Asperger - příznaky v předškolním věku...

Anonymní
26.5.20 22:35

Asperger - priznaky v predskolnim veku...

Ahoj,
mame syna 5 let, a podezreni na AS… muzete mi prosim napsat, jake priznaky, ci v cem se vase deti s AS v predskolnim veku odlisovali, od vrstevniku, v chovani, co vam prislo jine, zvlastni? mame podezreni… a nevime, zda resit ci nechat byt na pozdeji, popr. v kolika letech vasim detem AS diagnostikobali? :) dekuji…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

233
26.5.20 22:38

Jestli nevíš, jestli máš řešit, tak neřeš! Kdyby byl nějaký zásadnější problém, tak si buď jistá, že víš, že je třeba řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.20 22:43

Taky by mě to zajímalo. Syn je předškolák.
@Tojsemja3 nám to třeba dělá problémy, ale taky váham, jestli řešit hned, nebo počkat, co udělá škola.

• Nahlásit
  • Citovat
233
26.5.20 22:46

A co říkají ve školce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.20 22:51

A to podzreni mate vy s manzelem, nebo nejaky lekar? Jako asperger je ruzny, nekomu to diagnostikuji pozdeji, nekomu vubec a jen treba trochu „jinej“…vzdycky muze syna nekdo pro jistotu zkontrolovat, ja bych to asi resila, cim driv budes vedet, ze je syn nejak zvlastni, tim driv s tim budes moct pracovat…moje sestra ma aspeegera, diagnostikovaneho az ve 36 letech a jako dite dost trpela..nerekla bych, ze by mela neco specialniho, mozna byla trochu napred a hodne si nerozumnela s vrstevniky, nebo jakoby s lidmi vubec, v puberte to bylo jeste horsi, a to ji zustalo, je celkove velice neobratna v socialni interakci, ale snazi se a je uz stastna

• Nahlásit
  • Citovat
534
26.5.20 22:54

Dítě si rádo hraje samo, nevyhledává moc společnost (ale vyloženě se jí taky nebrání, ale má rádo ten svůj klid). Dítě si často povídá samo se sebou. Hodně si rozumí s dospělými. Nemají rádi hluk, větší koncentraci lidí (např. divadelní představení). Měla jsem ve školce chlapečka s Aspergerovým syndromem a ten úplně neuvěřitelně zbožňoval dinosaury, věděl o nich snad všechno :), což je taky jeden z příznaků, že se často ty děti zajímají o jedno určité téma a vědí o něm strašně moc věcí a dokáží o tom i hodně vyprávět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.20 22:54

Syn je „jiný“ od malička byl. Sama jsem dětské dr. na 5leté prohlídce řekla, jestli to není na psychologa. Doktorka řekla, že měla v plánu mi to sama jemně naznačit, že by bylo vhodné zajít na konzultaci s odborníkem. Viděla ho speciální pedagožka, psycholožka, je sledován na neurologii a papírově je veden jako dítě s nerovnoměrným vývojem.
I jeho učitelka ve škole říkala, že má určité projevy z autistického spektra.

A přes to všechno nemá diagnozu.

Takže pokud máš podezření, ale nevíš jestli řešit nebo ne, tak buď v klidu, zřejmě je dítě v pohodě a ty jen zbytečně sleduješ co bys neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
233
26.5.20 22:57
@Anonymní píše:
Syn je „jiný“ od malička byl. Sama jsem dětské dr. na 5leté prohlídce řekla, jestli to není na psychologa. Doktorka řekla, že měla v plánu mi to sama jemně naznačit, že by bylo vhodné zajít na konzultaci s odborníkem. Viděla ho speciální pedagožka, psycholožka, je sledován na neurologii a papírově je veden jako dítě s nerovnoměrným vývojem.
I jeho učitelka ve škole říkala, že má určité projevy z autistického spektra.

A přes to všechno nemá diagnozu.

Takže pokud máš podezření, ale nevíš jestli řešit nebo ne, tak buď v klidu, zřejmě je dítě v pohodě a ty jen zbytečně sleduješ co bys neměla.

Přesně tak. :thumbsup:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.20 23:02

Syn je do jisté míry jiný. Má rád děti, ale neumí si s nimi hrát. Často se hádá, vzteká… Má problémy se změnami.
Do 3 let bylo podezření, že bude autista. To měl až neskutečné záchvaty vzteku, když jsem například porušila rituál.
Má problémy s prožíváním emocí. Bouchá se do hlavy, kouše mě (nijak moc, celkem se ovládá).

• Nahlásit
  • Citovat
15577
26.5.20 23:06
@Anonymní píše:
Ahoj,
mame syna 5 let, a podezreni na AS… muzete mi prosim napsat, jake priznaky, ci v cem se vase deti s AS v predskolnim veku odlisovali, od vrstevniku, v chovani, co vam prislo jine, zvlastni? mame podezreni… a nevime, zda resit ci nechat byt na pozdeji, popr. v kolika letech vasim detem AS diagnostikobali? :) dekuji…

Syn má aspergeruv syndrom a jak píší ostatní. Pokud si nejsi jistá a nezdá se, že byl výrazně limitován, tak bych zbytečně nepanikarila. Dost často dají celkem slušné indicie ve školce, protože právě v interakci s vrstevníky se obvykle většina problémů ukáže. Takže pokud tam neupozorňovali na přetrvávající obtíže, tak s velkou pravděpodobností dítě hendikep nemá :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.20 23:10

@Kakika na školku bych nespoléhala. Jsou školky, kdy to prostě neřeší.
Dávala jsem do školky úplně nemluvici dítě, ony mi ho oblékaly, krmily a neřešily… Pry má casu dost.

• Nahlásit
  • Citovat
233
26.5.20 23:21
@Anonymní píše:
@Kakika na školku bych nespoléhala. Jsou školky, kdy to prostě neřeší.
Dávala jsem do školky úplně nemluvici dítě, ony mi ho oblékaly, krmily a neřešily… Pry má casu dost.

Záleží kolik mu bylo. U tříletých děti zvláště chlapečků, to není nic co by v MŠ nezažili. Ale dítě s výraznou poruchou autistického spektra je těžší kalibr, to by si kurna všimli :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.20 23:24

Mame prave tu skolku, kde se vsim pomahaji a neresi, navstevu psychologa nam kvitovali, tam je veden s emocnimi obtizenimi a nerovnomernym vyvojem, socialno pokulhava, vybuchy vzteku, nerad hluk, je toho mrak, ale nejak bojujeme, jsou lepsi i horsi dny, ve skolce maji respektuji pristup a vyjdou mu vstric a neresi… v klasicke skolce by uz davno narazil… asi tak.. tak me zajimalo, jako priznaky meli deti predskolniho veku, zda treba cekat v NAUTISU na vysetreni apod… syn v radosti hodne mava rukama, vybuchy vzteku,… atd

• Nahlásit
  • Citovat
233
26.5.20 23:27

A co se změní s diagnózou aspergruv syndrom?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.20 23:34
@Tojsemja3 píše:
A co se změní s diagnózou aspergruv syndrom?

Třeba to, že nám konečně někdo poradi, jak s ním vyjít, jak mu pomoci v některých náročných situacích?… Dnes byl super den, ale jdou dny kdy sme s manželem vyčerpaní… A nevíme jak s ním komunikovat, jinak je to zlaté inteligentní dítě, jiné než vrstevníci…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama