Clexane - vpich

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ted dy
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 09.11.14 12:08
Clexane - vpich

Píchám si pár dní Clexane 0,4, ale dnes mě jedna věc zarazila…

Naučila jsem se to píchnout sama, píchám do břicha do kožní řasy kus od pupíku. Jenže se bojím píchnout si tu injekci rychle, proto to stláčím hrozně pomalu, nevím, jak to trvá dlouho, ale třeba půl minuty jo :)

Dneska, jak jsem to z břicha vytáhla, tak jsem zkusila tu jehlu vypreparovat, abych viděla, jak vypadá a vyšplíchlo na mě dost tekutiny.

Tak mě napadlo, že si to asi píchám úplně blbě, vlastně po vpichu ani tu jehlu nevidím - není vylezlá - ale to jsem si myslela, že zase zaleze…

Injekce mě vůbec nebolí, nemám modřiny, ale myslela jsem, že je to normální, neb ani v porodnici při aplikaci od sestry jsem vpich vůbec necítila.

Můžete mi říct, jestli po vpichu je ta jehla venku z injekce nebo ne?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ady01
Ukecaná baba ;) 2043 příspěvků 09.11.14 13:02

@Ted dy nemůžeš hodit fotku, jak vypadá ta inj.?

Lama Lama
Hvězda diskuse 51238 příspěvků 3 inzeráty 09.11.14 13:06

Clexany maj ten překrejvací mechanismus, že jehlu překryje takový tubs, co vyjede přes jehlu po vpichu
Edit: Kecám, to má asi Fraxiparin

Příspěvek upraven 09.11.14 v 13:13

ady01
Ukecaná baba ;) 2043 příspěvků 09.11.14 13:09

Píchneš se a až potom vyjede ta krytka přes tu jehlu, to je kvůli tobě" sestrám", aby se o tu použitou jehlu už nikdo nepíchl, asi jsi moc zatlačila na ten vršek, normálně se píchni a palcem zatlačuj, délka vpichu na to nemá vliv.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51238 příspěvků 3 inzeráty 09.11.14 13:14
@ady01 píše:
Píchneš se a až potom vyjede ta krytka přes tu jehlu, to je kvůli tobě" sestrám", aby se o tu použitou jehlu už nikdo nepíchl, asi jsi moc zatlačila na ten vršek, normálně se píchni a palcem zatlačuj, délka vpichu na to nemá vliv.

já jsem ted nejaká zblblá, ale má to i Clexane, není to jen u fraxíků? :think:

Ted dy
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 09.11.14 13:18

Vyfotit nemůžu, už jsem ji vypreparovala a vyhodila.

Dám si vždycky tu injekci k břichu - ke kožní řase - podle návodu - a tlačím palcem dolů. Ale hrozně pomalu, rychle se bojím. I středně rychle se bolím, prostě to stlačuju po maličkých kouscích.

Mě hrozně udivuje, že ten vpich vůbec nepostřehnu, všude na netu čtu o tom, že to holky musejí rozmasírovávat, že mají modřiny, pálí je to, bolí a podobně.

Tak mě napadlo, jestli ta jehla tím super pomalým vpichem vůbec vyjede, když ji nevidím „ani před“, „ani po“…

Lama Lama
Hvězda diskuse 51238 příspěvků 3 inzeráty 09.11.14 13:25
@Ted dy píše:
Vyfotit nemůžu, už jsem ji vypreparovala a vyhodila.

Dám si vždycky tu injekci k břichu - ke kožní řase - podle návodu - a tlačím palcem dolů. Ale hrozně pomalu, rychle se bojím. I středně rychle se bolím, prostě to stlačuju po maličkých kouscích.

Mě hrozně udivuje, že ten vpich vůbec nepostřehnu, všude na netu čtu o tom, že to holky musejí rozmasírovávat, že mají modřiny, pálí je to, bolí a podobně.

Tak mě napadlo, jestli ta jehla tím super pomalým vpichem vůbec vyjede, když ji nevidím „ani před“, „ani po“…

8o jak nevidíš ani vpřed. a co do toho břicha píchneš?

Lama Lama
Hvězda diskuse 51238 příspěvků 3 inzeráty 09.11.14 13:26

Sundáš před použitím vůbec tu krytku jehly?

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 09.11.14 13:31

@Ted dy Mě teda píchali clexan v porodce po císaři a vpich jsem cítila a ještě měla cucfleky.

Ted dy
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 09.11.14 13:32

@Lama Lama Jojo, asi to popisuju dost zmateně :)

Lama Lama
Hvězda diskuse 51238 příspěvků 3 inzeráty 09.11.14 13:33
@Ted dy píše:
@Lama Lama Jojo, asi to popisuju dost zmateně :)

no tak v tom případě sundáš ten gumovej šedej klobouček a vidíš jehlu. :nevim:

Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 09.11.14 13:36

Tu jehlu před vpichem musíš vidět :nevim:

Ted dy
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 09.11.14 13:39

Aha, tak mám asi nějaké vadné balení - sundám takovou plastovou průhlednou krytku a pod tím je ještě šedá. Tu nesundávala sestra v porodnici, tak jsem myslela, že to má projít tím!!

Lama Lama
Hvězda diskuse 51238 příspěvků 3 inzeráty 09.11.14 13:42
@Ted dy píše:
Aha, tak mám asi nějaké vadné balení - sundám takovou plastovou průhlednou krytku a pod tím je ještě šedá. Tu nesundávala sestra v porodnici, tak jsem myslela, že to má projít tím!!

sundavat jí musela, asi sis nevšimla. vadné balení nemáš. sundáš plastovej průhlednej obal z celé injekce a pak sundáš šedá klobouček z jehly, tu vpíchneš.

Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 09.11.14 13:43

Tu šedou musíš taky sundat a normálně uvidíš jehličku, třeba takhle

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >