Císařský řez kvůli dioptriím - máte někdo?

260
9.9.19 17:06

Císařský řez kvůli dioptriím - máte někdo?

Poslal vas ocni/gyndar na cisare kvuli vasemu poctu dioptrii? Kolik jste mely pred porodem a o kolik se vam zrak zhorsil? Diky moc vsem kratkozrakym :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

3109
9.9.19 17:11

Mám 8 na 1 oku a 8,5 na 2.a rodila jsem obe 2 deti normálně:) Neni to automaticky indikace k císaři, taky jsem se toho bala, jen pozor aby ti pak pri tlaceni nepopraskaly zilky v oku - chce to myslet na to, ze mas mit oci zavrene :think: Jinak o kolik se mi zhorsilo vidění na dalku od 2. porodu netusim, bo jsem na ocnim nebyla:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.9.19 17:20

Teď mám okolo 10 dioptrií na obou očích. Během těhotenství se mi zhoršil zrak o 1 dioptrii. Mám dost dioptrií, takže jsem rodila cisařským řezem. Po porodu zrak v normě, zatím se to nezhoršilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.9.19 17:23

Mám 6 dioptrii a bylo mi řečeno že to rozhodně není důvod k císařském řezu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.9.19 17:27

Mam 9 a 8 dioptrii. Rodila jsem normalne. Tady u nas (neziju v CR) na me koukali jak na exota kdyz jsem se na to ptala doktora, zda mam mit cisare 8)

• Nahlásit
  • Citovat
1045
9.9.19 17:52

Mám skoro 6 dioptrii a nenapadlo mě že bych musela na císaře? Proč jako? :think: nikdo se o tom nezmínil během těhotenství. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
9.9.19 18:26

Mám 8,15, rodila jsem normálně, zrak se mi zhoršil o necelé půl dioptrie (nebo to byl normální vývoj). Očař mi zkontroloval zrak na všech těch přístrojích a říkal, že není indikace k císaři, ale že kdybych měla nějakou paniku z porodu, tak že by se to na to dalo uhrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.9.19 18:31

Ahoj, jsem 20 let po laseru. Před tím cca 9 na každém oku, pak nic. Císaře jsem si před 12 lety musela “vybrečet”. Doktor řekl, že pokud oční nenapíše, že to je indikace k císaři, tak smůla. Oční zase, že nemůže indikovat porod císařem :nevim: Byla jsem v šoku neb jsem celé těhotenství byla v klidu, že císař. No pak zvednl doktor sluchátko a někam volal a pak teda že Jo. Minulý rok stejná situace, ale taky to klaplo. Uf. Ale říkali, že kdyby tam nebyl ten císař před 12 lety tak ani náhodou, že dioptrie nejsou indikace.

• Nahlásit
  • Citovat
1695
9.9.19 19:16

Já měla 5 dioptrií a rodila jsem normálně. Ale u vyšších krátkozrakostí opravdu může být indikace k císaři. Protože u vyšších dioptrií existuje reálné riziko odchlípnutí sítnice při zvýšení tlaku (u porodu stoupá i nitrooční tlak). Stejně tak hrozí u zvedání těžkých břemen. Případné riziko by měl poznat očař při vyšetření očního pozadí. Jinak samotným porodem (pokud se neodchlípne sítnice) se zrak nezhorší, ale může ho zhoršit těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.9.19 19:19
@Lucka1111 píše:
Já měla 5 dioptrií a rodila jsem normálně. Ale u vyšších krátkozrakostí opravdu může být indikace k císaři. Protože u vyšších dioptrií existuje reálné riziko odchlípnutí sítnice při zvýšení tlaku (u porodu stoupá i nitrooční tlak). Stejně tak hrozí u zvedání těžkých břemen. Případné riziko by měl poznat očař při vyšetření očního pozadí. Jinak samotným porodem (pokud se neodchlípne sítnice) se zrak nezhorší, ale může ho zhoršit těhotenství.

Presne tak, to same mi potvrdil dr taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.9.19 19:22

Mám 6 a 5,75, rodila jsem normálně, jen jsem musela mít zavřené oči

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
9.9.19 20:34

Rodila jsem přirozeně, dioptrie přes 10 a měla jsem papír z očního, že je to ok. Mě bylo řečeno, že na dioptriich nezáleží, musí být v pořádku sítnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3109
10.9.19 04:55

@Lucka1111 :palec: Jj na ocnim pozadi jsem byla taky, jenze tam místo moji dr.byl stary pan profesor (nedavno umrel) a přišlo mi ze vubec nechapal o co mi jde - na nutnost cisare jsem se v 1.tehotenstvi ptala totiz taky :mrgreen: :D :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama