Nateklé uzliny na krku dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
75
17.1.22 11:18

Nateklé uzliny na krku dítěte

Syn má 14 dní rýmu, v noci hrozně chrápe a teď má i teplotu. Co mě ale děsí jsou nateklé uzliny po stranách krku. Když se na něj dívám, je krk z obou stan hodně jakoby nafouklý. Podle dr takovéhle zvětšení uzlin neodpovídá běžné viroze, ale mohl by mít mononukleozu a zítra máme přijít na odběry. Mě ale napadlo, jestli by nemohl mít leukemii. Občas se mu dělají podřiny a často teče krev z nosu. To je tak, když člověk pátrá na internetu. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17.1.22 11:43

Zbytečně se neplaš a na internet nekoukej.
Hlavně o modřinách a o krvácení řekni doktorovi.
Držím palce, aby to dobře dopadlo🙋‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.1.22 11:46

@darktera záleží zda uzliny bolí, jsou zvětšené jen při nemoci a po ní se zase zmenší. Upřímně nemyslím si, že je to něco víc, než zvětšení z nemoci, zvlášť, když má teploty a je evidentní, že tělo bojuje. Radím ti ale řekni své obavy doktorce, ona jediná tě může uklidnit a provést veškerá vyšetření.
Za sebe můžu říct, že mně se dokáží zvětšit uzliny jako švestka z obyčejného soplu a to mi bude 30. Naše mladší, když je nemocná má krk jak z korálků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
17.1.22 12:04

@Mellounowamanzelka Ony to ale nejsou jednotlive boulicky. Je to jako natekly krk. Jedna velka boule po cele strane krku a z obou stran. Kdyz se na nej divam zepredu, je ten krk jako nafoukly do stran. Nebolestivy. No holt musime pockat do zitra. Dr sve obavy reknu, ureba udela podrobnejsi odbery nebo nas nekam posle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10203
17.1.22 12:14

Nemůže mít příušnice? Já teda nevím, jestli se to ještě vůbec mezi dětma objevuje… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
17.1.22 12:17

@Tarinka Taky me to napadlo. Je ockovany ale :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10203
17.1.22 12:20

Těžko říct…ale jestli se mu to udělalo nějak náhle a na obou stranách, tak to leukémie nebude :hug: my měli na střední epidemii a všichni jsme vypadali jak syslové…očkovaní jsme tenkrát nebyli…ale ono prej to očkování nefunguje vždy :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
17.1.22 12:25

@Tarinka Je to symetricke z obou stran, zaclo to u rymy. A zaroven se mu zacala na krku a ramenou delat koprivka a mistama ekzem. Takze asi snad jen nejaka viroza a oslabena imunita. Nebo jestli tohle muze udelat i nejaky alergen, tezko rict.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5142
17.1.22 12:26

Nepátrej na internetu a počkej na odběry.
Kolik klukovi je?
Dosud byl zdravý? Předchozí únava?
Oteklý krk z obou stran bych viděla spíš na příušnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
17.1.22 12:34

@Whitedog Je mu 6, do ted max ryma, nikdy nemel antibiotika a tak. Unava zadna. Ma zalecene astma, jinak uplne zdravy. Pockam do zitra a diky za tvuj cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
17.1.22 12:42

Jako mala jsem mela natekle uzliny u mononukleozy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18915
17.1.22 13:04
@darktera píše:
@Tarinka Taky me to napadlo. Je ockovany ale :nevim:

Taky me napadly priusnice, muze to mit i ockovany.
Nebo ta mononukleoza. Uvidis u dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5142
17.1.22 20:18

@darktera

V tom případě se mi leukemie jeví jako málo pravděpodobná. U dětí s leukemií často předchází častější nemocnost, vleklá únava a další symptomy, které by lékařku trkly a věřím, že při podezření na ni by vás na krev hnala hned.
Modřiny - mám 5 letého kluka, modřin je plný celoročně, od jara do podzimu tak, že by to v klidu sociálka uhrála na domácí násilí ;-)
Ty příušnice mohou být i přes očkování. Měl už přeočkování MMR vakcíny?
Mononukleóza také může být. A pořád ještě to mohou být „jen“ zvětšené uzliny z virového infektu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
17.1.22 22:59

Má něco i v puse? Leukémii prý může ovlivnit i vitamin B.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
18.1.22 09:43

@Takco Jak ovlivnit? V puse ja nic nevidim. Dr mu tam ani nekoukla, jen udelala odbery na mononukleozu a krevni obraz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat