Jak citovat matriku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Taka
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 10.03.18 15:45
Jak citovat matriku?

Ahoj všem,
jste tu ženy znalé a zkušené, tak se zkusím optat :)
Píšu práci do školy a potřebuju do zdrojů napsat i zdigitalizovanou matriku. Jak se matriční záznamy citují? U matrik není uvedeno téměř nic, jen odkud a ze kdy jsou… Tak jak na to?

Pro představu jsem náhodně vybrala jednu z matrik. http://ebadatelna.soapraha.cz/d/8422/81 Nevím skoro nic, kromě místa (Mělník), svazku (2) a let. Co s tím? Jak citovat? :think:

Reakce:
P4ja
Kelišová 6591 příspěvků 10.03.18 15:47

No citovala bych název stránky a pak dostupné na: a internetovou adresu

Taka
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 10.03.18 15:54

@P4ja Takže třeba takhle?
Státní oblastní archiv Praha, Matrika Mělník, svazek 2, narození 1653-1681, strana x, (řádek y). Dostupné na: http://ebadatelna.soapraha.cz/d/8422/81.

Já jsem v tomhle kopyto, mám problém i s normálními citacemi :mrgreen:

P4ja
Kelišová 6591 příspěvků 10.03.18 15:57

@Taka No treba tak. Zalezi, ktere ctacni normy mate povolene nebo spis pouzivate, a kterou pouzivas v te praci. Mela by byt jen jedna a podle toho vychazet i v pripade odkazu z netu.

Taka
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 10.03.18 16:00

Jasný, děkuji :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Kletba od matky vyšla! Alena z Pošty pro tebe prodává Nový Prostor a je na ubytovně

Byl to bezpochyby ten nejpopulárnější a nejemotivnější díl pořadu Pošta pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >