Dlouho trvající rýma

29.5.20 08:45

Dlouho trvající rýma

Zdravím :mavam:
Můj kluk má rýmu, ale už skoro 6 měsíců. Od narození nebyl ani jednou nemocný ale v 10. měsíci chytil angínu :( 2× za sebou :(. A od té doby se nemůžeme zbavit rýmy. Někdy mu teče, převážně když začne brečet nebo se zakucká vodou. Jinak ne, ale nos má ucpaný a nejde odsát. Stříkáme mu mořskou vodu, měl i vincentku. Doktor mu napsal už několikeré kapky nebo sirupy. Napsal nám dokonce kapky pro děti od 6. let a z těch mám strach, je o 5 let mladší. Takže jsem tu a ptám se na Vaše zkušenosti a rady jak na tuto divnou rýmu.
Tak zatím, snad spolu najdeme jiné řešení než ty kapky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3169
29.5.20 08:54

@Stydlivka001 mám dvouletou a rýmu má s přestávkami od ledna. Zadní rýmu, nic neodsaju, ale je zahlenena, nutí ji to kaslat… Teď byla na výtěrech, příští týden jdeme na ORL zkontrolovat a dovysetrit, jestli nemá zvětšenou nosní mandli, která by to taky mohla způsobovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.20 08:56

A na ORL jste byli? Také jsme měli dlouho rymu a na ORL udelali stery a vyšel nějaký druh pneumokoku :person_shrugging: a ten způsoboval tu dlouho trvající rýmu plus se nám tedy přidal zánět středního ucha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3670
29.5.20 08:58

Sla bych na ORL.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5738
29.5.20 09:06

A nemá už spíš podrážděnou sliznici od neustálého odsávání a různých kapek? Řešila jsem podobný problém u dcerky, když jí bylo asi 10 měsíců, pořád měla ucpaný nos a pokašlávala. Doktorka jí pořádně prohlédla a doporučení bylo, nic s ní 2 týdny nedělat, nekapat, neodsávat, když jí potečou nudle kvůli pláči, tak jen otřít kapesníkem. Bylo to že začátku náročné, protože dcerka hůř spala (na to pomohlo výrazně snížit teplotu v místnosti, začátkem dubna to naštěstí nebyl takový problém), ale zhruba po týdnu jsem si všimla, že přestává jíst s „mezidechem“ tj. Sousto, nádech, sousto, po 10 dnech už po ucpaném nose nebylo památky. Museli jsme prostě počkat až si sliznice obnoví normální funkci. Od té doby jí už při rýmě odsávám jenom před spaním a zatím je to v pohodě. A to mezi tím stihla mít rýmu hodně často, protože jí starší brácha nastoupil do školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3753
29.5.20 09:14

Souhlasím s @Heivka zkuste to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3248
29.5.20 09:33

Vyter. A pak nejspis ATB. Moje dr rikala, ze nekdy se po nemoci sliznice osídlí špatnými bakteriemi. Je potreba to znovu vymlatit a nasadit probiotika. U syna to zafungovalo. Ale mel rymu „jen“ 2 mesice. Pul roku mi prijde teda sileny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
29.5.20 21:32

A co zkusit nějakou babskou radu? :-) tady je tipů celá řada: https://protvojezdravi.cz/…babske-rady/ .. mně osobně pomáhá sauna :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama