Císař x normální porod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ghzkmk
Povídálka 33 příspěvků 08.08.18 21:48
Císař x normální porod

Je lepší císař nebo normální porod? Je po císaři snazší rekonvalescence a méně bolí? A po přirozeném tečou očistky neustále celých 6 neděl a zkažený sex nástřihem dlouhé měsíce?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKKatka23
Echt Kelišová 8437 příspěvků 08.08.18 21:54

@ghzkmk trošku nechápu, co řešíte…chcete si jako vybrat, jak rodit, aby to bylo co nejlepší? to vám přece nikdo neřekne. oboje má výhody a nevýhody, ale nevíte dopředu, jak to bude u vás. Rychlý porod s minimem zranění je rozhodně lepší jak císařský řez z mého pohledu. Holky co měly fakt hodně špatný porody, že byly natržený až kdoví kam a nemohly pak udržet stolici - to si zas říkám, že asi lepší sekce. ale to vám fatk nikdo neřekne, jak to budete mít. Jestli si myslíte, že císař je jako v pohodě a že to nebolí, tak vás ujišťuju, že bolí. Navíc s jizvou jsou spojený další omezení - cvičit lze ideálně až nejdřív po půl roce a i tak ji cítíte, posilovat jsem nemohla ani rok po císaři, protože jizva mě vždy začla bolet. taky je to operace, takže můžou vevnitř vznikat srůsty a nemusí se pak dařit otěhotnění další…navíc jak jednou máte sekci, tak vždy je už riziko, že se to s váma potáhne a nebudete už moct rodit přirozeně nikdy - já se o to pokoušela už potřetí a nepovedlo se :nevim:

Karlaska
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 08.08.18 21:55

Ja mela jen císař, par dní bolest, jako po operaci,ale brzy zapomenes.I já mela sestinedeli, akorat trvalo 3 mesice,zůstalo ve mne kousek placenty…ale da se přežít,s dětmi mas jine starosti nez sex.:-):-)

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 08.08.18 21:56

Ne, tak to rozhodne neni, ctes hororove scenare. Srovnani nemam, ale za sebou dva prirozene porody a v pohode. Ze salu jsem v obou pripadech odesla po svych, sedela jsem hned i pres nastrih, hojila se rychle. Ano, bolelo to, ale to i cisar, jen jinak. Hlavne, pokud nejsou komplikace, hned fungujes.
Jo, a dite mas hned u sebe.

Příspěvek upraven 08.08.18 v 21:58

ghzkmk
Povídálka 33 příspěvků 08.08.18 21:58
@Mandarinka01 píše:
Ne, tak to rozhodne neni, ctes hororove scenare. Srovnani nemam, ale za sebou dva prirozene porody a v pohode. Ze salu jsem v obou pripadech odesla po svych, sedela jsem hned i pres nastrih, hojila se rychle. Ano, bolelo to, ale to i cisar, jen jinak. Hlavne, pokud nejsou komplikace, hned fungujes.

Bylo krvácení celých 6 neděl a několik týdnu krvavé?

vjerunqa
Závislačka 3171 příspěvků 08.08.18 22:00

@ghzkmk Spontánní. Rodila jsem dvakrát. Oba porody rychlé, druhý bezbolestný. Následky absolutně žádné, sex minimálně stejně dobrý jako dříve. Do CS bych dobrovolně nikdy nešla.

mayecka
Ukecaná baba ;) 1222 příspěvků 08.08.18 22:02

@ghzkmk rodila jsem přirozeně 3× a krvácela jsem max 10 dní, nástřih jsem měla 2× a opravdu jsem na sex nečekala dlouhé měsíce. Zahojili se za pár dní. Každá žena se hojí jinak.

Fjodorka
Extra třída :D 11254 příspěvků 08.08.18 22:04

Samozřejmě, že pro tělo je vždy lepší přirozený porod, jelikož je to fyziologické a tělo každé samice je k tomu přizpůsobeno. Ne k břišním operacím.
Otázkou je, nakolik je lékařsky vedený porod fyziologický. Proto je třeba si prosazovat přirozený porod.

Kuhnice
Kecalka 297 příspěvků 08.08.18 22:05

Za mě císař už nikdy. Bolí to jako prase.

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 08.08.18 22:05

@ghzkmk Ne, celých 6 týdnů ani ne. Přesně už si nevzpomínám, pamatuju, že prvních pár dní to byla síla, ale pak se to hodně zmírnilo a v pohodě.

Uživatel je onlineKKatka23
Echt Kelišová 8437 příspěvků 08.08.18 22:06

@ghzkmk ale po císaři jak otaky krvácíš - minule jsem krvácela hodně dva týdny a pak dva týdny špinila ještě… :mrgreen:

Alušáček
Závislačka 3241 příspěvků 08.08.18 22:07

@ghzkmk Nemám vlastní srovnání,rodila jsem přirozeně. Druhý porod hrůza,zašita skrz na skrz,3 týdny jsem nemohla sedět,ležet jen v určitých polohách,při chůzi bolest … Problém byl i se naštelovat do auta při cestě z porodnice. Tak rok jsem cítila jizvu a měla dojem,že můj sexuální život je v háji… No naštěstí se vše dalo do kupy… Tuším,že pokud bych rodila císařem,tyto problémy bych nezažila…

jaaaninda
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 08.08.18 22:08

Porod spontánní, rychlý, bez jakéhokoliv poranění, sex mi přijde stejný, možná i o něco lepší. Nikdo neví jak dopadne, ale do sekce bych dobrovolně nikdy nešla.

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 1 inzerát 08.08.18 22:11
@ghzkmk píše:
Bylo krvácení celých 6 neděl a několik týdnu krvavé?

Mas nactene nejake. hororove scenare… mam za sebou prirozeny porod a CS bych dobrovolne nechtela ani za zlate prase. Myslis ze rozparane bricho neucitis? Normalne jsem sedela, bez poraneni, krvacela tak 14 dni a malinko.

Plesss
Kecalka 105 příspěvků 08.08.18 22:12

Zažila jsem císař, a věř mi že to bolí. Já si chtěla zažít jaký to bez tabletek a všeho možnýho na bolesti. A krvacela jsem jako každá při šestinedělí :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >