Co dávat na dokrmování?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

brokolice12
Povídálka 24 příspěvků 23.03.18 09:37
Co dávat na dokrmovani

Ahoj holky, dcera bude mít 5 měsíců, dosud plně kojená, teď už ji večer mlicko nestačí, tak ji musím dokrmovat. Zatím jsem dávala MM které jsem odstrikala a zamrazila, ale už musím koupit UM, máme malou zásobu. Mám koupit klasika jedničku počáteční, když ještě nemá 6 měsíců, nebo už muže i pokračovací dvojku? Díky :think: :)

Reklama

Reakce:

Cerva1
Povídálka 32 příspěvků 2 inzeráty 23.03.18 09:43

Ahoj a nebylo by lepší jí dát na noc už kaši? Některé jsou od ukončeného 4. měsíce… Jestli je teda problém, že se ti v noci budí… Konzultovala bych to s pediatrem, ale na noční buzení se obvykle doporučuje kaše.

brokolice12
Povídálka 24 příspěvků 23.03.18 09:45

V noci se nebudi, jen proste pláče večer ze má hlad. Doktorka řekla ať koupím mlicko, jen jsem se zapomněla zeptat ktere…

Lendeš
Závislačka 4987 příspěvků 23.03.18 09:56

Já bych spíš začala zavádět příkrmy než zbytečně UM, když kojíš.

dickys
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 23.03.18 10:10

Moje dcera zacala mít před 5.mesicem taky „málo“, Dr doporučila začít s příkrmy, takže jsem začala pomalu k obědu zeleninkou a večer kaši, papala krásně… Podle mě UM zbytečný, mlíka má dost od tebe, dávala bych spíš příkrmy už.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1731 příspěvků 23.03.18 10:13

Taky bych radsi zacala s prikrmy… ale nejdriv zeleninu na obed.

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 23.03.18 10:24

Dala bych příkrmy, ne UM :nevim:

Cerva1
Povídálka 32 příspěvků 2 inzeráty 23.03.18 11:02
@brokolice12 píše:
V noci se nebudi, jen proste pláče večer ze má hlad. Doktorka řekla ať koupím mlicko, jen jsem se zapomněla zeptat ktere…

Ahoj souhlasím s ostatními, příkrmy jsou lepší než UM. Jenom si nejsem jistá, jestli ti zeleninka k obědu, kterou se obvykle začíná, vyřeší hlad večer. Asi to zkus a pokud by to nestačilo, tak bych dala nějakou bezlepkovou kaši (doporučuji kaše z DM, jsou neslazené, bez příchutí apod). Stejně ti toho mimčo sní malinko, takže jí tím jenom doplníš to co jí chybí z mléka. :-)

Nicméně rozhodnutí je stejně na tobě. :-)

Do kaše bych dala asi počáteční mléko, ale s tím nemám zkušenosti (my máme ABK, takže je děláme ve vodě). Nejjednodušší bude asi ale koupit mléčnou kaši od ukončeného 4. měsíce a budeš to mít pokryté…

Příspěvek upraven 23.03.18 v 13:20

Lenka_Hal
Závislačka 4162 příspěvků 23.03.18 11:47

Radeji uz prikrm, zacal bych klasikou…zelenina na obed.

Venceslavka
Kecalka 218 příspěvků 23.03.18 12:29

Ze stejného důvodu jsem začala dávat večer kaši, protože když dáš UM, poteče to z lahve hned, rychle, nemusí se mimi namáhat…aby pak nebojkotovala kojení.
Nebo dávat UM a dávat ho stříkačkou po prstu, ale nevim jestli se to dá dělat i u 5ti měsíčních.
My dávali kaši od Nestle moje první kaše- krupička nebo rýžová.

Venceslavka
Kecalka 218 příspěvků 23.03.18 12:31

U nás se sice pořád doporučuje začít příkrmy mrkví, ale v Evropě se u hodně států doporučuje právě jako 1. příkrm mléčná kaše, protože to není taková změna. Začala bych tim…

brokolice12
Povídálka 24 příspěvků 23.03.18 17:22

Tak jsem koupila kašičku a zkusíme to s ni. Moc díky :palec:

radkka
Generální žvanilka 20263 příspěvků 23.03.18 17:29
@brokolice12 píše:
Tak jsem koupila kašičku a zkusíme to s ni. Moc díky :palec:

Taky jsme začínali kaší, tak ať chutná :palec:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Dara drtí Alagič i Rytmuse: Takto odpovídá na jejich zamilované fotky!

Koncem března Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) informovali o... číst dále >

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kiki a Viki se vrací k rodině. Děti do dětských domovů nepatří

Sestry Kiki a Viki se po několika letech stěhování po ubytovnách a... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama