Vysoké horečky u dítěte

14
29.5.20 18:59

Vysoké horečky

Ahoj maminky, jdu si k Vam pro radu, 7 měsíční dcera má od středy od vecera horečky pohybující se 38-39.5. Pohotovost jsme ve střednu v noci navštívily. Dcera ale papa, pije, povídá. Teploty ale stále jsou, podaří se nám je vždy srazit ale zase přijdou. Nic jiného na malé nevidíme, rýma, kašel nic takového. Dnes u lékaře, máme střídat Paralen a nurofen v čipkach. V pusince už má afty. Nesetkal jste s tímto někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2287
29.5.20 19:24

Šestá nemoc? Tři dny horečky a pak se nám udělala vyrážka na těle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1340
29.5.20 19:26

Co šestá nemoc? Teploty trvají 3 dny a 4.den jsou děti bez teplot a osypaní. Vzali vam na pohotovosti krev na CRP? Pokud bude zítra osypana, tak je to jasny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25621
29.5.20 19:26

Jestli vyrazí vyrážka a opadnou teploty, je to ta šestá nemoc. Kdyby horečky trvaly, v pondělí bych jí nechala změřit CRP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.20 19:38

Ty horečky srážíte tedy střídáním Paralen-Nurofen? Na někoho nemusí třeba jeden z nich vůbec fungovat - zkus vysledovat. V našem případě byl problematický Nurofen. V mezidobí se osvědčily koupele - položit dítě do tak akorát teplé vody (ne moc teplé, ani studené), a nechat chvilku… jak bude voda chladnout, mělo by to postupně tělesnou teplotu snižovat. Dcera milovala koupání obecně, takže ji ta vana i krásně zklidnila, když jí nebylo dobře… Octové ponožky u nás bohužel nefungovaly, studené zábaly účinek též nula…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24373
29.5.20 19:38

Já moc nechápu proč hned ten večer jezdit na pohotovost, ještě v tuhle dobu. Doktor taky nic nevidi, musíte počkat ale taky to tipují na šestou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16880
29.5.20 19:48

Sesta nebo sedma nemoc, uvidis jestli ji horecky pres vikend spadnou a osype se. Nebo mi napadají zuby. Syn ma ke kazdemu zubu tak 3 dny horečky kolem 39 a jak se zub prorizne tak horecka zmizi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5971
29.5.20 20:05

Dcera ted prodělala 6.nemoc, jak píšou holky, teploty a pak se osypala :nevim: matko, klid :kytka:

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
29.5.20 20:08

Tak jestli má v puse afty tak to bude nějaká aftozní stomatitida, bývají virové. Může to být primoinfekce virem herpes simplex (virus oparu), ta se projevuje jako stomatitida. Případně ruka, noha, pusa, pokud by třeba měla vyrážku i na ploskách a dlaních (ale to klidně může chybět a může mít jen afty). Šestá nemoc vzhledem k těm aftům spíš ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
29.5.20 20:11

CRP nedělali. Doktorka si myslí, že je to viroza.
Horečky srazime střídáním Paralen a Nurofen. Oba zabírají. Dnes ráno podán nurofen v 7.30 a do 16.00 bez teplot. V 16.00 už zase 39.
Když podáme léky, za chvíli je male lépe, ale má pak hrozně studené ručičky. I když jsou zakryté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
29.5.20 20:14

@Lucka1111 Afty se nám udělali až pres dnešní noc. Jde ji s těmi afty nějak pomoci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
607
29.5.20 20:16

Cokoliv. Viróza, zuby, zánět močáku, nějaká xtá nemoc (je jich moc, ne jen 5. a 6., mají podobné průběhy), pravděpodobně ta aftózní stomatitida. Ani to není nějak závratné vysoká horečka. K lékaři bych šla po 3 dnech neustupování, ne jet po hodině na pohotovost. Co z toho lékař asi vykouká, když nemá žádné jiné příznaky. Nehysterči, na pohotovost se jezdí s akutními stavy, kdy se dítě dusí, krvácí nebo má křeče, ne se zvýšenou teplotou. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
29.5.20 20:25
@prejeta_zaba píše:
Cokoliv. Viróza, zuby, zánět močáku, nějaká xtá nemoc (je jich moc, ne jen 5. a 6., mají podobné průběhy), pravděpodobně ta aftózní stomatitida. Ani to není nějak závratné vysoká horečka. K lékaři bych šla po 3 dnech neustupování, ne jet po hodině na pohotovost. Co z toho lékař asi vykouká, když nemá žádné jiné příznaky. Nehysterči, na pohotovost se jezdí s akutními stavy, kdy se dítě dusí, krvácí nebo má křeče, ne se zvýšenou teplotou. :roll:

jako souhlasím, že na pohotovost se nejezdí s hodinu trvající horečkou, ovšem pokud se dítě dusí, nebo má křeče tak se volá záchranka a ne jezdí na pohotovost. A samozřejmě s horečkou se na pohotovost chodí běžně, samozřejmě, pokud dítě vypadá krom teploty dobře dobře jí a pije, tak ne hned první den. Na druhou stranu pokud bude horečka třeba třeba třetí, čtvrtý den a vyjde to na víkend, tak bych jela. Stejně tak pokud by dítě mělo nějaký ošklivý krk, povleklé mandle, tak bych taky klidně jela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
29.5.20 20:29
@Jana228 píše:
@Lucka1111 Afty se nám udělali až pres dnešní noc. Jde ji s těmi afty nějak pomoci?

a bolí jí ty afty? Můžeš zkusit aloclair, ten je volně prodejný, ale nevím jestli ho mohou kojenci, to by ses musela zeptat v lékárně. Někteří pediatři dávají genciánovu violeť. Ale pokud pije a jí tak nemusíš dávat nic. Většinou na to není příjemné teplé. Já měla nemoc ruka, noha, pusa (zřejmě to dítě přitáhlo ze školky, ale nemělo příznaky, jen vím že to tam bylo). A několik dní jsem nebyla schopna polknout nic než jogurt. Měla jsem ty afty na mandlích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2568
29.5.20 20:36
@pikola píše:
Já moc nechápu proč hned ten večer jezdit na pohotovost, ještě v tuhle dobu. Doktor taky nic nevidi, musíte počkat ale taky to tipují na šestou.

V jedné nejmenované skupince na fb se jedná paní ptala, že má 5 měsíční dítko horečku 38. Zda má jet na pohotovost. Celý kurnik se na mě vyrhl stím, že jsem blázen že bych nikam nejela. 8o jako chápu že je to hodně nepříjemný, dcera měla celý týden okolo 39 ve 4 měsících. Taky to nebylo nic moc, strach byl, ale že bych kvůli tomu lítala na pohotovost :think: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama