Čípek v těhotenství

Monča1980
9.3.10 12:06

Čípek...

Ahoj holky, teď jsem se vrátila z gynekologie, jsem na začátku 36týdne a doktor mě postrašil, že mám stále tvrdý tuhý čípek a CS O.Takže se prý patner má začít snažit(sex), aby čípek začal měknout.Máte s tím některá zkušenosti?Jaký byl Váš čípek v tomto týdnu?Děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2480
9.3.10 12:16

Nechápu, proč doktoři zbytečně plaší. :nevim:
V 36. týdnu je ještě brzo, tak se zbytečně nestresuj.
Jaký čípek jsem měla, to opravdu nevím, a popravdě mě to ani nijak nezajímalo.

Neboj, porodíš i tak. Ono se všecko může klidně ze dne na den změnit, takže těch jejich hlášek a zápisků si nevšímej.
Užívej si zbytek těhotenství, vždyť máš ještě skoro měsíc před sebou!
Souložte, jak je vám libo a ne podle čípku. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
9.3.10 12:23

tak víš co? Mrkni na můj metřík 37+2tt a včera jsme měla úplně stejný nález :wink: Koneckonců u prvního syna jsem měla tento nález 39+5tt (rodila jsem 40tt)a u druhýho 39+2tt (39+6tt) :wink: Vyhánět klidně můžete, ale v tomto případě vám to bude asi prd platný :wink: Neboj už jenom chvílu :kytka: Držím palečky na rychlé a bezbolestné vylodění mláďátka :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
9.3.10 12:26

No tak zrovna hodnota CS o připravenosti k porodu nic nevypovídá. Já měla při prvním těhotenství 0 myslím až do poslední kontroly (39+0) a teď před druhým porodem mi CS neuváděli, ale připravená jsem nebyla (stejný nález jako dva týdny předtím) ani ve 39+2. O 13h později jsem už byla v porodnici s kontrakcemi po 5min a za další 2h se dcera narodila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Monča1980
9.3.10 12:35

Aha, doktor právě řikal, že čípek by v této době měl už začít měknout, nemůžu soudit, budu rodit poprvé. Takže si myslim, jestli tedy se nebudu dýl otevírat a vůbec porod nebude trvat dýl, když budu mít do poslední chvíle tvrdý čípek a CS stále O.Už moc nesexujem, jsem celá oteklá se všechno mě bolí a do toho ještě mám mít sex, to mě už asi trefí šlak. :-?

• Nahlásit
  • Citovat
35545
9.3.10 12:37

Také bych víceméně neřešila, situace se „mění každým dnem“, hlavně si ten sex užij a nedělej to jen kvůli nařízení :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
9.3.10 12:41

Tak promiň, už si asi moc neužíváš. Já tedy také ne, ale říkám, tohle je první novoroční předsevzetí, které musím splnit-porodit, takže se nestresuj a vše bude OK. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
9.3.10 12:48
Monča1980 píše:
Aha, doktor právě řikal, že čípek by v této době měl už začít měknout, nemůžu soudit, budu rodit poprvé. Takže si myslim, jestli tedy se nebudu dýl otevírat a vůbec porod nebude trvat dýl, když budu mít do poslední chvíle tvrdý čípek a CS stále O.Už moc nesexujem, jsem celá oteklá se všechno mě bolí a do toho ještě mám mít sex, to mě už asi trefí šlak. :-?

Mončo, fakt se tím nenech rozhodit. Některé ženy ani tyhle neustálé vyšetřování nepodstupují a taky porodí naprosto bez problémů.
Mně přijde, že ti doktoři tenhle záznam prostě potřebují do tabulky. Já k tomu teda nevidím žádný důvod se zbytečně zabývat, jaký CS a čípek zrovna je…
Pokud se na ten sex necítíš, tak se k tomu nenuť. Porodit se dá i bez něj. :wink:

A k lepšímu otvírání při SAMOTNÉM porodu ti může pomoct jednak pohyb, psychická pohoda a hlavně se úplně uvolnit, aby to miminko mělo možnost si tu cestičku udělat. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Monča1980
9.3.10 13:12

Děkuji Vám za příspěvky, asi moc plašim, ale prostě mě to zarazilo, že podle doktora se tělo má už připravovat k porodu a u mě se nic neděje, ale jak píšete, že se to mění ze dne na den, tak budu doufat, že se mi to začne taky měnit a doktor mě přestane stresovat. A když ne, tak v nejhorším, když budu přenášet a nic se dít nebude,tak se chodí asi na vyvolání nebo se pletu?

• Nahlásit
  • Citovat
1797
9.3.10 13:21

achjo, ti doktorři jsou někteří opravdu s prominutím blbci :cert: do porodu máš ještě 4 týdny, a čípek se dokáže připravit velice rychle dnes to může byt tak, zítra onak, ale jako rozhodně bych se tím vůbec netrápila a užívala si bříška dokud to jde.Jako to dítě šlo dovnitř, půjde i ven, a rozhodně bych nespěchala, máš čas. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
9.3.10 13:44

Prosím Tě, co to máš za doktora? Já u prvního těhu měla čípek pár dnů před porodem taky na nule, nikomu to divný nepřišlo. Syn se narodil spontánně v termínu, za 7 hodin od prasknutí vody byl na světě :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5527
9.3.10 13:49

Já jsem ho měla tvrdý a na nule ještě v 41. týdnu, šla jsem na vyvolávaný porod a pořád nula, tělo nepřipravené, rodit se mu nechtělo, ale doktoři chtěli mimčo za každou cenu vyhnat, i když vše bylo OK. Příště se nedám! :cert: Stejně čípek neovlivníš, tak se tím zbytečně nestresuj :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Evinula
18.9.10 21:04

Podle cs se porod určit nada.Ja mam už od 34tt cs 10 to bych už musela rodit ,to mi taky pořad řikali že každou chvili porodim a pořad nic sem už 37tt.

• Nahlásit
  • Citovat
18.10.13 22:49

Obnovuji tuhle diskusi, protože mě zajímá, jestli jste některá neměla v 39. týdnu CS 2, a pokud ano, kdy jste porodily a jestli přirozeně nebo indukovaně. Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9969
18.10.13 23:32

Tak takovýhle nález jsem já měla v 31+5tt, takže bohužel neporadím :nevim:
Ale každopádně držím palce, aby to šlo samo a bez vyvolávání :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...