Tvrdnutí břicha a doktoři se neshodnou

5.11.19 13:21

Co doktor. To jiných názor

Ahojte,

Mám dotaz, jsem v 27 tt a občas mi tvrdne břicho. Někdy víc, někdy míň, pak pár dní vůbec nic a pak zase… Moje dr mi řekla že to nemám řešit. Její záskok mi řekl, že je to v tomto týdnu normální a pokud to nemá pravidelné intervaly a netrvá to moc dlouho je to ok. V nemocnici kde jsem byla kvůli podezření na slepé střevo mi řekli že mám nejspíš dráždivou dělohu a nemám si ani prý sahat na břicho a nejlépe chodit v něčem volném a bez spodního prádla 8o no a pak si vyber že jo… Čípek mám ok, uzavřený, malý kope, vzpírá se. Musím ale říct že když si vezmu magnosolv jak všichni radí je to ještě horší, což nechápu… Jinak od mojí dr nemám nic zakázané, žádné aktivity, ani sex s manželem atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
5.11.19 13:38

Bricho mi tvrdlo pri prvnim i druhym tehotenstvi - taky drazdiva deloha. Nejvice pri pohybech ditete, pak uz stacilo, abych vysla treba 5 schodu nebo dyl stala.Pri druhym uz od 16t a vetsinou denne. Mela jsem na sebe davat pozor a setrit se. Magnesium mi teda pomahalo jen trochu a na konci jsem ho brala uz konske davky. Nicmene nic jsem zakazano nemela, byla jsem rozumna a poslouchala telo. Bali jsme se predcasneho porodu a dr. me vice kontroloval. U druheho mi rekl, ze nebyt malyho ditete doma uz me poslal do nemocnice. Pred porodem jsem chodila snad kazdy tyden na kontroly a rodila jsem na zacatku 38t pokazde. Podle me neni moc co resit. Ale hlavni je poslouchat telo, vyvarovat se veci co ti nedelaji dobre a pokud mas nejake pochybnosti nechat se zkontrolovat.

• Nahlásit
  • Citovat
5.11.19 14:04

No já se právě cítím úplně v pohodě, :nevim: nic mě nebolí, akorát občas mi připadá jakoby se tam ten malej skřípl, nebo vzepřel a tlačí na břišní stěnu… Jinak normálně funguju a ba naopak jakmile nejdu denně na procházku tak mi pak připadá že mě teprve všechno bolí a nemůžu spát…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
732
5.11.19 14:05

Vsak vsichni ti vesmes rekli to same. jen v nemocnici ti poradili to nejjednodussi co muzes udelat,’aby ti bricho netvrdlo. ja musela lezet od 25 do porodu a i to noseni upleho pradla mi delalo zle. hlavneze cipek drzi. :palec: pokud ti dela zle sex-nemej sex, pokud ti dela zle dlouha chuze, tak ji pokud mozno zkratit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.11.19 14:44

Mě teď u druhého těhotenství tvrdne břicho už od cca 25. tt. V prvním těhu to bylo až později. Tvrdne mi jen občas, ale jsou dny, kdy tvrdlo třeba 10× za hodinu. To už jsem jela raději na kontrolu. Uklidnili mě, že čípek je v pořádku, takže ty stahy ho neotvírají a to je nejdůležitější. Doporučili mi užívat hořčík, ale prý když ho nebudu brát, tak to nevadí.
Co jsem si četla, tak tablety hořčíku moc neúčinkují. Aby to mělo opravdu účinek, tak je potřeba kapačka. Ale někomu podle mě můžou pomáhat i ty tablety, třeba i proti křečím nohou.
Takže já to tvrdnutí teď už moc neřeším, snažím se mít trochu klidovější režim, ale to pořádě nejde, protože jsem doma s tříletým dítětem a to chce samozřejmě chodit ven, běhat, jezdit na kole atd.
To tvrdnutí je reakce i na pohyby miminka i na tvou fyzickou aktivitu nebo taky třeba při rýmě, když smrkáš a zatínáš opakovaně svaly. Jo a doporučuji přes to břicho se neohýbat, to mi dělá vyloženě špatně, musím si neustále dřepat nebo klekat - když chci něco sebrat ze země, zavázat dítěti tkaničky nebo ho obléct atd.

• Nahlásit
  • Citovat
755
5.11.19 15:07

Já si teda taky myslim, že ti řekli zhruba to stejný. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 16:39

No je fakt že nejvíc mi tvrdne na druhý den po nějaké větší aktivitě, kdy jsem třeba skládala polínka dřeva do dřevníku, nebo doma dělala větší úklid a teď posledně to bylo na druhý den po oslavě kde jsem se tak strašně smála až mě bolelo celé břicho. Ale nedokážu si představit že bych se břicha neměla dotýkat. Vždycky když se tam začne mlet víc než normálně tak začnu hladit břicho a za chvíli je klid :nevim: spodní prádlo jsem zjistila že nesnesu dole pod pupkem ale jedině bombarďáky do pase ale volné :mrgreen: takže vypadám velmi vábivě jak říká můj manžel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7549
5.11.19 17:09

@Vesničanka1 mě břicho zvedlo od 3 měsíce.. ano je to v tvém týdnů normální ale nemá to být zas extra často takže ano nesahá si na břicho, spát na levém boku nechodit do bazénu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 17:17

@Kajka9 Do bazénu nechodím a spát na jednom boku celou noc fakt nevydržím a na břicho si sahat nikdy nepřestanu, to si nedokážu představit, nevím co je pojem moc a co je málo :nevim: to že mi tvrdne 5× za den cca 2-3 týdně je asi málo :nevim: když jsem pak kdesi četla že když tvrdne 20× za den je to špatný… Vždyť přece to jak se dotýkáme břicha cítí i mimino, už tím přece navazujeme další kontakt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7549
5.11.19 17:54

@Vesničanka1 mě tělo nonstop od toho 3 měsíce to bylo špatně…kdyz ti tvrdne 10-20× za den tak bych řekla že je to úplně normální..a musela jsme nosit volnější věci aby mě to nedrazdilo delphi a netvrdí břicho…
Hlavně nespí na zádech

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
732
5.11.19 18:12

Na bricho si muzes sahnout, ale nehladit ho cely den jak nekdo dela. kdyz jsem delala na rizikovem, pravidelne si ‘na nocni zeny stezovaly, ze jim tvrdne bricho…protoze si jo masirovaly olejickem aby nemely strie. takze asi tak. :mrgreen: napr po porodu se masiruje bricho, kdyz se napr nechce odloucit placenta. tak se vylozene skrabka po brichu, aby jeste zapracovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 20:55

@Teresa.p zajímavé. Já to teda nedělám furt. Většinou jen když tam dělá asi stojku či co :mrgreen: že se mi vybulí na jednu stranu tak právě začnu škrabkat a hladit a za chvíli je klid. Ale rozhodně nesedím a nešudlím to břicho x desítek minut. A když se sprchuji a mydlím tak si taky vlastně jezdím po břiše, když ho večer mažu tak taky, ale prostě to nedělám x minut v kuse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
732
5.11.19 21:05

@Vesničanka1 no jenze jsou zensky co sudli pul dne :lol: tak tvoje sudleni je ok. ja si nesudlila, protoze mi to fakt nedelalo dobre. jen kdyz mi v porodnici napojovali monitor tak jsem hned mela delohu do spice :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 21:42

@Teresa.p juj tak to je mazec teda… Já totiž furt jaksi nejsem schopna rozeznat tvrdnutí břicha od takového toho zatvrdnutí kdy ztvrdne jen část břicha :nevim: já nikdy neměla celé břicho úplně tvrdé. Buď na pravo, kolem pupku nebo dole ale nikdy ne celé… A právě jeden dr mi řekl že to můžou dělat pohyby plodu, druhý že je to ok a třetí že mám dráždivou dělohu a ok to není…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7549
5.11.19 22:14

Třeba mě nikdo nemohl sahat na břicho okamžitě jsme ho měla jak šutr nebo když jsme ležela má zádech to neexistovalo…
Nebo bazén vůbec nebo stacilo jen úplnější tričko nebo dlouho sedět

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama