Při pláči upadá do mdlob a modrá

79
1.6.20 21:12

Při pláči upadá do mdlob ,a modrá

Dobrý den
jsem tu nová a rovnou si za vámi jdu pro radu.
Mám syna 4(roky). A asi od dvou let, mi začal dělat divné věci. KdyZ se třeba opravdu hodně bouchl, začal plakat, tak až měl oči v sloup, zmodrala mu pusinka. Vždy jsem to řešila tak že jsem mu foukal do tváře nebylo to nic šíleného. Leékařce jsem to samozřejmě řekla. Říkala, že to některé děti dělají a dál to neřešila. Ale začalo se to dělat častěji. Vypozorovala jsem, že když začne hodně plakat, tak se to opakovalo ve větším měřítku. Tchyne mi taky říkala že to nic není. Vlastně každý mi to tvrdil. Ale dneska jsem se z toho složila. Marek si hrál venku, a já jsem šla domů pro pití, pěkně si hrál na zahradě s Tatrou, v tom začal hodně plakat a protože už vím že když pláče, tak to není dobrý.(taky se na mě lidé dívají jako na bláznivou matku co běží k dítěti pokaždé když začne plakat ) ale v věci. Viděla jsem ho jak celý zfialovel, a spadl na zem ani nevím jak jsem rychle byla u něj. Popadla jsem ho a snažila jsem se ab se nadechl byl jak hadrová panenka. Fialový oči v sloup. Otočila jsem ho hlavou dolů a bouchala do zad v tom přišla tchyně že prej co je? Tak jsem jí to říkala a ona na mě no jo no se zapomene nadechnout no. Chtěla jsem ho vzít do nemocnice protože už toho mám dost. Může to být blbost ale tak nemusí. Samozřejmě že mi každý říká že to přehráním že to z toho vyroste a podobný věci. ale mě se to prostě nezdá. Chtěla jsem ho odvést do té nemocnice ale tchyně prej že přehráním nic mu není
Teď leží vedle ne spí a já se tak moc bojím. Zítra ho beru k doktorce abY ho už poslala na nějaké vyšetření. Omlouvám se že jsem se tak rozepsala a taky za chyby prosím setkala jste se s tímto některá? Můžete mi třeba poradit co nás čeká? Děkuji vám za vaše komentáře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1727
1.6.20 21:20

No já vím, že tyhle záchvaty má hodně dětí a neslyšela jsem, že by na ně nějaké dítě umřelo. Já mívala takové amoky, že mě museli rodiče omýt obličej studenou vodou. Pokud má záchvat, nepomůže ho bouchat do zad. Zkusila bych to foukání, vodu,… ale jsem zvědavá na ostatní názory, protože to vypadá, že moje dcera bude po mě a tedy nás taky čekají amoky.

Příspěvek upraven 01.06.20 v 21:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2273
1.6.20 21:21

Nevím co te čeká, ale u toho doktora jste podle popisu měli být už dávno! Nenech si vymluvit, ze je to normalni, není! Držím palce ať Vám vše dobre dopadne! Edit.: Čtu prispevek nade mnou a fakt se to stává? 8o

Příspěvek upraven 01.06.20 v 21:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
1.6.20 21:25

Ahoj, bohužel Ti neporadím, jen se proboha nenechej od tchyně ukecat a opravdu s ním jdi k lékaři. Držím palce, ať je všechno v pohodě :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2411
1.6.20 21:25

Zkušenost nemám, ale pokud by mi dítě fialovelo či modralo, tak bych se na milou tchýni i ostatní „chytré“ lidi vykašlala a vzala kluka do nemocnice na vyšetření. Ať se na něj raději podívá odborník a pokud to tedy nic není, budeš mít klid. Lepší být za hysrerku než něco zanedbat. A určitě ti poradí, jak v těchto situacích nejlépe postupovat. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1727
1.6.20 21:28

Tak jsem koukla na net, jedná se o afektivní záchvaty, zde je o tom docela pěkný článek, ale bude i hromada jiné odborné literatury.
https://www.google.com/url?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
1.6.20 21:29

Dobrý den. Mám dceru ( v červenci bude mít 3 roky ). A tohle mi poprvé udělala když ji byly dva roky. Přesně to co popisujete. Potom byl chvilku klid a začala to delat ve 2,5 letech ob den 8o bylo to pro mě strašně stresující. Proste se bouchla, lekla a začala plakat a nenadechla se. Omdlela, byla fialová a pak bílá a jako hadrova panenka. Byly jsme na vyšetření EEG kde bylo vše negativni. Doktorka říkala, ze afektivní záchvat ze kterého vyroste :kytka: a měla pravdu. Naučila se to. Dost jsem ji to vysvětlovala… trénovali jsme dýchání a když se něco přihodilo hned jsem tam byla a snažila se odvést pozornost na něco zajímavého. Postupně jak jsem viděla ze zvládla tyhle situace bez omdleni, tak jsem ji postupně nechávala se a tím poprat. Stala jsem u ni s klidným výrazem a úsměvem (ikdyz jsem byla vydesena vevnitř ) a jen ji v klidu opakovala ze se nic neděje a ať dýchá a ze ji bebinko pofoukam. Pomohlo to! Dnes se 2 x dost udeřila…jednou ji starší sestra najela kolobezkou na achilovku a sedřela tam kůži…muselo to moc bolet a byl hrozny řev, ale zvládla to! Podruhé dodrene koleno a k tomu při pádu vymodlena vanilkova zmrzlina na zemi, ale také to zvládla a je to den ode dne lepší :srdce: držím palce a pevne nervy :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
724
1.6.20 21:30

O takovem zachvatu jsem nikdy neslysela, kdyby mi syn zfialovel, mirim na pohotovost :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3255
1.6.20 21:31

@Marben jo,jmenuje se to afektivní záchvaty, najdi si o tom něco. Má to dost dětí, jak to popisuje, je to úplně typický. Nikam bych nechodila, akorát ho budou zatěžovat zbytečnými vyšetřeními a stresovat ho. Věkem to odezní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1727
1.6.20 21:31

@Capretta tak teď už jste o tom slyšela a máte o důvod míň panikařit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
1.6.20 21:34

Měla jsi volat sanitku aby mu udělali pořádné vyšetření. Normální to rozhodně není. Ať ho radši pořádně a třeba zbytečně proklepnou

Příspěvek upraven 01.06.20 v 21:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
1.6.20 21:36

Začal teď chodit do školky, a tam jsem to nahlásila. Ale u itelka to chce lékařsky potvrzené. Já nechci aby to vypadalo jako že jsem to neřešila. To ne několikrát jsem to doktorce říkala, ale ona si pořád mele to své, jako že to prostě děti některé tak mají, jen si to zapíše do papíru a to je celé. Teď k té rchni. Nikdo doma není a já nemám řidičák tak jsem se jí zeptala zda mě tam neodveze, říkala že ne že je to zbytečný. Celou noc nebudu spát jak velký mám o něj strach. Nikdo to tak hodně neměl. Jediné co mi Tchyne řekla bylo že hlavně že si neprokousl jazyk. Já vím, že to nemusí nic být ale taky může. Jsem z toho opravdu vyklepana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1727
1.6.20 21:38

@lampicka11 děkuji za názor. A co tento článek? Zdroj to bude solidní
https://telemedicina.med.muni.cz/…ie/index.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3090
1.6.20 21:39

@zuzik 31 Potvrzuji, jsou to afektivní záchvaty. Dcera na to trpěla odhadem od necelých dvou let tak cca do tří a pak to samo úplně odeznělo. Tehdy jsem z toho byla hodně vyplašená, vždy musela přijít okamžitá reakce, aby se zase “nahodila”. Jo a je dobré to samozřejmě říct všem lidem, kteří by vaše dítko mohli hlídat, tak aby si uměli ve vzniklé situaci poradit a nepodlehli panice (což je velmi snadné - myslím podlehnout té panice).

Příspěvek upraven 01.06.20 v 21:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
870
1.6.20 21:41

Ano, setkala jsem se s afektivními záchvaty u dcery, okolo 2- 3 let. Jeden takový „ztropila“ přímo u doktora, mrskla sebou o podlahu nebo venku na chodníku, řičela, až nemohla popadnout dech, trochu zmodrala, pak se nadýchla. Obvykle, když nebylo vyhověno jejím přáním. Často, ale ne vždy se u toho ještě poblinkala. Pak tyto „projevy“ pominuly, byla a je to pohodová- teď už dospělá- žena. Dědičné to není, její dcerky se takto neprojevovaly:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama