Co dělají vaše dcery v pubertě?

Anonymní
15.9.21 09:51

Co dělají vaše dcery v pubertě?

Dobrý den, dcera v devitce ve věku 15 let.
Její dny po-pá jsou stále stejné (Do školy pak jde domů, dále zapne telefon nebo tablet a pak občas někdy udělá úkoly). O víkendu je na telefonu občas venku s kamarádkou. Jakou náplň dne mají vaše dcery v tomto věku? Doma dcera nepomáhá, nevenčí ani pejska prostě nic.
Nedělá žádný sport, nemá koníčky..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19565
15.9.21 09:52
@Anonymní píše:
Její dny po-pá jsou stále stejné (Do školy pak jde domů, dále zapne telefon nebo tablet a pak občas někdy udělá úkoly). O víkendu je na telefonu občas venku s kamarádkou. Jakou náplň dne mají vaše dcery v tomto věku? Doma dcera nepomáhá, nevenčí ani pejska prostě nic.

A pročpak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
15.9.21 09:56

Ahoj dceři bude 14 je na gymnáziu, doma se stará o zvirata, utira nádobí, sem tam chodi s košem, každý den má 2 kroužky, večer si čte nebo je na mobilu. Na televizi nekouka vůbec, uci se pravidelně cca 30minut denně. O víkendu máme hodně akční program - muzea, výstavy, unikovka, výlety do přírody, zámky, hrady, sem tam malujeme kamínky, nebo jdeme na přednášku, do knihovny, divadla nebo do kina.
Sama teda dcera říká, ze je jedna z mala ve třídě, který má takto akční program.
Jen tedy sportu moc nedáme, na to dcera není a já taky ne, takže tam ji nenutim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
15.9.21 09:59

Dceři bude 13. Máme rozdělené činnosti doma, např. ona myčku, já pračku. Dále chodí s košem, stará se o kočky, co se týče krmení. Jinak si čte, knížku či na telefonu, na tv skoro nekouká. A chodíme pak spolu ven, do lesa, do knihovny a tak. Snažím se jí věnovat. Případně je venku s kamarádkou.

To že doma nic nedělá není její vina. Jen ji k tomu zřejmě nikdo u vás nevedl. Každý by měl mít své povinnosti. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
495
15.9.21 10:02

Já jsem v 15 měla taky každý den stejný. Buď s kamarádkama venku, v kroužku nebo doma s mobilem nebo knížkou.
To, že nechodí se psem, doma nepomáhá a nemá koníčky není moc její vina, spíš jste ji k tomu nevedli. Teď v 15 už žádný sport nebo kroužek nebude chtít začínat, mně to bylo blbé už ve 12, cítila jsem se na to stará 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
15.9.21 10:10

V 15 jsem trávila hodně času s kamarády a pak večer u počítače, no :D povinnosti doma jsem nic moc žádné neměla, ale svoje děti se k tomu budu snažit vést, až vyrostou. Za to učit jsem se musela dost, minimálně tak 2 hodiny denně. O víkendech jsem buďto něco podnikala s kamarády a nebo byla s rodiči na výletě nebo na chatě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4380
15.9.21 10:11
@Anonymní píše:

Nemám tedy dceru v pubertě, ale desetiletý syn už doma nějaké povinnosti má. Vynáší odpad, vyklizi myčku, svléká mi povlečení, když je potřeba. Nadšený není, ale musí :nevim:
Takze určitě ji nějaký domácí práce zadej. Sama od sebe to dělat nezačne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16715
15.9.21 10:14
@Anonymní píše:

Mám dceru v deváté třídě a nemá v pracovním týdnu jediný den, kdy by neměla nějakou zájmovou aktivitu - 2× v týdnu chodí do ZUŠ, 3× týdně do pěveckého souboru, přípravný kurz na přijímačky na střední, jednorázové akce od souboru - teď se vše vrací do normálu, takže mají koncerty, hrají v divadlech, natáčejí nové CD… do toho občas nějaká kamarádka, večer detektivka s tátou nebo seriál na počítači… pořád je co dělat, někdy je ten den až krátký… :nevim:

Nerozumím, jak k může dojít k tomu, co popisuješ - to dcera neměla žádné koníčky? Nebo všeho nechala…?

Že Tvoje dcera nepomáhá doma, to je úplně jiný level, to se zájmy ani s pubertou nesouvisí - tady se jedná o povinnosti a třeba u nás v rodině nějaké má každý její člen :nevim:

Příspěvek upraven 15.09.21 v 10:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7559
15.9.21 10:15

To je poměrně dost smutný 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25864
15.9.21 10:16

Jedna ma trikrat tydne trenink, obcas zavod a jednou tydne vytvarny krouzek, druha je prakticky porad, v kazde volne chvili, na konich, vcetne casti vikendu.
Na mobilu jsou i tak na muj vkus dost casto, doma pomahaji relativne malo, ale nejake povinnosti maji. NA TV se u nas kouka vyjimecne. Vikendy jsou ruzne, doma vetsinou nesedime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19565
15.9.21 10:20

@BohunkaP Souhlasím. Já se teď setkala s názorem jedné maminky od dcery spolužačky, že žádné kroužky neplatí, protože oni strávili celé dětství taky jenom poflakováním a jsou úplně normální :roll: Trošku zapomíná, že je úplně jiná (přetechnizovaná) doba, než byla před 40 lety a taky že žijeme ve městě a ne na vesnici, kde se odpoledne sejde banda dětí a jde prohánět husy :mrgreen: :nevim:
Situace, kdy děti v pubertě nemají žádné zájmy, koníčky, aktivní pohyb, může tak snadno vést k tomu, že se zapletou do nějakého průšvihu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11879
15.9.21 10:22

Dceři bude za chvilku 14.
A aktuálně je na tom stejně, škola, s kámoškami ven, doma mobil, pc jinak nic, pokud má úkoly, tak si je udělá, občas si čte a občas spolu něco hrajeme, když má náladu…

Ještě před 2 lety dělala mažoretky - tréning 2× týdně, chodila do ZUŠ na klavír a sama se učila na ukulele… všeho nechala :zed:.

Pomáhala doma - myčka, vynést koše, 1× do týdne lux… společně jsme pekly. To je teď taky jinak. Aktuálně jsem ji stopla kapesné a je ji to taky asi jedno…
Nemyslím, si že je to tím, že bych ji špatně vedla, protože taková nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16715
15.9.21 10:23

@unuděná, přesně - to je pak úplně přirozený důsledek, když se celé dny bezprizorně a znuděně courají po sídlištích… to v dnešní době dřív nebo později k nějakému průšvihu dojde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8941
15.9.21 10:25

Mě zaráží ta absence zájmů, ale to už v 15ti asi člověk nedohoní :nevim: Dcera 12let má každý den něco, hraje na flétnu a kytaru v ZUŠ, 2× týdně běžecké tréninky, 2× týdně plavecké tréninky. A o víkendech závody nebo děláme výlety. Samozřejmě že večer je chvíli na mobilu, ale také hodně čte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17286
15.9.21 10:25

Ja v 15 po škole trávila čas s přítelem a kámošema venku, koníčky jsem taky nijak extra neměla. Pak večer pc a mobil, knížka, doma povinnosti přes týden jen tak uklidit nádobí, vynést odpad…úkoly jsme na základce dělala zásadně o přestávce, ale to se prý teď už nesmí či co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat