Jak citovat matriku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taka
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 10.03.18 15:45
Jak citovat matriku?

Ahoj všem,
jste tu ženy znalé a zkušené, tak se zkusím optat :)
Píšu práci do školy a potřebuju do zdrojů napsat i zdigitalizovanou matriku. Jak se matriční záznamy citují? U matrik není uvedeno téměř nic, jen odkud a ze kdy jsou… Tak jak na to?

Pro představu jsem náhodně vybrala jednu z matrik. http://ebadatelna.soapraha.cz/d/8422/81 Nevím skoro nic, kromě místa (Mělník), svazku (2) a let. Co s tím? Jak citovat? :think:

Reklama

Reakce:

P4ja
Závislačka 4889 příspěvků 10.03.18 15:47

No citovala bych název stránky a pak dostupné na: a internetovou adresu

Taka
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 10.03.18 15:54

@P4ja Takže třeba takhle?
Státní oblastní archiv Praha, Matrika Mělník, svazek 2, narození 1653-1681, strana x, (řádek y). Dostupné na: http://ebadatelna.soapraha.cz/d/8422/81.

Já jsem v tomhle kopyto, mám problém i s normálními citacemi :mrgreen:

P4ja
Závislačka 4889 příspěvků 10.03.18 15:57

@Taka No treba tak. Zalezi, ktere ctacni normy mate povolene nebo spis pouzivate, a kterou pouzivas v te praci. Mela by byt jen jedna a podle toho vychazet i v pripade odkazu z netu.

Taka
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 10.03.18 16:00

Jasný, děkuji :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

„Snažilka“ Schneiderová si neklade nízké cíle: V Tváři chce pokořit Ozzyho!

Herečka Jitka Schneiderová (45) miluje výzvy! A když jsou navíc televizní a v... číst dále >

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama