Reklama

Jak citovat matriku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taka
Zasloužilá kecalka 912 příspěvků 10.03.18 15:45
Jak citovat matriku?

Ahoj všem,
jste tu ženy znalé a zkušené, tak se zkusím optat :)
Píšu práci do školy a potřebuju do zdrojů napsat i zdigitalizovanou matriku. Jak se matriční záznamy citují? U matrik není uvedeno téměř nic, jen odkud a ze kdy jsou… Tak jak na to?

Pro představu jsem náhodně vybrala jednu z matrik. http://ebadatelna.soapraha.cz/d/8422/81 Nevím skoro nic, kromě místa (Mělník), svazku (2) a let. Co s tím? Jak citovat? :think:

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 10.03.18 15:47

No citovala bych název stránky a pak dostupné na: a internetovou adresu

Taka
Zasloužilá kecalka 912 příspěvků 10.03.18 15:54

@P4ja Takže třeba takhle?
Státní oblastní archiv Praha, Matrika Mělník, svazek 2, narození 1653-1681, strana x, (řádek y). Dostupné na: http://ebadatelna.soapraha.cz/d/8422/81.

Já jsem v tomhle kopyto, mám problém i s normálními citacemi :mrgreen:

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 10.03.18 15:57

@Taka No treba tak. Zalezi, ktere ctacni normy mate povolene nebo spis pouzivate, a kterou pouzivas v te praci. Mela by byt jen jedna a podle toho vychazet i v pripade odkazu z netu.

Taka
Zasloužilá kecalka 912 příspěvků 10.03.18 16:00

Jasný, děkuji :kytka:

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >