CMV a EB virus u dětí

3
2.6.20 08:14

CMV a EB virus u dětí

Dobrý den,
prosím vás, máte někdo zkušenosti s infekcí CMV cytomegalovirus nebo eb virus, případně obojí u dítěte ve věku 3,5 let? Malá má v noci zaškuby a já je měla také. Asi jsem se tím nakazila a přenesla to na ní kojením. Mám ale boreliózu, tak jsem to prikladala tomu. Dcera boreliózu nemá, proto mě napadla tato možnost. Jak se to léčí, dá se to zjistit i jinak, než z krve? Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

889
2.6.20 11:03

EBV se dá zjistit z krve (protilátky)a nemusí přejít do mononukléozy a pak zůstava aktivní v těle už na pořád (aspon tak mi to bylo řečeno lekaři) a má tendence se vracet (reaktivovat) ve vlnách při oslabení. U našeho kluka přízaky jsou únava, bolesti, záněty a jelikož je postižený tak u něj ta únava dosahuje takových rozměru, že je z něj ležící dítě, které krmím pak mixovanou stravou. Lěčit se to nedá, pokud se to nepřeklopí do té mononukleozy. U kluka pomalu přechází do únavového syndromu, ale jak píšu už má určitý hedikep a u zdravého jedine nezpůsobuje takové drastické změny. Někteří s ním žijí aniž by vůbec postřehli že EBV mají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
889
2.6.20 11:04

Ps dobrý odkaz, ale berte to jako informativní čtení, ne na panikaření :
http://www.alergieimunita.cz/…kym-nemocem/
nejlepší bude zajít za pediaitrem a nechat nabrat ty protilátky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
2.6.20 21:31

Děkuji Vám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
16.6.20 21:58

Zrovna teď chodime po doktorech. Trvá to už 14 dní. Začalo to tím že syn v roce a půl prodělal mono ukleozu, ale zjistilo se to až ve 4 letech na alergologii. Takže byla nelecena a bez diety. Což je prý běžne, že se to ve spoustě případech nepozná. Dnes ma syn 9,5 roku a před měsícem si zacal stěžovat na bolest břicha a krku. Poté se přidaly bolesti nohou, únava a celkově dost přibral. Na ORL nebyl zadny nález a u naší obvodní mu brali stery ale prý tam nic nevidí. Potvrdil se streptokok. Po vybrání ATB se ale nic nelepsilo, takže následovaly odběry, kde se potvrdil virus EB a z toho špatna slinivka. Abych to shrnula, syn měl EBV virus už v tom roce a půl, ze kterého byla mononukleoza, které se nijak nelecila a přešlo to po letech do stádia, kdy měl streptokoka a nakonec napadení slinivky. EBV virus totiž při neleceni napada nejčastěji játra a slinivku. I po přelečeni zůstává v těle napořád nejčastěji v lymfatickych uzlinach, ale ve fázi " spanku". Ted má syn přísnou dietu a uvidíme co dál. Ale už konečně víme proč měl opakovaně záněty nosohltanu ( byl velmi často nemocny) a teď celkově všechny ty bolesti. Takže raději řešit včas testy na EBV a nenechat se odbýt při léčbě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
889
16.6.20 23:27

@sisina86 jen doplním že pokud EBV nedojde do stadia mononukleózy, tak se léčit nedá.
To má náš mladej a fakt na to nic není a pokud se aktivuje, tak nepomůže nic žádný lék a jen čekáme až se zase „ uspí“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11299
17.6.20 07:19

Tak ona se neda lecit ani ta mononukleoza. Kromě klidu a diety. Ted ji dcera mela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama