za terapie?
Jinak sama jsem maminkou postiženého dítěte, takže vím o čem mluvím. Vývojová dysfázie je věc, se kterou se dá opravdu hodně pracovat. Jsou postižení se kterými neuděláte nic.
Ono bude lépe, jen se s tím musíte popasovat :lol: Držím palce :D

mroe
Neúnavná pisatelka 16234 příspěvků 07.09.19 11:15

Ona i spousta genetickych postizeni, ktera jsou jasne geneticka ( treba SMA, stradave metabolicke choroby, Friedreichova, ataxie apod. ) se casto zacne projevovat az v batolecim a detskem veku, po obdobi, kdy se dite vyvijelo uplne normalne. Jediny rozdil je v tom, ze pricina je znama.

Josef44
Kecalka 307 příspěvků 08.09.19 00:53
re
@Anonymní píše:
Koukám na moji holčičku a nemůžu usnout :( Pořád přemýšlím o tom že je to moje vina že má takové problémy které má. Čím dál víc děti má problémy s vývojem, různé vady typu Autistickeho spektra, vývojové dysfazie apod. Sofince budou v listopadu čtyři roky ale občas mi připadá že ji jsou dva. Jako miminko bylo hrozně šikovné tabulkové dítě. Brzy lezla a seděla a poprvé se postavila v postýlce v 7 měsících. Říkala máma a táta. Občas si pouštím videa kde blbne se starším bráchou v 10 měsících. Krásne jedla skoro vsechno co jsem ji dala. Po roce ale postupně jist prestavala spoustu jídel až nezbylo skoro nic. Přestala i zvatlat a říkat máma táta. Myslela jsem že se to spraví postupně samo ale ona nemluvila u ničeho dlouho nevydržela a prostě se mi to celkově nezdálo. Po dlouhým vydupavani od 2 téměř do 3 let mi dr dala zadanku na logopedii a psychologii. Po diagnostickém pobytu, diagnoza vývojová dysfazie expresivní s emoční poruchou na úrovni 2,5 leteho dítěte po třetím roce a to ještě jen v některých smerech. Špatně chápe, hodně se vzteka že si nerozumíme a pod. Venku na nás často lidi ziraji a já bych jim nejradši vyskrabala oči. Zrovna včera šla před námi holčička s maminkou za ruku po schodech holčička o hlavu menší než moje seskakavala po jednom schodu a Sofinka se jí snažila napodobit marne????taky z toho byla nešťastná proč ji to nejde. Motorika dost špatná. Není to moc dobrý celkové nám to neskutečně zkomplikovalo život na staršího syna je málo času, já nemohla začít pracovat jak jsem chtěla protože ve školce mohla být jen do oběda(celý den stejně nic nesnedla) jinak by snad umřela hlady. S manželem se míjíme ve dveřích aby jsme to zvládli. Ale já to přestávám dávat. Já stejně jako některé maminky s podobným problemem nevěřím že se Sofinka s tímhle už narodila nebo že se jí to stalo při porodu nebo dokonce po něm jak se často uvádí v článcích že není přímo jasne kdy, jak atd. Jsem přesvědčena že kdybych ji po prvních narozeninách nenechala píchnout poslední dávku hexa vakcíny byla by to dal veselá šikovná holčička jako do té doby. Nikdy jsem nechápala matky které odmítali očkování. Je to přece pro dobro deti, ale opravdu je? Vážně to za to stojí? Když jsem zjistila co všechno jsem nechala napichat do mých malých drobecku bylo mi zle. Vážně to nejde jinak? Copak zaručí že při epidemii to moje děti opravdu ochrání před nakažením? Já tomu nevěřím a nechápu že v dnešní době už není něco setrnejsiho co by se mohlo dětem podat aby je přijali do školky ale aby se do nich necpaly jedy. Jsem si jistá že byla zdravá a pak se něco stalo. Jenže kromě očkování se nestalo vůbec nic, naopak to přesně sedí, neni přece možné aby se zdravé prospívají dítě z ničeho nic přestalo normalne vyvyjet. A já citim hrozný vztek a bezmoc. Teď se jenom modlim abych svy holčičce timhle rozhodnutím nezkazila celý život. Celé rodině. Snažím se věřit že se z toho časem a vhodným přístupem učenim atd. jednoho dne dostane a bude jako ostatní děti. Nektery to dokážou jiný se z toho úplně nedostanou nikdy. A já mám hrozny strach. Co si o tom myslíte vy? Za chyby se omlouvam

Chcete pomoct že jo? Tohle není porucha intelektu… To je porucha dílčích vývojových programů, ale ten hlavní běží dobře. Za mě by to šlo odstranit nebo dramaticky zmírnit cvičením VM2G. Jestli chcete napište mi soukromou zprávu a já vám dám kontakt. Podstoupíte vyšetření a odborník Vám řekne co se s tím dá dělat. Jinak není to z očkování je to důsledek toho, že mozek nedokázal spustit část vývojových programů, ale ty hlavní běží. Pokud budete cvičit pak se postupně podaří spustit tyto vývojové programy. Třeba program jemné motoriky a pak Vaše dcera bude skákat jako jiné děti.

Lucie_Sx
Závislačka 4245 příspěvků 14.09.19 12:54
@Heivka píše:
Lituji co vás potkalo, ale bohužel to svádíte na nepravého viníka. Mojí dobré kamarádce takovýhle vývojový krok zpět udělal syn (autismus, vývojová disfáze, snížené IQ na hranici vzdělatelnosti a funkčnosti) a spouštěčem bylo obyčejné nachlazení kvůli kterému mu posouvali poslední dávku očkování. Do té doby byl taky velice šikovný a dokonce už začínal chodit. Bohužel zatím není známo proč se to stává, ale z pozorování je jasné že se to projevuje v určitém věku po nějaké zátěži (nemoc, očkování, psychický stres…). Kdyby za takové poruchy mohlo opravdu jenom očkování tak by byl celý moderní svět plný postižených dětí, ale není. Co má s největší pravděpodobností větší vliv je celkově znečištěné prostředí, nevhodná strava a především stále zvyšující se věk rodičů (je prokázáno že děti starých otců mají častěji psychické problémy a poruchy autistického spektra). Je pravda, že jsem se (naštěstí z doslechu, ale od ověřených zdrojů jako je například moje sestra) setkala s šíleným přístupem dětských lékařů k očkování - klidně chtějí naočkovat kojence s nízkou váhou nebo s teplotou. Naše dětská lékařka (shodou okolností babička chlapečka z úvodu) neočkuje děti pod hranici 5kg (což je u některých klidně až v 6 měsících), doporučuje maminkám 3 dny před očkováním dítěti měřit teplotu a když je zvýšená tak radši očkování posune a hlavně se ptá i na aktuální zdravotní stav rodiny se kterou je dítě v kontaktu (u dcerky jsme odložili druhou dávku hexy, protože byla s babičkou, která tři dny po setkání lehla s chřipkou). Je to o lidech ale i o štěstí. Zakladatelce přeji ať to s její holčičkou dopadne co nejlépe. :srdce:

Na mezinárodní konferenci o autoimunitě byl před pár lety představen princip, jak vznikají autoimunitní choroby, a očkování tam bylo označeno jako jeden ze spouštěčů, pokud má člověk genetické zatížení. Dalšími spouštěči jsou těžké infekce, prudké hormonální změny (přechod, porod atd.), zatížení chemickými/cizorodými látkami z prostředí, nepamatuju si to všechno. Takže dává to smysl určitě i u ostatních poruch.
Ale když si vezmu, kolik očkovacích dávek v útlém věku dítě dostane, tak se tomu chodí setsakra napřed.
Proto si myslím, že by se před očkováním měla dělat podrobná rodinná anamnéza, případně nějaký druh screeningu, aby se děti, které mohou mít problémy, prostě neočkovaly. Kolektivní imunita stejně nefunguje, očkovat kvůli ostatním nemá smysl, takže to člověk dělá jen a jen pro sebe a pokud je tam riziko poškození velké, nemá to cenu.
Myslím, že by se dost dětí ušetřilo vážných následků očkování.

mroe
Neúnavná pisatelka 16234 příspěvků 14.09.19 14:07
@Lucie_Sx píše:
Na mezinárodní konferenci o autoimunitě byl před pár lety představen princip, jak vznikají autoimunitní choroby, a očkování tam bylo označeno jako jeden ze spouštěčů, pokud má člověk genetické zatížení. Dalšími spouštěči jsou těžké infekce, prudké hormonální změny (přechod, porod atd.), zatížení chemickými/cizorodými látkami z prostředí, nepamatuju si to všechno. Takže dává to smysl určitě i u ostatních poruch.
Ale když si vezmu, kolik očkovacích dávek v útlém věku dítě dostane, tak se tomu chodí setsakra napřed.
Proto si myslím, že by se před očkováním měla dělat podrobná rodinná anamnéza, případně nějaký druh screeningu, aby se děti, které mohou mít problémy, prostě neočkovaly. Kolektivní imunita stejně nefunguje, očkovat kvůli ostatním nemá smysl, takže to člověk dělá jen a jen pro sebe a pokud je tam riziko poškození velké, nemá to cenu.

Hezka myslenka. Jenze trochu naivni. Nejde vytipovat deti mozna v budoucnu ohrozene ruznorodymi chorobami… i dite s genetickou vadou ma nejspis rodice prenasece, takze zcela zdrave. Takze rodinna anamneza ti bude nejspis taky k nicemu a zadny takovy screening nemuze logicky existovat ( krome tech, ktere uz se delaji).

Lucie_Sx
Závislačka 4245 příspěvků 14.09.19 15:06
@mroe píše:
Hezka myslenka. Jenze trochu naivni. Nejde vytipovat deti mozna v budoucnu ohrozene ruznorodymi chorobami… i dite s genetickou vadou ma nejspis rodice prenasece, takze zcela zdrave. Takze rodinna anamneza ti bude nejspis taky k nicemu a zadny takovy screening nemuze logicky existovat ( krome tech, ktere uz se delaji).

Ale jde. Anamnéza se vyplňuje všude jako u blbejch, jedině u očkování to nikoho nezajímá a očkuje se hlava nehlava. To mně na tom štve.

Lenka_Hal
Extra třída :D 10185 příspěvků 14.09.19 16:13
@mroe píše:

Navic to neni tak jednoduche, ty co maji v rodinne anamneze nejake autoimunitni onemocneni, maji pouze vyssi procenta pro onemocneni. My diabetes taky v rodinne nemame. Vsechna ockovani prosel bez potizi, pak prisla infekce a jak to jelo…
Anamneza se resi tam kde ma smysl, coz u toho ockovani nema, at se to laikum libi nebo ne.

mroe
Neúnavná pisatelka 16234 příspěvků 14.09.19 16:56
@Lucie_Sx píše:
Ale jde. Anamnéza se vyplňuje všude jako u blbejch, jedině u očkování to nikoho nezajímá a očkuje se hlava nehlava. To mně na tom štve.

Nerozumis. I kdybys udelala nevim jak podrobnou anamnezu, stejne z toho nevyplyne, jestli je dite nejak pro ockovani rizikove nebo ne. Mas pocit, ze by to tak melo byt. Jenze je to jen pocita laika, neni to tak jednoduche.

Lucie_Sx
Závislačka 4245 příspěvků 14.09.19 21:05
@mroe píše:
Nerozumis. I kdybys udelala nevim jak podrobnou anamnezu, stejne z toho nevyplyne, jestli je dite nejak pro ockovani rizikove nebo ne. Mas pocit, ze by to tak melo byt. Jenze je to jen pocita laika, neni to tak jednoduche.

Jasně že to není jednoduché. Ale co je. Jde o to, aby se stanovila nějaká aspoň přibližná míra rizika, kterou máme každý jinou.

@Lenka_Hal píše:
Navic to neni tak jednoduche, ty co maji v rodinne anamneze nejake autoimunitni onemocneni, maji pouze vyssi procenta pro onemocneni. My diabetes taky v rodinne nemame. Vsechna ockovani prosel bez potizi, pak prisla infekce a jak to jelo…
Anamneza se resi tam kde ma smysl, coz u toho ockovani nema, at se to laikum libi nebo ne.

To je ta pověstná poslední kapka…

Lenka_Hal
Extra třída :D 10185 příspěvků 14.09.19 21:24

@Lucie_Sx Ty jsi fakt uplne mimo. :roll:

Josef44
Kecalka 307 příspěvků 14.09.19 23:06
@Lucie_Sx píše:

Autoimunitní onemocnění spouští i lehké infekce chřipka, rotaviry a další kdykoli poškozený imunitní systém začne pracovat, tak se projeví jeho špatná funkce proto mají děti po očkování atopický ekzém, jenže to není z očkování on by se jim rozjel třeba po rýmě. Dalším autoimunitní onemocnění spouští čas, kdy obtíže začínají s věkem. V každém případě neočkováním dítěte se tento problém rozhodně nevyřeší pro drtivou většinu lidí s rizikem autoimunitního onemocnění je naopak očkování výhodné, já mezi tyto lidi také patřím a možná i díky očkování jsem přes dispozice zcela zdráv, stejně jako moje děti…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama