Dysplazie kyčlí

16
31.5.20 19:44

Dysplazie kyčlí

Ahojte, mám skoro 7 měsíční holčičku s vrozenou dysplazií kyčlí, malá je narozena KP. Od narození nosila široké balení, poté 5 týdnů Frejkovou peřinku a nyní už 5 týdnů nosí Pavlíkovy třmínky. Je tady nějaká maminka s miminkem, které má taky problémy s kyčlemi??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
304
31.5.20 20:53

Moje dcera se narodila KP s dysplazii kycli a vlevo s luxaci, takze jsme si taky uzili svoje…ted ma 4 roky a vsechno je v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25497
31.5.20 20:54

@BarbraN zadej si to do vyhledávače diskusí, je jich tady na toto téma spousta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
29.6.20 14:01

Ahoj, mam dcerku 4,5 mesice, mame nalez 3a prava kycel. Mame perinku a bojim se, co bude dal. Zhorsilo se to za mesic ze 2c. 😥 Jsem z toho nestastna..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
8.7.20 21:38

BarbraN

@Brusinka35 neboj bude to dobrý. Peřinku má jak dlouho? A co Ti řekl ortoped?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
8.7.20 22:36

Pavlikovy třmeny

Maminky, je tu některá se zkušenosti s P. Třmeny kdy miminko po sundání nemůže natáhnout nozicku? A má ji bolestivou když ji oblikam nebo prebaluju… Jsem zoufalá.. :( levá kycel je špatná, dcera měla třmeny měsíc, a má problém s nozickou, máme je na týden sundat aby to rozhybala a pak asi opět nasadit, zatím se to nezlepsilo.. Dekuju za každou radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.7.20 05:16

@Ja1986 zkušenost nemám, ale co vím, tak třmínky pokud jsou dobře nasazany, tak nesmí nic bolet. Nejspíš je měla moc utažené (moc vysoko), a má skřiplý nerv, to se stáva. O tom mi právě říkal ortoped, že když malé sundám třmínky před koupáním aby si pokopala s nožičkami, tak je musí v pohodě natáhnout…jinak mám třmeny 2 dny sundat a povolit o jednu dírku ty přezky u hrudníčku co drží nožičky v 90st nahoře. Bude to dobrý neboj, my máme třmeny jž 3 měsíce (předtím měla široké balení a peřinku) a za 14 dní jdou konečně dolů.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat