Čípek 60mg při 13likech?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1158
18.1.22 09:51

Čípek 60mg při 13likech ?

Syn (3,5) mi v noci zvracel, ted samozřejmě nechce jíst a bolí ho břiško. Dávám stříkačkou (jinak by nic nepil) oslazený slabší černý čaj. Fakt třeba po 2ml, víc ne. Chci mupomoci od bolesti, ale mám tu jen sirupy panadol či nurofen, ale prostě si jej nenechá dát a pak pro mladšího mám čípky, konkrétně i nurofen 60mg. Mudr.se nemužu dovolat a tak tápu, jestli má smysl mu ten jeden aspon dát. Průjem nemá, ale má 13kg a na krabičce je do 12,5. Další čípky „pro starší“ budu mít až večer. Děkuji za rychlo radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2107
18.1.22 10:00

Když to neublíží mladšímu tak na staršího to bude mít maximálně slabší účinek. Horší je to naopak ;)
A 0,5 kg rozdíl opravdu se na toto ptát? :nevim: zvážit nahého a bude mít 12,4 ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56917
18.1.22 10:00

Ta váha není až takový rozdíl, no, max. by to úplně nezabralo. Nebo můžeš dát jeden a kousek. Já když nutně potřebuju lék pro jedno dítě a mám tu něco se stejnou účinnou dávkou pro to druhé (mám batole a školáka), přepočtu na váhu a pak dávkuju dle toho. Např. školákovi bych dala 1,5 lžíce batolecího sirupu nebo dva batolecí čípky, batoleti bych dala třeba půlku čípku školákova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
18.1.22 10:10

Nurofenu se dává 5-10mg na 1 kg váhy. Takže máš na výběr. Ale vzhledem k tomu, že poddávkovaný nurofen nezabere na nic, dala bych mu klidně čípky dva.
PS: to máš totiž téměř stejné jako ty batolecí - tu obsahují 125mg Nurofenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
18.1.22 10:41
@JiříkMazlík píše:
Když to neublíží mladšímu tak na staršího to bude mít maximálně slabší účinek. Horší je to naopak ;)
A 0,5 kg rozdíl opravdu se na toto ptát? :nevim: zvážit nahého a bude mít 12,4 ;)

Nahého jsem vážila a má 13kg a ano, prostě jsem asi blbka, ale raději jsem se zeptala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
18.1.22 10:43
@azalia píše:
Nurofenu se dává 5-10mg na 1 kg váhy. Takže máš na výběr. Ale vzhledem k tomu, že poddávkovaný nurofen nezabere na nic, dala bych mu klidně čípky dva.
PS: to máš totiž téměř stejné jako ty batolecí - tu obsahují 125mg Nurofenu.

Já jsem hlavně blbá, že jsem nedokoupila ty čípky do zásoby i pro staršího. Ted jsem do něj dostala velkej pištot a ve stříkačce čaj a čekám, jestli to v něm zůstane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
18.1.22 10:57

Tak syn naposledy zvracel v 18m, jinak to je fakt vyjmečný stav. Problém je s pitím, musím mu vnutit čaj ze stříkačky. Jinak si dal dva pištoty, takové velké, ale pít ne, jedině kakao, což ted nejde. Mám tu sice mléko bez laktozy, ale nevím nevím jestli by to byl dobrý nápad. Spíš ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38265
18.1.22 11:35

Při léčbě horečky a bolesti nerevmatického původu se používá jednotlivá dávka 5-10 mg ibuprofenu/kg tělesné hmotnosti, denní dávka by neměla překročit 40 mg ibuprofenu/kg tělesné hmotnosti.

tedy na 13 kg je to max 480 mg/d, tedy 3×160 mg, nebo 4×120 mg.

Takže bych mu ty čípky dala dva.
Jinak běžně čípky půlím a dávám třeba 1,5 čípku, podle toho, jak to vychází

čípky při blijatice opravdu pomáhají i na nevolnost, určitě dávat, alespoň se ti pak bude schopný normálně napít.

Příspěvek upraven 18.01.22 v 11:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9841
18.1.22 11:35
@PetraMeli píše:
Tak syn naposledy zvracel v 18m, jinak to je fakt vyjmečný stav. Problém je s pitím, musím mu vnutit čaj ze stříkačky. Jinak si dal dva pištoty, takové velké, ale pít ne, jedině kakao, což ted nejde. Mám tu sice mléko bez laktozy, ale nevím nevím jestli by to byl dobrý nápad. Spíš ne.

Po zvracení je fajn k jídlu rozmixovat banán s vodou a zamrazit ho do formiček na zmrzlinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
18.1.22 11:39

@meduzza Zkusím, děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
18.1.22 11:40

@Pudloslava čípek je ted jediná možnost. Ten sirup mu fakt nedám :-( Jinak tápu z čeho to je, on nechodí do školky a doma mám uklizeno :-(.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38265
18.1.22 11:45
@PetraMeli píše:
@Pudloslava čípek je ted jediná možnost. Ten sirup mu fakt nedám :-( Jinak tápu z čeho to je, on nechodí do školky a doma mám uklizeno :-(.

nějaké viry jsi mohla domů přinést třeba na rukách nebo na potravinách, tys už to měla kdysi, tak jsi to ani nepoznala.

dej mu dva čípky, uvidíš, že se mu uleví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat