Reklama

Co dělat za práci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
janusak
Kecalka 110 příspěvků 15.03.18 16:15
Co dělat za práci?

Ahoj všem. Jdu si pro radu, nápady:-). Jsem na mateřské s druhým dítětem a často přemýšlím, co vlastně budu dělat, až mi skončí rodičák a budu muset do práce. Do původního zaměstnání bych se nerada vracela, byla jsem tam nešťastná, práce mě nenaplňovala. Ráda bych vám popsala, co by mě bavilo, naplňovalo a chtěla bych vás poprosit o nápady, co je možné dělat za zaměstnání s mými,,požadavky", co si třeba dodělat za vzdělání, kurzy, atd…Bavila by mě práce s lidmi, stále mě to táhne k pomoci starým lidem nebo dětem, ráda bych pracovala nějakým způsobem s lidmi, s dětmi, baví mě šátkování, bavilo by mě třeba i vést nějaké kurzy :-), ale to nevím, co k tomu člověk potřebuje :-), nebo bych maminkám ráda pomáhala s problémy s kojením, zkušeností mám dosti :-)…atd. Nenapadá vás něco, co bych mohla dělat? Ráda se vrhnu ještě klidně na nějakou školu, možná pro mě lépe kurz, ale už bych ráda dělala opravdu něco, co mě bude činit šťastnou :-). Není to o penězích, i když ty samozřejmě taky potřebuju :-). Chtěla bych naplňující práci, klidně za míň peněz.
Možná je moje otázka trochu zmatená a ztřeštěná, ale jestli můžete, prosím poraďte.


Reklama

Reakce:
 
Božislava
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 15.03.18 16:23

Pečovatelka v domově pro seniory.

 
Mgree
Kecalka 438 příspěvků 15.03.18 16:23

Pokud by tě bavila práce s lidmi, co třeba sociální pracovník? Těch je pořád třeba, je k tomu potřeba Voška obor sociální práce/charitativní, sociálně-právní činnost atd. Lze dělat i dálkově. Nebo potom stačí rekvalifikační kurz pro pracovníka v obslužné péči. S těmi malými dětmi bych se zaměřila na ranou péči, myslím, že je na to kurz. :) Jsem na tom podobně jako ty, já mám právě vystudovanou tu Vošku na sociálního pracovníka, avšak můj prac. poměr stále trvá v supermarketu a vím, že se tam po mateřské už vracet nechci.

 
Procházející
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 15.03.18 16:59

Pečovatelka seniorů, osobní asistent, hlídaní dětí, laktační poradkyně… Počítej s velkou konkurencí. A hlavně, zapomen na práci, která má smysl, práce s lidmi je nevděčná, budeš se snažit někomu pomoci a on ti za to nadá. Nebo tě obviní, že špatně radíš, že nejsi flexibilní, dost ochotná atd. Mrzí mě to, ale moc si to maluješ na růžovo. :srdce:

 
EvulinkaH
Kecalka 344 příspěvků 15.03.18 17:01

Třeba asistentka ve speciální škole/školce, případně pokud máte nějakou chráněnou dílnu, denní stacionář, tak tam dělají různé takové aktivity s postiženými. Nebo třeba v mateřských centrech hledají různé lektorky na cvičení s dětmi nebo na zájmové kurzy. Nebo i jako asistentka v běžné škole u postiženého dítěte a třeba kroužek odpoledne. :think: asi hodně bude záležet na možnostech tvého okolí.

 
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 16.03.18 06:43

@janusak kurz - tančení v šátku, spec asistent - třeba dodělat vzdělání, v domovech pro seniory asistent a pod.. nebo s postiženými - otázkou je, kolik času a energie.. jo a pracovala jsi někdy s lidmi? ono to není tak růžové..

 
janusak
Kecalka 110 příspěvků 16.03.18 10:06

Všem moc děkuji za reakce a názory. Vím, že to určitě nebude žádná pohoda, přímo takovou práci, jako v domově důchodců nebo s postiženými jsem nedělala, ale pro lidi a částečně přímo s lidmi ano :-). Vím, že se od nich nedá čekat vděk, ale nějak jsem k této práci vždy inklinovala, už od dětství. Jen s mateřstvím jsem víc našla cestu k dětem. Chtěla bych zkusit dodělat si vzdělání, abych měla větší možnosti, protože se svým oborem mám možnosti hodně omezené. Jen pořádně nevím, kde začít, která škola či kurz bude ta správná.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Vztahová pomstička Nely Slovákové: Koupila jsem si nové auto a už mi ho nevezmeš!

Podnikatelka a blogerka si pořídila nový vůz, který pro naprostou většinu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >


Reklama