Co dělat za práci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janusak
Kecalka 110 příspěvků 15.03.18 16:15
Co dělat za práci?

Ahoj všem. Jdu si pro radu, nápady:-). Jsem na mateřské s druhým dítětem a často přemýšlím, co vlastně budu dělat, až mi skončí rodičák a budu muset do práce. Do původního zaměstnání bych se nerada vracela, byla jsem tam nešťastná, práce mě nenaplňovala. Ráda bych vám popsala, co by mě bavilo, naplňovalo a chtěla bych vás poprosit o nápady, co je možné dělat za zaměstnání s mými,,požadavky", co si třeba dodělat za vzdělání, kurzy, atd…Bavila by mě práce s lidmi, stále mě to táhne k pomoci starým lidem nebo dětem, ráda bych pracovala nějakým způsobem s lidmi, s dětmi, baví mě šátkování, bavilo by mě třeba i vést nějaké kurzy :-), ale to nevím, co k tomu člověk potřebuje :-), nebo bych maminkám ráda pomáhala s problémy s kojením, zkušeností mám dosti :-)…atd. Nenapadá vás něco, co bych mohla dělat? Ráda se vrhnu ještě klidně na nějakou školu, možná pro mě lépe kurz, ale už bych ráda dělala opravdu něco, co mě bude činit šťastnou :-). Není to o penězích, i když ty samozřejmě taky potřebuju :-). Chtěla bych naplňující práci, klidně za míň peněz.
Možná je moje otázka trochu zmatená a ztřeštěná, ale jestli můžete, prosím poraďte.

Reklama

Reakce:

Božislava
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 15.03.18 16:23

Pečovatelka v domově pro seniory.

Mgree
Kecalka 437 příspěvků 15.03.18 16:23

Pokud by tě bavila práce s lidmi, co třeba sociální pracovník? Těch je pořád třeba, je k tomu potřeba Voška obor sociální práce/charitativní, sociálně-právní činnost atd. Lze dělat i dálkově. Nebo potom stačí rekvalifikační kurz pro pracovníka v obslužné péči. S těmi malými dětmi bych se zaměřila na ranou péči, myslím, že je na to kurz. :) Jsem na tom podobně jako ty, já mám právě vystudovanou tu Vošku na sociálního pracovníka, avšak můj prac. poměr stále trvá v supermarketu a vím, že se tam po mateřské už vracet nechci.

Procházející
Zasloužilá kecalka 828 příspěvků 15.03.18 16:59

Pečovatelka seniorů, osobní asistent, hlídaní dětí, laktační poradkyně… Počítej s velkou konkurencí. A hlavně, zapomen na práci, která má smysl, práce s lidmi je nevděčná, budeš se snažit někomu pomoci a on ti za to nadá. Nebo tě obviní, že špatně radíš, že nejsi flexibilní, dost ochotná atd. Mrzí mě to, ale moc si to maluješ na růžovo. :srdce:

EvulinkaH
Kecalka 340 příspěvků 15.03.18 17:01

Třeba asistentka ve speciální škole/školce, případně pokud máte nějakou chráněnou dílnu, denní stacionář, tak tam dělají různé takové aktivity s postiženými. Nebo třeba v mateřských centrech hledají různé lektorky na cvičení s dětmi nebo na zájmové kurzy. Nebo i jako asistentka v běžné škole u postiženého dítěte a třeba kroužek odpoledne. :think: asi hodně bude záležet na možnostech tvého okolí.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 16.03.18 06:43

@janusak kurz - tančení v šátku, spec asistent - třeba dodělat vzdělání, v domovech pro seniory asistent a pod.. nebo s postiženými - otázkou je, kolik času a energie.. jo a pracovala jsi někdy s lidmi? ono to není tak růžové..

janusak
Kecalka 110 příspěvků 16.03.18 10:06

Všem moc děkuji za reakce a názory. Vím, že to určitě nebude žádná pohoda, přímo takovou práci, jako v domově důchodců nebo s postiženými jsem nedělala, ale pro lidi a částečně přímo s lidmi ano :-). Vím, že se od nich nedá čekat vděk, ale nějak jsem k této práci vždy inklinovala, už od dětství. Jen s mateřstvím jsem víc našla cestu k dětem. Chtěla bych zkusit dodělat si vzdělání, abych měla větší možnosti, protože se svým oborem mám možnosti hodně omezené. Jen pořádně nevím, kde začít, která škola či kurz bude ta správná.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Brněnská hvězdička Nela Slováková: Údajně bohatého přítele Martina pustila k vodě

Vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slováková (28) je zase volná! Vztah... číst dále >

Je fotbal otázkou života a smrti? Je důležitější. A další NEJ hlášky ze světa i Česka

Trenér Liverpoolu Bill Shankly byl svéráz, a tak není divu, že pronesl jeden... číst dále >

Články z Ona Dnes

Napřed porodím a pak se vdám. Jméno vybere dcera, říká Eliška Kaplický

Eliška Kaplický (40) zakládá po devíti letech novou rodinu. „Tentokrát to... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama